Tammikuun ponidivarifinaalit 30.01.2022

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen

Ei avointa osallistumista, osallistujat tulevat karsintojen kautta.


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 8/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet, 9/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet, 10/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet, 11/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 8/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet, 9/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet, /12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve


Osallistujat

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 4v o Azararäv / (RuKo) 3.01,7aly -- 2.58,8aly 2. 4v t Radical Dianna / Vera (GT) 2.57,5aly -- 3.00,3aly 3. 4v o Da Capo Seanlaoch / (ARO) 2.59,1 -- 3.00,5aly 4. 4v t Dahlkroon Kiwi / (RuKo) 3.01,0aly -- 3.01,0aly 5. 4v o Radical Fallout / Aaron (GT) 2.59,2aly -- 3.02,3aly 6. 4v o Aken Whumpus / (RuKo) 3.02,0aly -- 3.03,0aly 7. 4v o Trollin Hemuli / (RuKo) 3.00,6aly -- 3.03,4aly x 4v o Zenon / (RuKo) 3.00,4aly -- hrp
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 6v o It’s Tricky RC / Adeliina (Team Koo) 2.40,5a -- 2.41,0aly 2. 6v t Ditte Gue / (SnRa) 2.48,1a -- 2.41,8aly 3. 4v o Da Capo Ruairidh / (ARO) 2.59,1a -- 2.42,5aly 4. 9v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) 2.45,1aly -- 2.43,5aly 5. 8v o Da Capo Herman / Otto (GT) 2.45,5aly -- 2.44,0aly 6. 4v o Toy's Freddy / (SnRa) 3.00,4a -- 2.44,1aly 7. 5v t Teeny Weeny RC / (SnRa) 2.49,1a -- 2.44,2aly 8. 4v t Toy's Fortuna / (SnRa) 2.58,7a -- 2.44,3aly xx 9. 6v t Unian Fifty Six / Alex (GT) 2.47,3aly x -- 2.45,2aly
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 7v o Bothriuridae Gue / Suvi (GT) 2.30,5aly -- 2.28,9aly 2. 13v t Radikalin Ellipsi / (ARO) 2.35,1a -- 2.29,9aly 3. 10v t Radikalin Neilikka / (ARO) 2.39,1a -- 2.30,2aly 4. 11v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.22,9ly x -- 2.30,2aly 5. 7v t Da Capo Sigfinna / (RuKo) 2.46,4aly -- 2.30,7aly x 6. 10v t Da Capo Tomine / (ARO) 2.23,8a -- 2.30,8aly 7. 11v o Radical Plan-B / (ARO) 2.45,5a -- 2.31,4aly 8. 11v o Aken Unihuppio / (ARO) 2.34,8a -- 2.31,5aly 9. 8v o Unian Mastermind / (ARO) 2.35,5a -- 2.31,5aly 10. 5v o Blackton When Pants Attack / (ARO) 2.45,9a -- 2.31,7aly
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 16v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.16,6 -- 2.13,1aly 2. 17v t Desideria Duán / (SnRa) 2.05,1a -- 2.13,5aly x 3. 9v t Radicalin Surukiukku / (SnRa) 2.29,0a -- 2.14,2aly 4. 10v t Fellbury Winter Blossom / (RuKo) 2.17,4aly -- 2.15,4aly 5. 13v t A.D. Magic Love / (SnRa) 2.14,4a -- 2.15,8aly 6. 12v o Alt Bounce / (ARO) 2.24,0a -- 2.16,6aly 7. 12v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.14,6a -- 2.16,7aly 8. 13v t Aken Bunna / (ARO) 2.16,6a -- 2.16,9aly 9. 14v o Toy's Torpedo / (SnRa) 2.04,8a -- 2.17,4aly 10. 10v o Toy's Spyridon / (RuKo) 2.17,8a -- 2.17,7aly 11. 13v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.05,7aly -- 2.17,7aly
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 3v o Gue's Emergency / (GT) ei enn -- 2.25,3aly 2. 3v t Jinna Lind / (SnRa) 2.24,5 -- 2.25,9aly 3. 3v o Rolig SWE / (BÅR) - ei enn. -- 2.25,9aly 4. 4v o Elldeyrn Rhwydrys / (RuKo) 2.28,3aly -- 2.28,6aly 5. 4v o Zodiakalljus / (RuKo) 2.28,3aly -- 2.28,6aly x 6. 3v o Aken Steinarr / (ARO) 2.23,0 -- 2.28,7aly x 7. 4v t Creirwy Anjelynn / (RuKo) 2.28,8aly -- 2.28,8aly 8. 4v o Albertslunds Alphons / (RuKo) 2.20,0aly -- 2.28,9aly
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 3v o Radical Deathrow / Micke (GT) 2.20,4ly -- 2.08,1aly 2. 5v t Radical Sweetheart / (SnRa) 2.16,0a -- 2.09,5aly 3. 7v t Aken Electra / (RuKo) 2.19,1aly -- 2.10,3aly 4. 7v o Iltamäen Drakon / (RuKo) 2.09,1aly -- 2.10,9aly 5. 4v t Toy's Brianna / (SnRa) 2.20,3 -- 2.11,2aly 6. 7v o Goliath O'Koo / (RuKo) 2.19,5aly -- 2.11,4aly 7. 6v t Aken Ugie / (ARO) 2.02,6a -- 2.11,8aly 8. 5v t Gue's Valerie / Heli (GT) 2.10,4ly -- 2.12,2aly 9. 5v o Radical Antidote / Mirka Tähtistö (Pyökkipolku) 2.06,0aly -- 2.12,9aly x
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 8v t Da Capo Syrinx / (RuKo) 2.03,8aly -- 1.56,6aly 2. 10v o Danne BUG / Heini (BUG) 40,0ake -- 1.56,9aly 3. 7v t Aken Kallian / Adeliina (Team Koo) 1.59,4 -- 1.57,1aly 4. 7v o Unian Hallgrim / (ARO) 2.01,9a -- 1.57,4aly 5. 8v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 1.57,5aly 6. 7v t Da Capo Faith / Matilda (GT) 53,1ly x -- 1.57,5aly 7. 10v t Petronella BUG / Riina (BUG) 45,2aly -- 1.57,6aly 8. 8v o Da Capo Gyuri / (RuKo) 2.04,0aly -- 1.58,8aly 9. 6v o Galatian O'Koo / Tatu (Team Koo) 1.54,5a -- 1.59,2aly 10. 6v o Toy's Tobias / (SnRa) 59,3a -- 1.59,6aly 11. 8v t Piraya RC / (RuKo) 2.06,2aly -- 1.59,9aly x 6v t Toy's Leticia / (SnRa) 59,1a -- hrp
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 13v o Toy's Enfys / (ARO) 41,7a -- 1.40,2aly 2. 17v t Toy's Ferarella / Nika (GT) 43,2aly -- 1.40,3aly 3. 11v o Da Capo Cobra / (RuKo) 36,6ly -- 1.40,5aly 4. 11v o Da Capo Skalli / (ARO) 46,7a -- 1.40,6aly x 5. 8v t Benedita Gue / Micke (GT) 44,0ly -- 1.41,5aly xx 6. 7v t Toy's Kianna / (SnRa) 59,0a -- 1.42,2aly 7. 9v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Team Koo) 1.38,4a -- 1.42,8aly 8. 11v t Da Capo Kráka / (ARO) 47,7a -- 1.43,2aly 9. 12v t Astraia Snilli / (SnRa) 43,1a -- 1.43,8aly 10. 11v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Team Koo) 1.38,3a -- 1.43,9aly 11. 14v o Toy's Sølvrev / (ARO) 40,4a -- 1.44,8aly x 12v t Aken Gertrud / (ARO) 45,1a -- hkä