Helmikuun ponidivarifinaalit 28.02.2022

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen

Ei avointa osallistumista, osallistujat tulevat karsintojen kautta.


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 06/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet, 10/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet, 00/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet, 00/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 00/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet, 00/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet, 00/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet, 00/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve


Osallistujat

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 4v t Ponimäen Betti / (SnRa) 3.02,9 -- 2.56,4aly xx 2. 3v t Hear My Voice Gue / (GT) 3.02,8aly x -- 2.57,1aly 3. 4v o Radical Fallout / Aaron (GT) 2.56,2ly x -- 2.57,9aly x 4. 4v t Ponimäen Jenina / (SnRa) 3.01,8 -- 2.58,0aly x 5. 4v t Unian Meant to Be / Heli (GT) 2.57,7aly -- 2.59,5aly 6. 4v t Radical Dianna / Vera (GT) 2.56,4ly -- 2.59,9aly
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 6v o Antigravity / (RDT) 2.45,3ly -- 2.47,2aly 2. 4v t Unian Whirlwind / (SnRa) 2.59,0a -- 2.47,4aly 3. 8v o Da Capo Herman / Otto (GT) 2.30,4ly -- 2.47,8aly 4. 4v o Toy’s Freddy / (SnRa) 2.58,8a -- 2.47,9aly 5. 6v t Lilliputti / (RDT) 2.46,2ly -- 2.48,2aly 6. 6v t Da Capo Isadore / (RDT) 2.49,0aly -- 2.50,6aly 7. 6v t Unian Fifty Six / Alex (GT) 2.45,4ly -- 2.50,7aly x 8. 4v o Toy’s Oswald / (SnRa 3.00,2a -- 2.51,3aly 9. 7v t Unian Mannequin / (RDT) 2.46,1aly -- 2.51,4aly 10. 8v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.34,3ly -- 2.51,7aly
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 9v o Zero Tolerance / Kiko (RDT) 2.25,6ly -- 2.24,3aly 2. 6v o Blackton When Pants Attack / (ARO) 2.41,9a -- 2.25,1aly 3. 11v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.22,9ly x -- 2.25,6aly 4. 6v t Toy’s Lottie / (SnRa) 2.45,5a -- 2.26,6aly 5. 7v o Bothriuridae Gue / Suvi (GT) 2.24,1ly -- 2.27,0aly 6. 8v t Radikalin Myyttinen (RDT) 2.34,1ly -- 2.28,6aly x 7. 9v t Toy's Vaiana / Erja (RDT) 2.30,2ly -- 2.29,5aly 8. 5v t Teeny Weeny RC / (SnRa) 2.44,2a -- 2.30,0aly x 9. 5v o Radical Mastermind / (SnRa) 2.55,5a -- 2.30,4aly 10. 11v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.11,7ly -- 2.30,9aly
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 13v t A.D. Magic Love / (SnRa) 2.14,3a -- 2.17,6aly 2. 10v t Radical Disturbia / Amalia (RDT) 2.16,8aly -- 2.17,6aly 3. 9v t Galadriel / Anna-Liisa (RDT) 2.25,4ly -- 2.17,9aly 4. 9v t Toy’s Lynette / (SnRa) 2.22,5a -- 2.19,0aly 5. 13v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.05,7aly -- 2.19,2aly x 6. 7v t Toy’s Karissa / (SnRa) 2.34,4a -- 2.20,4aly 7. 9v t Da Capo Inga / Minja (RDT) 2.31,3ly -- 2.21,5aly 8. 13v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.10,6ly -- 2.21,7aly x 9. 15v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.09,0a -- 2.22,1aly 10. 15v t Toy’s Pamela / (SnRa) 2.16,0a -- 2.22,8aly 11. 8v o Toy’s Dante / (SnRa) 2.29,0a -- 2.22,9aly x
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 4v o Rolig SWE / Siiri (BÅR) 2.23,7aly -- 2.17,3aly 2. 4v t Jinna Lind / (SnRa) 2.19,1a -- 2.17,6aly 3. 3v o Gue's Emergency / (GT) 2.25,3aly -- 2.19,2aly xx 4. 4v t Toy's Donna / (RDT) 2.18,5aly -- 2.20,0aly 5. 4v o Toy’s Trolig / (SnRa) 2.19,6a -- 2.20,2aly 6. 3v o Harry Shotters RC / (RDT) ei enn. -- 2.20,7aly x 7. 4v o Da Capo Thanos / (RDT) 2.20,6ly -- 2.20,8aly x 8. 4v t Toy's Jewel / (RDT) 2.20,8ly -- 2.21,5aly 3v o Toy’s Sture / (SnRa) ei enn. -- k
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 6v t Radical Adorable / (RDT) 2.06,3aly -- 2.10,3aly 2. 3v o Radical Deathrow / Micke (GT) 2.08,1aly -- 2.10,6aly 3. 6v o Radical Antidote / Mirka Tähtistö (Pyökkipolku) 1.51,6aly -- 2.11,5aly 4. 4v t Toy’s Brianna / (SnRa) 2.18,5a -- 2.13,2aly 5. 5v t Gue's Valerie / Heli (GT) 2.10,4ly -- 2.13,5aly 6. 6v t Evenbrite RC / (RDT) 2.09,5aly -- 2.14,5aly 7. 4v t Unian Magenthá / (SnRa) 2.18,1a -- 2.15,3aly 8. 5v t Trodella NRL / (Honka) 02.12,8aly -- 2.16,4aly 9. 5v t Da Capo Scyra / (RDT) 2.15,9ly -- 2.16,8aly
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 7v t Aken Pinwinnie / (ARO) 2.00,1a -- 1.58,1aly 2. 9v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 43,1ly x -- 1.58,2aly 3. 5v t Radical Sweetheart / (SnRa) 2.16,0a -- 1.59,2aly 4. 7v t Da Capo Faith / Matilda (GT) 53,1ly x -- 1.59,3aly 5. 7v t Aken Towie / (ARO) 54,0 -- 1.59,4aly 6. 5v t Toy’s Margit / (SnRa) 2.06,1a -- 2.00,1aly 7. 7v t Aken Ugie / (ARO) 53,6 -- 2.00,6aly 8. 11v o Danne BUG / Heini (BUG) 40,0ake -- 2.01,6aly
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 10v o Thunder RC / Wille (GT) 37,8ly -- 1.44,1aly 2. 11v o Toy's Grach / (RDT) 1.40,6aly -- 1.44,6aly 3. 10v o Bristfällig Odjur / (SnRa) 51,2a -- 1.45,1aly 4. 17v t Toy's Ferarella / Nika (GT) 40,3aly -- 1.45,3aly x 5. 11v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 1.48,0ly -- 1.46,7aly xx 6. 9v t Omenainen / Kiko (RDT) 1.46,4aly -- 1.46,8aly 7. 13v t Dimma Hjältinna / (SnRa) 43,8a -- 1.47,2aly 8. 11v t Bienna RC / Enniina (RDT) 1.47,6aly -- 1.47,8aly xx 9. 8v t Benedita Gue / Micke (GT) 41,5aly xx -- 1.49,0aly 10. 9v o Toy's Cedrik / Marko (RDT) 1.54,3ly -- 1.49,0aly 11. 12v t Da Capo Kráka / (ARO) 43,3 -- 1.49,5aly x 14v o Hastig Förman Gue / (SnRa) 48,0a -- ep