Helmikuun 2. karsinta 20.02.2022

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A- ja B-poneilla matka on 1600m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 2. VIP 19.2. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 2/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 7/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 11/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 7/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 6/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 6/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve


Osallistujat

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 4v t Radical Dianna / Vera (GT) 2.56,4ly -- 4v t Ponimäen Jenina / (SnRa) 3.01,8 -- ^ suoraan finaaliin
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 8v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.34,3ly -- 2.52,1aly -> finaaliin 2. 6v t Lilliputti / (RDT) 2.46,2ly -- 2.52,5aly -> finaaliin 3. 7v t Unian Mannequin / (RDT) 2.46,1aly -- 2.53,5aly x -> finaaliin 4. 6v t Da Capo Isadore / (RDT) 2.49,0aly -- 2.54,3aly x -> finaaliin 5. 5v t Toy’s Fortuna / (SnRa) 2.56,0a -- 2.54,4aly 6. 5v o Da Capo Seanlaoch / (ARO) 2.56,2 -- 2.55,0aly 7. 6v o Night Terror / (RDT) 2.55,4ly -- 2.56,0aly x
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 11v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.11,7ly -- 2.26,1aly -> finaaliin 2. 5v t Teeny Weeny RC / (SnRa) 2.44,2a -- 2.26,1aly -> finaaliin 3. 6v o Blackton When Pants Attack / (ARO) 2.41,9a -- 2.26,8aly -> finaaliin 4. 9v t Toy's Vaiana / Erja (RDT) 2.30,2ly -- 2.27,2aly -> finaaliin 5. 11v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.22,9ly x -- 2.28,1aly -> finaaliin 6. 10v t Sciarra Bond / (RDT) 2.22,2aly -- 2.28,5aly 7. 13v t Radikalin Nöpönen / (ARO) 2.30,2 -- 2.28,6aly 8. 8v t Radical Time Itself / (RDT) 2.31,0ly -- 2.31,0aly 9. 12v o Aken Unihuppio / (ARO) 2.30,2 -- 2.31,7aly 5v o Da Capo Ruairidh / (ARO) 2.46,2a -- hva 6v t Ditte Gue / (SnRa) 2.41,8a -- hrp
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 15v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.09,0a -- 2.20,4aly x -> finaaliin 2. 13v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.10,6ly -- 2.20,6aly x -> finaaliin 3. 9v t Toy’s Lynette / (SnRa) 2.22,5a -- 2.20,7aly x -> finaaliin 4. 9v t Galadriel / Anna-Liisa (RDT) 2.25,4ly -- 2.20,9aly -> finaaliin 5. 8v o Toy’s Dante / (SnRa) 2.29,0a -- 2.20,9aly -> finaaliin 6. 13v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.05,7aly -- 2.21,0aly -> finaaliin 7. 17v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.10,1a -- 2.21,3aly 8. 14v t Aken Bunna / (ARO) 2.09,2a -- 2.21,4aly x 9. 12v o Alt Bounce / (ARO) 2.20,2 -- 2.21,7aly 10. 9v t Radical Tokebi / Matti (RDT) 2.25,3ly -- 2.22,0aly 11. 12v o Da Capo Harold / (ARO) 2.22,1a -- 2.22,8aly 12. 9v o Radical Hot Shot / Ali (RDT) 2.24,2ly -- 2.23,6aly
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 4v t Jinna Lind / (SnRa) 2.19,1a -- 2.21,9aly -> finaaliin 2. 3v o Toy’s Sture / (SnRa) ei enn. -- 2.23,4aly x -> finaaliin 3. 4v o Toy’s Trolig / (SnRa) 2.19,6a -- 2.23,5aly -> finaaliin 4. 4v o Da Capo Thanos / (RDT) 2.20,6ly -- 2.25,3aly -> finaaliin 5. 6v o Napster RC / (RDT) 2.09,8aly -- 2.26,1aly x 6. 4v t Toy's Kristall / (RDT) 2.19,7aly -- 2.26,6aly 7. 4v t Scarlet Mind / (RDT) 2.20,4ly -- 2.26,7aly x
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 6v t Evenbrite RC / (RDT) 2.09,5aly -- 2.12,4aly -> finaaliin 2. 6v o Radical Antidote / Mirka Tähtistö (Pyökkipolku) 1.51,6aly -- 2.13,4aly -> finaaliin 3. 5v t Da Capo Scyra / (RDT) 2.15,9ly -- 2.14,0aly x -> finaaliin 4. 3v o Radical Deathrow / Micke (GT) 2.08,1aly -- 2.15,0aly -> finaaliin 5. 4v o Aken Steinarr / (ARO) 2.15,2a -- 2.15,3aly 6. 7v o Unian Hypno / (RDT) 2.08,8ly -- 2.16,1aly
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 7v t Aken Ugie / (ARO) 53,6 -- 2.00,0aly -> finaaliin 2. 11v o Danne BUG / Heini (BUG) 40,0ake -- 2.00,3aly -> finaaliin 3. 7v t Aken Pinwinnie / (ARO) 2.00,1a -- 2.00,4aly -> finaaliin 4. 7v t Aken Towie / (ARO) 54,0 -- 2.01,6aly -> finaaliin 5. 8v o Unian Hallgrim / (ARO) 54,2 -- 2.03,2aly 6. 11v t Petronella BUG / Riina (BUG) 45,2aly -- 2.04,0aly
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 11v o Toy's Grach / (RDT) 1.40,6aly -- 1.47,5aly -> finaaliin 2. 13v t Dimma Hjältinna / (SnRa) 43,8a -- 1.47,7aly -> finaaliin 3. 12v t Da Capo Kráka / (ARO) 43,3 -- 1.47,9aly -> finaaliin 4. 10v o Bristfällig Odjur / (SnRa) 51,2a -- 1.49,1aly -> finaaliin 5. 17v t Toy's Ferarella / Nika (GT) 40,3aly -- 1.49,9aly -> finaaliin 6. 11v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 1.48,0ly -- 1.50,7aly -> finaaliin 7. 12v o Da Capo Skalli / (ARO) 40,2a -- 1.51,2aly 8. 14v o Aken Goose / (ARO) 43,0 -- 1.51,8aly 9. 9v o Toy's Galileo / Erja (RDT) 1.54,2aly -- 1.52,3aly 10. 7v o Toy’s Matheo / (SnRa) 50,1a -- 1.53,0aly x 11. 9v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 1.53,8aly 9v o Toy's Stefan / Minja (RDT) 1.54,8ly -- hkä