Tammikuun 1. karsinta 10.01.2022

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A- ja B-poneilla matka on 1600m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 1. VIP 9.1. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 8/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 9/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 8/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 9/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve


Osallistujat

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 4v t Radical Dianna / Vera (GT) 2.57,5aly -- 3.02,2aly x -> finaaliin 2. 4v o Aken Whumpus / (RuKo) 3.02,0aly -- 3.05,2aly -> finaaliin 3. 4v o Azararäv / (RuKo) 3.01,7aly -- 3.06,6aly -> finaaliin 4. 4v o Da Capo Seanlaoch / (ARO) 2.59,1 -- 3.06,9aly -> finaaliin 5. 4v t Unian Meant to Be / Heli (GT) 2.57,7aly -- 3.07,2aly x 6. 4v o Trollin Hemuli / (RuKo) 3.05,0aly -- 3.07,6aly xx 7. 4v o Radical Fallout / Aaron (GT) 2.59,2aly -- 3.07,6aly x 4v t Gaea RC / (RuKo) 3.01,4aly -- hrp
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 6v t Unian Fifty Six / Alex (GT) 2.47,3aly x -- 2.48,0aly x -> finaaliin 2. 8v o Da Capo Herman / Otto (GT) 2.45,5aly -- 2.49,2aly -> finaaliin 3. 4v o Da Capo Ruairidh / (ARO) 2.59,1a -- 2.49,8aly -> finaaliin 4. 4v t Toy's Fortuna / (SnRa) 2.58,7a -- 2.50,3aly -> finaaliin 5. 4v o Toy's Freddy / (SnRa) 3.00,4a -- 2.50,6aly -> finaaliin 6. 6v o It’s Tricky RC / Adeliina (Team Koo) 2.40,5a -- 2.51,1aly 7. 4v t Teeny Weeny RC / (SnRa) 2.51,1a -- 2.51,1aly x 8. 4v t Unian Whirlwind / (SnRa) 3.00,9a -- 2.51,7aly x 9. 8v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.45,1aly x -- 2.52,0aly
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 10v t Radikalin Neilikka / (ARO) 2.39,1a -- 2.40,6aly -> finaaliin 2. 7v o Bothriuridae Gue / Suvi (GT) 2.30,5aly -- 2.40,7aly -> finaaliin 3. 10v t Da Capo Tomine / (ARO) 2.23,8a -- 2.40,8aly -> finaaliin 4. 7v t Da Capo Sigfinna / (RuKo) 2.46,4aly -- 2.41,4aly -> finaaliin 5. 5v o Blackton When Pants Attack / (ARO) 2.45,9a -- 2.41,7aly -> finaaliin 6. 11v o Aken Unihuppio / (ARO) 2.34,8a -- 2.42,8aly -> finaaliin 7. 15v t Vappupallo / (SnRa) 2.38,4a -- 2.44,8aly x 8. 7v o Da Capo Troy / (RuKo) 2.46,2aly -- 2.45,4aly 9. 7v o Toy's Isaak / (SnRa) 2.36,3a -- 2.46,9aly 10. 6v o Toy's Tabasco / (SnRa) 2.38,9a -- 2.47,7aly x 11. 6v t Toy's Karissa / (SnRa) 2.38,7a -- 2.47,8aly x 11v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.13,0aly -- hyl
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 13v t Aken Bunna / (ARO) 2.16,6a -- 2.20,8aly -> finaaliin 2. 10v o Toy's Spyridon / (RuKo) 2.17,8a -- 2.21,2aly -> finaaliin 3. 12v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.14,6a -- 2.21,8aly x -> finaaliin 4. 14v o Toy's Torpedo / (SnRa) 2.04,8a -- 2.21,9aly -> finaaliin 5. 13v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.05,7aly -- 2.22,8aly -> finaaliin 6. 17v t Desideria Duán / (SnRa) 2.05,1a -- 2.23,0aly -> finaaliin 7. 15v t Aken Myra / (ARO) 2.17,1a -- 2.24,0aly x 8. 14v t Toy's Ebony / (SnRa) 2.13,3a -- 2.24,1aly x 9. 17v o Aken Doughall / (ARO) 2.15,6 -- 2.24,2aly 10. 10v t Fellbury Winter Blossom / (RuKo) 2.17,4aly -- 2.24,5aly 11. 13v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.13,0aly -- 2.24,9aly 16v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.16,6 -- hyl
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 3v o Aken Steinarr / (ARO) 2.23,0 -- 2.29,5aly x -> finaaliin 2. 4v o Elldeyrn Rhwydrys / (RuKo) 2.28,3aly -- 2.29,5aly -> finaaliin 3. 4v t Creirwy Anjelynn / (RuKo) 2.28,8aly -- 2.31,8aly x -> finaaliin 4. 4v o Zodiakalljus / (RuKo) 2.28,3aly -- 2.32,2aly -> finaaliin 5. 3v t Jinna Lind / (SnRa) 2.24,5 -- 2.33,0aly 6. 3v o Toy's Trolig / (SnRa) 2.24,4 -- 2.33,7aly 3v o Rolig SWE / (BÅR) - ei enn. -- ep 4v t Wersäll Svansjön / (RuKo) 2.28,5aly -- k
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 6v t Aken Ugie / (ARO) 2.02,6a -- 2.17,9aly -> finaaliin 2. 7v t Aken Electra / (RuKo) 2.19,1aly -- 2.18,4aly -> finaaliin 3. 5v o Radical Antidote / Mirka Tähtistö (Pyökkipolku) 2.06,0aly -- 2.18,8aly -> finaaliin 4. 5v t Radical Sweetheart / (SnRa) 2.16,0a -- 2.19,0aly -> finaaliin 5. 7v o Goliath O'Koo / (RuKo) 2.19,5aly -- 2.19,0aly x -> finaaliin 6. 7v o Iltamäen Drakon / (RuKo) 2.18,3aly -- 2.19,5aly 7. 7v t Unian Maya / (RuKo) 2.21,6aly -- 2.20,2aly 8. 6v t Toy's Margit / (SnRa) 2.09,4a -- 2.22,7aly 9. 6v t Aken Towie / (ARO) 2.04,7a -- 2.22,8aly x
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 7v t Aken Kallian / Adeliina (Team Koo) 1.59,4 -- 2.00,5aly -> finaaliin 2. 6v t Toy's Leticia / (SnRa) 59,1a -- 2.01,2aly -> finaaliin 3. 10v o Danne BUG / Heini (BUG) 40,0ake -- 2.01,3aly -> finaaliin 4. 8v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 2.01,3aly -> finaaliin 5. 7v o Unian Hallgrim / (ARO) 2.01,9a -- 2.01,4aly -> finaaliin 6. 8v t Piraya RC / (RuKo) 2.06,2aly -- 2.02,0aly -> finaaliin 7. 10v t Petronella BUG / Riina (BUG) 45,2aly -- 2.02,6aly 8. 6v o Aken Darrian / Amalia (Team Koo) 2.02,0 -- 2.03,9aly 9. 8v o Da Capo Socrates / Riina (Team Lily) 2.00,8a -- 2.04,0aly 10. 9v t Da Capo Griffonia / (ARO) 2.02,5 -- 2.04,2aly 11. 7v o Toy's Tobias / (SnRa) 59,3a -- 2.05,5aly 12. 8v t Da Capo Syrinx / (RuKo) 2.05,9aly -- 2.05,7aly
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 11v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Team Koo) 1.38,3a -- 1.53,6aly -> finaaliin 2. 13v o Toy's Enfys / (ARO) 41,7a -- 1.54,9aly -> finaaliin 3. 11v t Da Capo Kráka / (ARO) 47,7a -- 1.55,2aly -> finaaliin 4. 11v o Da Capo Cobra / (RuKo) 36,6ly -- 1.55,9aly x -> finaaliin 5. 9v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Team Koo) 1.38,4a -- 1.56,6aly xx -> finaaliin 6. 7v t Toy's Kianna / (SnRa) 59,0a -- 1.56,7aly -> finaaliin 7. 9v t Da Capo Klippan / (Ruko) 45,1aly -- 1.57,8aly 8. 12v t Aken Gertrud / (ARO) 45,1a -- 2.00,1aly 9. 9v t Toy's Sandra / (SnRa) 50,5a -- 2.00,4aly 10. 11v o Da Capo Skalli / (ARO) 46,7a -- 2.00,5aly 11. 11v o Toy's Baldur / (SnRa) 52,3a -- 2.00,7aly 12. 8v t Toy's Bettine / (SnRa) 53,6a -- 2.01,0aly