Rahakkaat ja titteleillä mässäilevät vuosiravit 29.11.2021!!!

TERVETULOA!
Ja jälleen kerran mennään, parempi myöhään kun ei milloinkaan! Radical Trottersin vuosiravit vuosimallia 2021!!
Raveissa tullaan mässäilemään niin palkintosummilla kun ns. epävirallisilla titteleillä. Lähtöjä on runsaasti kaiken rotuisille ja tasoisille, peitsareille ei kuitenkaan vuosiraveissa lähtöjä valitettavasti järjestetä. Lämpimästi kaikille tervetuloa ja oikein hyvää ravipäivää!

Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

+ Ikärajat; lämminveriset 2-12 vuotta, kylmäveriset 3-15 vuotta ja ponit 3-18 vuotta.
+ 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen), 3- ja 4-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen) sekä 3-vuotiaat ponit omiin lähtöihinsä (+avoimeen).
+ Tasoitusajot voltista, max. 16 osallistujaa. Ryhmäajot auton takaa, max. 12 osallistujaa.
+ Lähtöjä jaetaan tarpeen mukaan sekä mahdollisesti järjestetään karsinnat ja finaalilähdöt. Lähdön lähetystapa voi myös muuttua.
+ Enintään neljä(4) hevosta/ponia omistajalta per. tittelilähtö. Avoimiin lähtöihin (lähdöt 26-29) rajattomasti per omistaja.
+ Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
+ Mikäli lähdössä hevosia on kaksi tai vähemmän, lähtö perutaan. Osallistujat siirretään automaattisesti toiseen sopivaan lähtöön.
+ Hevosen voi ilmoittaa mukaan, vaikka sillä ei olisi ennätystä.
+ Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä sukupuoli Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) hevosen ennätys (montelähtöön m-enn) --

Tulisi siis näyttää tältä;
Lähtö 1
11v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 11,2aly (18,4maly) --

+ Osallistumiset sähköpostiin; radicaltrotters@gmail.com
+ Otsikko: Vuosiravit 29.11.2021
+ Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle!
+ Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
+ Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 28.11.21 klo 10 mennessä
+ En vastaa osallistumismaileihin, mutta pyrin lisäämään ilmoittautumiset mahdollisimman nopeasti.

Lähdöt

Lämminveriset
Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2021" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2021" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 3. "Future Hope 2021" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 17,0aik. ja hitaammat.
Lähtö 4. "Basic Runner 2021" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-16,9 aikaiset.
Lähtö 5. "Quality Runner 2021 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
Lähtö 6. "All Time Runner 2021 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2021" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2021 Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
Kylmäveriset
Lähtö 9. "Varsalupaus 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat
Lähtö 12. "Tavantallaaja 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
Lähtö 13. "Laatujuoksija 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
Lähtö 14. "Mestarijuoksija 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2021" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
A-ponit
Lähtö 16. "A-Pony Promise 2021" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.34,0-2.45,9
Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
B-ponit
Lähtö 21. "B-Pony Promise 2021" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
Avoimet lähdöt
Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin.
Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin.
Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin.
Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin.

Osallistujat

Päivitetty 03.12. klo 21.14. Tulokset!

Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2021" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 800v€ - 400v€

Karsinta 1
1. 2v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) ei enn. -- 1.21,3ake, 4 000v€ -> Finaaliin 
2. 2v o Xerxes d'Cayor / (RuKo) 21,5aly -- 1.21,3ake, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 2v o Dynamite Rock / (RuKo) 21,2aly -- 1.21,3ake, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 2v o Xerxes d'Troarn / (RuKo) 21,5aly -- 1.21,4ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 2v o North Wizard Gue / Petri (GT) 25,2ke -- 1.22,6ake, 250v€ -> Finaaliin
6. 2v o K. Platinum / Kari (Duo) ei enn -- 1.23,0ake -> Finaaliin
7. 2v t Xerxes d'Kolèah / (RuKo) 21,1aly -- 1.23,6ake
8. 2v o K. In Your Eyes / Jani (Duo) ei enn -- 1.23,9ake xx
9. 2v t Subways Are for Sleeping / Jaana (Team Koo) 24,1 -- 1.23,9ake xx

Karsinta 2
1. 2v t Marplequeen MacLily / (RDT) 19,4aly -- 1.18,1ake, 4 000v€ -> Finaaliin
2. 2v o New Legend MacLily / (RDT) 18,5ke -- 1.18,9ake x, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 2v t Radical No Exit / (RDT) 18,3ke -- 1.18,9ake, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 2v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 17,5ake -- 1.18,9ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 2v o Ken Doll Conspiracy / Petri (GT) 19,3aly x -- 1.19,1ake, 250v€ -> Finaaliin
6. 2v t Entity Ach / (ARO) 18,0a -- 1.19,1ake x -> Finaaliin
7. 2v t Macabre Ach / (RDT) 20,4aly -- 1.19,2ake x
8. 2v t Rjazán d'Debora / (ARO) 18,3a -- 1.19,4ake
2v t Blue Bonnet MacLily / Eino (Kulmala) 20,1aly -- hml
2v t Pumpkin Twister MacLily / Elias (Team Koo) 19,5a -- hyl 

Finaali
1. 2v t Entity Ach / (ARO) 18,0a -- 1.18,1ake, 8 000v€  +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 2v o K. Platinum / Kari (Duo) ei enn -- 1.18,2ake x, 6 000v€ + ruusuke, kukkia
3. 2v o Dynamite Rock / (RuKo) 21,2aly -- 1.18,3ake, 3 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 2v t Marplequeen MacLily / (RDT) 19,4aly -- 1.18,3ake, 1 500v€
5. 2v o Ken Doll Conspiracy / Petri (GT) 19,3aly x -- 1.18,4ake, 800v€
6. 2v o North Wizard Gue / Petri (GT) 25,2ke -- 1.18,6ake x, 400v€ 
7. 2v t Rjazán Shakalaka / Martti (Tampio) ei enn. -- 1.18,9ake
8. 2v o New Legend MacLily / (RDT) 18,5ke -- 1.18,9ake
9. 2v o Xerxes d'Cayor / (RuKo) 21,5aly -- 1.19,3ake
10. 2v o Xerxes d'Troarn / (RuKo) 21,5aly -- 1.20,5ake
11. 2v t Radical No Exit / (RDT) 18,3ke -- 1.20,5ake x
12. 2v t Goldleaf MacLily / Keijo (Tampio) 17,5ake -- 1.21,0ake 


Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2021" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta 1
1. 3v t Xerxes d'Irumgath / (ARO) 17,6a -- 1.18,3ake x, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 3v o Aussie Legend / (Team Ninitra) 18,0a -- 1.18,6ake, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 3v o Xerxes d'Quibus / (ARO) 17,5a -- 1.18,7ake x, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 3v t Etoile d'Venise / (RuKo) 19,8aly -- 1.18,9ake, 560v€ -> Finaaliin
5. 3v t K. In Your Dreams / Jorma (Duo) 18,1 -- 1.19,1ake, 280v€ -> Finaaliin
6. 3v o Clayman O’Koo / Elias (Team Koo) 17,3a -- 1.19,1ake x -> Finaaliin
7. 3v t Glory Girl MacLily / Jaana (Team Koo) 19,1aly -- 1.19,3ake
8. 3v o Rjazán Supernova / Teemu (GT) 17,5aly -- 1.19,7ake
9. 3v t Hypnotic Ginger / (RuKo) 21,1aly -- 1.19,8ake
3v o Crimetime Unia / Esa (GT) 17,3ly -- hll 

Karsinta 2
1. 3v t Radical Jillax / (RDT) 16,9aly -- 1.16,5ake, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 3v t Framboise / (Team Ninitra) 16,9a -- 1.16,6ake x, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 3v t Don't Give Up RC / (RDT) 16,0aly -- 1.16,6ake, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 3v o Esprit de Corps / (RDT) 16,5aly -- 1.16,8ake xx, 560v€ -> Finaaliin
5. 3v o Jet Fighter / (RDT) 16,5ake -- 1.16,9ake xx, 280v€ -> Finaaliin
6. 3v o Just You Wait / (WRT) 16,1ke – 1.17,3ake -> Finaaliin
7. 3v o Superficial O’Koo / Markus (Team Koo) 17,1a -- 1.17,6ake x
8. 3v o Marshmallow Magic / (ARO) 16,7a -- 1.18,0ake
9. 3v t Her Excellency MacLily / (Team Ninitra) 15,3a -- 1.18,0ake xx

Finaali
1. 3v o Just You Wait / (WRT) 16,1ke – 1.16,0ake, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t K. In Your Dreams / Jorma (Duo) 18,1 -- 1.16,2ake xx, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Framboise / (Team Ninitra) 16,9a -- 1.16,2ake, 3 500v€ + ruusuke, kukkia
4. 3v o Aussie Legend / (Team Ninitra) 18,0a -- 1.16,4ake, 2 200v€
5. 3v t Etoile d'Venise / (RuKo) 19,8aly -- 1.16,5ake, 1 500v€
6. 3v o Xerxes d'Quibus / (ARO) 17,5a -- 1.16,6ake, 800v€
7. 3v t Don't Give Up RC / (RDT) 16,0aly -- 1.16,9ake
8. 3v o Jet Fighter / (RDT) 16,5ake -- 1.17,6ake x
9. 3v o Clayman O’Koo / Elias (Team Koo) 17,3a -- 1.17,7ake x
10. 3v t Radical Jillax / (RDT) 16,9aly -- 1.17,9ake
11. 3v t Xerxes d'Irumgath / (ARO) 17,6a -- 1.18,5ake
12. 3v o Esprit de Corps / (RDT) 16,5aly -- 1.18,7ake 


Lähtö 3. "Future Hope 2021" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
7 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€

1. 4v t Demon Disco / (RuKo) 19,3aly -- 1.20,6api, 7 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t K. YYA / Emilia (Duo) 17,6 -- 1.20,7api xx, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v t New Day / Kari (Duo) ei enn -- 1.21,0api, 2 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o Texas Boost / (RuKo) 18,0aly -- 1.21,4api, 1 500v€
5. 4v t Rjazán Fix It / (RuKo) 18,2akp -- 1.21,5api
6. 5v o M.C. Silver / Jani (Duo) ei enn -- 1.22,5api x
7. 4v o Monster Mash / (RuKo) 19,3aly -- 1.22,9api 


Lähtö 4. "Basic Runner 2021" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta 1
1. 4v o K- Big Magoo / Emilia (Duo) 16,8 -- 1.18,0api x, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 9v t Emma’s Emely / (WRT) 16,1ke –- 1.18,8api, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 8v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly -- 1.19,1api, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 5v t Glassblade / (RDT) 16,0ake -- 1.19,3api, 560v€ -> Finaaliin
5. 8v t Paranormal Love / (WRT)16,1ke -- 1.19,4api, 280v€ -> Finaaliin
6. 5v t Golden Geisha Gue / (RDT) 16,2aly -- 1.19,6api, -> Finaaliin
7. 5v t Whoosh MacLily / (RuKo) 16,9aly -- 1.19,7api x
8. 4v o Grom Ach / Markus (Team Koo) 16,5a -- 1.19,7api
3v t Rjazán Fireflower / (RuKo) 16,2aly -- hpl  

Karsinta 2
1. 5v o Nikodim Duán / Jussi (BUG) 15,4ake x -- 1.17,1api, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 5v o K. Holiday B / Jani (Duo) 15,0 -- 1.17,5api, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 5v t Gimme Something New / Mika (GT) 15,5aly x -- 1.17,6api, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 5v t K. Eve Invasion / / Kari (Duo) 15,1 -- 1.17,8api, 560v€ -> Finaaliin
5. 5v o Radical Insane (RDT) 15,7aly -- 1.18,4api, -> Finaaliin
6. 4v o Monarch MacLily / (Team Ninitra) 15,5a -- 1.18,5api, -> Finaaliin
7. 4v t Rock Me Ach / (ARO) 15,7a -- 1.18,9api
5v o Rjazán Who Is It / (RuKo) 15,9aly -- hyl 

Finaali
1. 5v t Gimme Something New / Mika (GT) 15,5aly x -- 1.17,3api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t K. Eve Invasion / / Kari (Duo) 15,1 -- 1.17,5api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Glassblade / (RDT) 16,0ake -- 1.18,4api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o Monarch MacLily / (Team Ninitra) 15,5a -- 1.18,4api, 2 200v€
5. 8v t Paranormal Love / (WRT)16,1ke -- 1.18,6api, 1 500v€
6. 5v t Golden Geisha Gue / (RDT) 16,2aly -- 1.18,6api x, 800v€
7. 9v t Emma’s Emely / (WRT) 16,1ke –- 1.18,7api
8. 5v o Nikodim Duán / Jussi (BUG) 15,4ake x -- 1.18,8api
9. 5v o Radical Insane (RDT) 15,7aly -- 1.19,1api
10. 4v o K- Big Magoo / Emilia (Duo) 16,8 -- 1.19,4api
11. 8v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly -- 1.19,6api x
5v o K. Holiday B / Jani (Duo) 15,0 -- k 


Lähtö 5. "Quality Runner 2021" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
10 000v€ - 8 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€

Karsinta 1
1. 6v t Xerxes d'Estrees / (RuKo) 14,5aly -- 1.17,7api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 7v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 14,5aly -- 1.17,8api, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 7v t K. Steel Rock / Emilia (Duo) 14,1 -- 1.17,8api, 1 300v€ -> Finaaliin
4. 9v t K. Shotgun / Kari (Duo) 14,2 -- 1.18,0api xx, 750v€ -> Finaaliin
5. 4v t Wildberry MacLily / Ile (GT) 14,5aly x -- 1.18,2api, 330v€
6. 5v o Radical Hide 'N Seek / (RDT) 14,9aly -- 1.18,4api
7. 8v t EP Sweety / (ARO) 14,0a -- 1.18,4api x
8. 5v t Damas d'Athée / (RuKo) 14,5a -- 1.18,6api
9. 4v t Spicy Ach / (ARO) 14,5a -- 1.18,7api
10. 4v t Lady Whistle O'Koo / Jaana (Team Koo) 14,3a -- 1.19,0api 

Karsinta 2
1. 9v t Candy Crusher / JP (BUG) 13,3ly x -- 1.17,2api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 5v t Rjazán Tequila / Jouko (GT) 13,3aly -- 1.17,2api, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 5v t Ludmila BUG / Kaisa (BUG) 13,5ake -- 1.17,5api x, 1 300v€ -> Finaaliin
4. 6v o Kick Off Unia / (ARO) 13,3a -- 1.17,5api x, 750v€ -> Finaaliin
5. 5v t K. Very Cute / Jani (Duo) 14,0 -- 1.17,8api, 330v€
6. 6v t Pretty Different RC / (RDT) 13,5aly -- 1.17,8api x
7. 4v o Cyrano Burn / (Team Ninitra) 13,2a -- 1.17,8api x
8. 5v o Fear Of Solaris Speed / Markus (Team Koo) 13,3a -- 1.17,9api
9. 5v o Hazard Monday Gue / Timo (GT) 13,2aly -- 1.17,9api x
7v t Mighty Miss MacLily / (Team Ninitra) 14,0a -- hrp 

Karsinta 3
1. 11v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,1a -- 1.17,0api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 9v t Loveya Burn / (Team Ninitra) 13,2a -- 1.17,1api, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 5v o Metaphor Gue / Fredrik (GT) 13,2aly -- 1.17,1api, 1 300v€ -> Finaaliin 
4. 5v t Get Shocked O'Koo / Pekka (Team Koo) 13,1a -- 1.17,2api, 750v€ -> Finaaliin
5. 8v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 13,2aly -- 1.17,5api, 330v€
6. 9v t Life Burns RC / (ARO) 13,1a -- 1.17,5api x
7. 7v t Cacophony Ach / Elias (Team Koo) 13,1a -- 1.17,8api x
8. 6v o Xerxes d'Quirius / (RuKo) 13,1aly -- 1.17,9api x
9. 9v o Big Precious Rus / Tinu (BUG) 13,0ake -- 1.18,0api
6v o Blakharadan O'Koo / (RuKo) 13,0aly -- hyl 

Finaali
1. 7v t K. Steel Rock / Emilia (Duo) 14,1 -- 1.16,3api x, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Xerxes d'Estrees / (RuKo) 14,5aly -- 1.16,5api, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 11v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,1a -- 1.17,1api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t Get Shocked O'Koo / Pekka (Team Koo) 13,1a -- 1.17,1api, 3 200v€ 
5. 5v o Metaphor Gue / Fredrik (GT) 13,2aly -- 1.17,2api, 2 500v€
6. 5v t Ludmila BUG / Kaisa (BUG) 13,5ake -- 1.17,4api, 1 000v€
7. 6v o Kick Off Unia / (ARO) 13,3a -- 1.17,4api
8. 9v t K. Shotgun / Kari (Duo) 14,2 -- 1.17,6api
9. 9v t Candy Crusher / JP (BUG) 13,3ly x -- 1.17,6api
10. 7v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 14,5aly -- 1.17,8api x
11. 9v t Loveya Burn / (Team Ninitra) 13,2a -- 1.17,9api
12. 5v t Rjazán Tequila / Jouko (GT) 13,3aly -- 1.18,0api 


Lähtö 6. "All Time Runner 2021" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
12 000v€ - 9 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€

Karsinta 1 (HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 8v o Ocean Artist / (RuKo) 12,1aly – 1.16,1pi, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 9v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,6aly -- 1.16,6pi, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 9v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 12,1ake -- 1.16,6pi x, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 8v o Black Out Spit / (RuKo) 12,4aly – 1.16,7pi x, 850v€ -> Finaaliin
5. 12v o Capasité Kind / (RDT) 12,3aly -- 1.17,2pi, 450v€ -> Finaaliin
6. 7v o Vincenzo / (RuKo) 12,3aly -- 1.17,2pi x, 250v€ -> Finaaliin
7. 7v o My Golden Julian / Teppo (GT) 12,2aly -- 1.17,3pi xx, 250v€
8. 6v o Bartholomew Snilli / Väinö (GT) 11,9aly -- 1.17,3pi x
9. 5v o Empty Ach / Markus (Team Koo) 12,1a -- 1.17,4pi
10. 11v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 12,3a -- 1.17,5pi
11. 7v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 12,1aly -- 1.17,5pi
12. 9v o Prototype RC / Anton (RDT) 12,2aly -- 1.17,7pi
13. 10v t Keylime Snilli / (ARO) 12,0a -- 1.18,0pi
8v o Lukaround Burn / (Team Ninitra) 12,2a -- hrp 

Karsinta 2 (HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 7v o Amplified Ach / (ARO) 11,8a -- 1.16,1pi x, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 10v t Eerie Ach / (ARO) 11,2a -- 1.16,1pi, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 11v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly -- 1.16,2pi, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 9v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 09,0aly -- 1.16,2pi xx, 850v€ -> Finaaliin
5. 8v t OR'Arctic Alaska / Jiri (BUG) 11,1ake -- 1.16,3pi, 450v€ -> Finaliin
6. 11v o Jalapeno Burn / (Team Ninitra) 10,1a -- 1.16,3pi x, 250v€ -> Finaaliin
7. 6v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 11,1a -- 1.16,4pi, 250v€ 
8. 9v t Lorem Ipsum BUG / Tuuli (BUG) 10,8ake -- 1.16,5pi
9. 9v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 10,4aly -- 1.16,5pi x
10. 9v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 10,3ake -- 1.16,5pi
11. 11v o Brooklyn Burn / Pekka (Team Koo) 10,0a -- 1.16,5pi x
12. 12v o Mathematic / (ARO) 11,8a -- 1.16,7pi
13. 10v o Keeping The Dead / Ireth (Tampio) 10,8ake -- 1.16,7pi xx
14. 6v o Specific Derby / Elias (Team Koo) 10,0a -- 1.16,8pi 

Finaali
1. 7v o Vincenzo / (RuKo) 12,3aly -- 1.15,1api, 12 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 12v o Capasité Kind / (RDT) 12,3aly -- 1.15,2api x, 9 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 9v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 09,0aly -- 1.15,4api, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v o Ocean Artist / (RuKo) 12,1aly –- 1.15,5api, 4 200v€ 
5. 11v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly -- 1.15,5api xx, 3 500v€
6. 7v o Amplified Ach / (ARO) 11,8a -- 1.15,6api x, 2 000v€
7. 9v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,6aly -- 1.15,9api
8. 8v o Black Out Spit / (RuKo) 12,4aly – 1.16,2api
9. 10v t Eerie Ach / (ARO) 11,2a -- 1.16,2api x
10. 8v t OR'Arctic Alaska / Jiri (BUG) 11,1ake -- 1.16,5api x
11. 9v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 12,1ake -- 1.16,9api
11v o Jalapeno Burn / (Team Ninitra) 10,1a -- k 


Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2021" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
16 000v€ - 12 000v€ - 8 500v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€

Karsinta 1
1. 11v t Speedway Star / (RDT) 12,6aly -- 1.12,4aly, 8 000v€ -> Finaaliin
2. 9v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 11,8ake -- 1.12,5aly, 4 000v€ -> Finaaliin
3. 8v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 11,9aly -- 1.12,6aly x, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 12v t Radical Sweet Pain / (RDT) 12,1aly -- 1.12,6aly, 1 000v€ -> Finaaliin
5. 9v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake -- 1.12,6aly x, 500v€ -> Finaaliin
6. 11v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 12,1a -- 1.12,6aly, 250v€ -> Finaaliin
7. 8v t Royal Scarlet MacLily / (ARO) 12,7a -- 1.12,9aly
8. 8v t Butterscotch MacLily / (ARO) 12,4a -- 1.12,9aly
9. 7v t Ginger Twist / (ARO) 12,3a -- 1.13,3aly xx
10. 8v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 12,5aly -- 1.13,7aly
7v t Bia Ach / (Team Ninitra) 12,2a -- k
8v t Lydia Ach / (ARO) 12,1a -- hll

Karsinta 2 
1. 8v t Lady Robinia / Pekka (Team Koo) 10,4a -- 1.11,0aly x
2. 9v t Wayfaerer 'If / Tatu (Team Koo) 10,2a -- 1.11,1aly
3. 10v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 11,2aly -- 1.11,3aly
4. 6v t Cassandra Snilli / Pekka (GT) 11,1aly -- 1.11,6aly x
5. 8v t Onya Speed / (RuKo) 11,0aly -- 1.11,6aly x
6. 9v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.11,6aly x
7. 8v t Rjazán Antique / (RuKo) 11,6aly -- 1.12,1aly
8. 11v t Get Better Ace / Elias (Team Koo) 10,7a -- 1.12,3aly
9. 8v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 11,0aly -- 1.12,5aly
10. 9v t Amour Amber / (Team Ninitra) 11,1a -- 1.12,8aly
11. 10v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 10,6aly x -- 1.12,8aly
7v t My Caramel / Jaana (Team Koo) 11,1a -- k 

Finaali
1. 11v t Speedway Star / (RDT) 12,6aly -- 1.11,6aly x, 16 000v€ + loimi, seppele, pokaali, kiertopalkintolaatta, ruusuke, kukkia
2. 8v t Onya Speed / (RuKo) 11,0aly -- 1.11,7aly, 12 000v€ +ruusuke, laatta, kukkia
3. 9v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.11,8aly x, 8 500v€ +ruusuke, laatta kukkia
4. 9v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake -- 1.12,1aly, 5 500v€
5. 9v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 11,8ake -- 1.12,2aly x, 4 200v€
6. 6v t Cassandra Snilli / Pekka (GT) 11,1aly -- 1.12,3aly, 3 500v€
7. 12v t Radical Sweet Pain / (RDT) 12,1aly -- 1.12,4aly x
8. 9v t Wayfaerer 'If / Tatu (Team Koo) 10,2a -- 1.12,4aly
9. 11v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 12,1a -- 1.12,6aly
10. 8v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 11,9aly -- 1.12,7aly
11. 10v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 11,2aly -- 1.12,8aly
12. 8v t Lady Robinia / Pekka (Team Koo) 10,4a -- 1.13,0aly xx


Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2021" Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
8 500v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€

Karsinta 1
1. 7v o Still Awake / Vesku (GT) 16,1mke -- 1.16,3mke, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 8v r Bouleau Burn / (Team Ninitra) 15,1a (m16,4a) -- 1.16,4mke, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 6v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 14,7aly (18,1maly) -- 1.16,4mke, 1 200v€ -> Finaaliin
4. 7v t Rest In Speed / (RDT) 14,6ake (15,9make) -- 1.16,4mke, 600v€ -> Finaaliin
5. 6v t Pop Pop Ping / (Team Ninitra) 14,3a (m16,1a) -- 1.16,5mke, 300v€ -> Finaaliin
6. 8v t Geisha Snilli / Julian (GT) 16,4mke -- 1.17,0mke xx -> Finaaliin
7. 6v t Historic / (Team Ninitra) 14,0a (m16,3a) -- 1.17,0mke -> Finaaliin 
8. 9v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,5aly (16,3maly) -- 1.17,1mke -> Finaaliin
9. 12v o Nikita / Tinu (BUG) 18,3make x -- 1.17,4mke x

Karsinta 2
1. 8v o Yako Ach / (ARO) 12,2a (16,0ma) -- 1.16,1mke, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 6v o Geographic / (ARO) 12,2a (17,4ma) -- 1.16,2mke, 2 300ve -> Finaaliin
3. 5v o Rodan Ach / Elias (Team Koo) 12,0a (m16,9a) -- 1.16,2mke, 1 200v€ -> Finaaliin
4. 8v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 13,0aly (17,5maly) -- 1.16,5mke, 600v€ -> Finaaliin
5. 8v o Rjazán Break It / (RuKo) 11,1aly (17,3maly) – 1.16,5mke, 300v€ -> Finaaliin
6. 7v o Rjazán Hell Yeah / (RuKo) 11,1aly (15,7maly) -- 1.16,7mke x -> Finaaliin
7. 11v o Deluxe Xenophilia / (ARO) 12,1a (16,4ma) -- 1.17,7mke x, -> Finaaliin
8. 10v o Rjazán Applause / (ARO) 11,7a (15,2ma) -- 1.18,0mke -> Finaaliin
6v o Oxalis Ach / Jaana (Team Koo) 10,5a (m15,9a) -- hrp  

Finaali
1. 7v o Rjazán Hell Yeah / (RuKo) 11,1aly (15,7maly) -- 1.15,2mke x, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v t Rest In Speed / (RDT) 14,6ake (15,9make) -- 1.15,3mke, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v o Still Awake / Vesku (GT) 16,1mke -- 1.15,8mke x, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v t Geisha Snilli / Julian (GT) 16,4mke -- 1.15,8mke, 2 000v€ 
5. 9v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,5aly (16,3maly) -- 1.16,0mke, 1 000v€  
6. 6v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 14,7aly (18,1maly) -- 1.16,2mke x, 500v€
7. 11v o Deluxe Xenophilia / (ARO) 12,1a (16,4ma) -- 1.16,4mke, 500v€ 
8. 8v r Bouleau Burn / (Team Ninitra) 15,1a (m16,4a) -- 1.16,6mke x, 500v€
9. 6v t Historic / (Team Ninitra) 14,0a (m16,3a) -- 1.16,8mke
10. 8v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 13,0aly (17,5maly) -- 1.16,8mke
11. 6v o Geographic / (ARO) 12,2a (17,4ma) -- 1.17,2mke
12. 8v o Yako Ach / (ARO) 12,2a (16,0ma) -- 1.17,4mke
13. 5v o Rodan Ach / Elias (Team Koo) 12,0a (m16,9a) -- 1.17,4mke
14. 8v o Rjazán Break It / (RuKo) 11,1aly (17,3maly) – 1.17,4mke x
15. 10v o Rjazán Applause / (ARO) 11,7a (15,2ma) -- 1.17,7mke
6v t Pop Pop Ping / (Team Ninitra) 14,3a (m16,1a) -- hrp 


Lähtö 9. "Varsalupaus 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 800v€ - 400v€

Karsinta 1
1. 3v t K. Pikkaraisen Tytär / Kari (Duo) ei enn -- 1.40,0ake, 4 000v€ -> Finaaliin
2. 3v t Vienolan Unikko / (BÅR) - ei enn. -- 1.40,3ake, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 3v o Wuoren Vilhelmi / (BÅR) - ei enn. -- 1.40,3ake xx, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 3v t Kuohutar / (RuKo) ei enn -- 1.40,7ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 3v o Adinan Mustikkamaito / Emilia (Duo) ei enn -- 1.40,7ake, 250v€
6. 3v t Tuulentomu / (BÅR) - ei enn. -- 1.41,2ake
7. 3v t Ruskon Aunetar / (RuKo) ei enn -- 1.41,4ake
8. 3v o Pistopiirto / (BÅR) - ei enn. -- 1.41,4ake
9. 3v o K. Kulkurin Valssi / Jani (Duo) ei enn -- 1.41,6ake x
10. 3v o Riemutrombi / (RuKo) ei enn -- 1.42,7ake  

Karsinta 2
1. 3v t Móða Nøn / (ARO) 39,0a -- 1.39,8ake xx, 4 000v€ -> Finaaliin
2. 3v o Unian Eepos / Väinö (GT) 51,4ke -- 1.40,2ake, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 3v o Guen Tulimyrsky / Mikko (GT) 40,0aly -- 1.40,8ake, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 3v o Ruskon Kvasaari / (ARO) 39,9a -- 1.41,0ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 3v t V.L. Jouhipilvi / Risto Pääkkö (TMK) 39,2 -- 1.41,0ake, 250v€
6. 3v o Halluharjan Reteä / Lari (KADO) 1.48,5ke -- 1.41,2ake xx
7. 3v t Unian Sirittäjä / Joni (GT) 49,9ke -- 1.41,3ake
8. 3v o Alfvin / (BTT) 39,6ke -- 1.41,5ake
9. 3v o Purnin Sujahdus / (Team Ninitra) ei enn. -- 1.41,9ake
10. 3v o Bjarni / (BTT) 41,9ke -- 1.41,9ake 

Karsinta 3
1. 3v o Agnarr / (BTT) 38,1ke –- 1.38,0ake, 4 000v€ -> Finaaliin
2. 3v o Radikaali Aikomus / (RDT) 37,3aly -- 1.38,1ake x, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 3v t Radikalin Kulta-Katriina / (RDT) 37,8aly -- 1.38,2ake x, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 3v Revna / (BTT) 38,2ke -- 1.38,5ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 3v t Snillin Aava / (ARO) 38,5a -- 1.38,6ake, 250v€
6. 3v o Hafþórr Nøn / (ARO) 38,4a -- 1.38,8ake x
7. 3v t Arpakuutio RC / (RDT) 37,2ke -- 1.38,8ake
8. 3v t Radikalin Symppis / (RDT) 36,2aly -- 1.38,8ake x
9. 3v o Artagnan R. / Fredrik (GT) 36,3ake -- 1.38,9ake 

Finaali
1. 3v t Kuohutar / (RuKo) ei enn -- 1.40,1ake, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v o Wuoren Vilhelmi / (BÅR) - ei enn. -- 1.40,6ake, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Unian Eepos / Väinö (GT) 51,4ke -- 1.40,7ake, 3 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v Revna / (BTT) 38,2ke -- 1.40,8ake, 1 500v€ 
5. 3v t K. Pikkaraisen Tytär / Kari (Duo) ei enn -- 1.40,9ake , 800v€ 
6. 3v o Radikaali Aikomus / (RDT) 37,3aly -- 1.41,1ake x, 400v€
7. 3v t Radikalin Kulta-Katriina / (RDT) 37,8aly -- 1.41,2ake
8. 3v o Guen Tulimyrsky / Mikko (GT) 40,0aly -- 1.41,3ake
9. 3v o Ruskon Kvasaari / (ARO) 39,9a -- 1.41,5ake
10. 3v t Vienolan Unikko / (BÅR) - ei enn. -- 1.41,7ake
3v t Móða Nøn / (ARO) 39,0a -- hrp
3v o Agnarr / (BTT) 38,1ke –- k 


Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta 1
1. 4v o Backus / (ArC) 37,5aly -- 1.35,2ake x, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 4v o Saariston Lennätin / Lari (KADO) 1.36,8ake -- 1.35,2ake x, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 4v t Boya Arktis / (Arc) 37,3aly -- 1.35,4ake xx, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 4v o Svartaktig / (RDT) 33,0aly -- 1.35,5ake x, 560v€ -> Finaaliin
5. 4v t Radikalin Dilemma / Mari (KADO) 1.36,9ake -- 1.36,1ake, 280v€ -> Finaaliin
6. 4v t Áfríðr Nøn / (ARO) 33,0a -- 1.36,2ake -> Finaaliin
7. 4v o Dalfuxen Arktis / (ArC) 37,5aly -- 1.36,7ake x
8. 4v o K. Suomalainen Mies / Jorma (Duo) 35,1 -- 1.36,7ake x
9. 4v o Hampun Totuus / Jani (Duo) ei enn -- 1.36,8ake 

Karsinta 2
1. 4v t Ruskon Varjohalla / (RDT) 32,8aly -- 1.32,0ake x, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 4v o Traama / Jouko (GT) 28,4aly -- 1.32,1ake x, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 4v t EP Anniina / Anton (GT) 30,2aly -- 1.32,2ake, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 4v o EP Tirehtööri / Vesa (GT) 30,1aly -- 1.32,2ake x, 560v€ -> Finaaliin
5. 4v o Unian Vikatikki / Aapo (GT) 28,2aly - 1.32,4ake, 280v€ -> Finaaliin
6. 4v o Viipurin Viljo / (WRT) 32,4ke -- 1.32,4ake -> Finaaliin 
7. 4v t Orjatar / (RDT) 31,9ake -- 1.32,5ake
8. 4v o Véþorn Nøn / (ARO) 31,6a -- 1.32,5ake
9. 4v o Gylden Majestet / (RDT) 32,1aly -- 1.32,9ake 

Finaali
1. 4v o Saariston Lennätin / Lari (KADO) 1.36,8ake -- 1.31,8ake, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Áfríðr Nøn / (ARO) 33,0a -- 1.32,1ake, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o EP Tirehtööri / Vesa (GT) 30,1aly -- 1.32,6ake, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o Unian Vikatikki / Aapo (GT) 28,2aly - 1.32,6ake, 2 200v€
5. 4v t Ruskon Varjohalla / (RDT) 32,8aly -- 1.32,9ake, 1 500v€
6. 4v t EP Anniina / Anton (GT) 30,2aly -- 1.33,1ake x, 800v€
7. 4v t Radikalin Dilemma / Mari (KADO) 1.36,9ake -- 1.33,5ake
8. 4v o Traama / Jouko (GT) 28,4aly -- 1.33,8ake x
9. 4v o Backus / (ArC) 37,5aly -- 1.34,1ake x
10. 4v t Boya Arktis / (Arc) 37,3aly -- 1.34,8ake
11. 4v o Svartaktig / (RDT) 33,0aly -- 1.34,9ake
4v o Viipurin Viljo / (WRT) 32,4ke -- hpl


Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat.
7 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€

Karsinta 1
1. 5v t Elon Toivomus / Kari (Duo) 30,9 -- 1.38,0api, 3 500v€ -> Finaaliin
2. 5v o Hiisku / Risto Pääkkö (TMK) 38,2aly -- 1.38,2api, 1 800v€ -> Finaaliin
3. 5v t Ruskon Ähäkutti / (ARO) 32,1a -- 1.38,3api x, 900v€ -> Finaaliin
4. 5v t K. Kaunis Sanna / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.38,6api, 450v€ -> Finaaliin
5. 5v t Þórfríðr Nøn / (ArC) 35,8aly -- 1.38,7api, 230v€
6. 5v o Nordkap Arktis / (ArC) 36,0aly -- 1.38,8api x
7. 5v o Tornado Arktis / (ArC) 35,3aly - 1.38,8api x
5v o Koolari / (RQRT) 41,6ke x –- hrp
6v o K. Pomo / Jani (Duo) 30,9 -- k 

Karsinta 2
1. 5v o Radikalin Luonnoton / (RDT) 29,6ake -- 1.35,1api, 3 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t Himmelhopper / (RDT) 30,0aly -- 1.35,6api, 1 800v€ -> Finaaliin
3. 5v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 29,6a -- 1.35,7api, 900v€ -> Finaaliin
4. 6v o Hábrók Arktis / (ARO) 30,3a -- 1.35,8api, 450v€ -> Finaaliin
5. 5v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.30,1aly -- 1.35,8api
6. 5v t AH Kalma / (ARO) 30,0a -- 1.35,8api
7. 5v o Mallikas OoKoo / Markus (Team Koo) 30,1a -- 1.36,4api x
8. 6v t Huldra Arktis / (ARO) 30,0a -- 1.36,9api 

Karsinta 3
1. 5v t Endeløs Vurdere / (RDT) 29,1aly -- 1.35,3api, 3 500v€ -> Finaaliin
2. 5v o Joonatan I.F. / Vesku (GT) 29,2aly -- 1.35,4api, 1 800v€ -> Finaaliin
3. 5v t Olki-Aune / (ArC) 29,1aly -- 1.35,4api, 900v€ -> Finaaliin
4. 5v o Nelosen Plussapallo / Pekka (Team Koo) 29,2a -- 1.35,5api, 450v€ -> Finaaliin
5. 6v t Irma Tid / (Team Ninitra) 29,4a -- 1.35,7api
6. 6v t Dvalinn R / (RDT) 29,6aly -- 1.35,8api x
7. 5v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.29,3ake -- 1.35,9api
8. 6v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 29,5a -- 1.36,0api x

Finaali
1. 5v t Olki-Aune / (ArC) 29,1aly -- 1.33,0api x, 7 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Endeløs Vurdere / (RDT) 29,1aly -- 1.33,4api, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t K. Kaunis Sanna / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.33,8api, 2 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t Ruskon Ähäkutti / (ARO) 32,1a -- 1.34,0api, 1 500v€
5. 5v t Himmelhopper / (RDT) 30,0aly -- 1.34,1api, 900v€
6. 5v o Radikalin Luonnoton / (RDT) 29,6ake -- 1.34,2api, 450v€
7. 5v o Joonatan I.F. / Vesku (GT) 29,2aly -- 1.34,5api
8. 5v o Nelosen Plussapallo / Pekka (Team Koo) 29,2a -- 1.34,5api
9. 5v t Elon Toivomus / Kari (Duo) 30,9 -- 1.34,6api x
10. 6v o Hábrók Arktis / (ARO) 30,3a -- 1.34,6api
11. 5v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 29,6a -- 1.34,8api
12. 5v o Hiisku / Risto Pääkkö (TMK) 38,2aly -- 1.34,9api x


Lähtö 12. "Tavantallaaja 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta 1
1. 6v o Ruskon Lumiotus / (Ruko) 28,7ake -- 1.33,6api, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 6v t Snillin Hehkuva / (RDT) 28,5aly -- 1.33,7api x, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 5v o Hallakaamos / (RuKo) 28,3aly -- 1.34,2api, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 6v o Åmotbrun / (ArC) 28,4aly -- 1.34,7api, 560v€ -> Finaaliin
5. 5v t Guen Tuulen Tanssi / Ile (GT) 28,4ly x -- 1.34,7api
6. 6v o Robust Trolltunga / (RDT) 28,3aly -- 1.34,9api
6v o Eksepsjonell / (RDT) 28,6aly -- k
5v t Maisatar / James (GT) 28,5aly -- k 
1. 5v t Ruskon Kelori / (Team Ninitra) 28,0a -- 1.32,6api x, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 8v o AH Jooseppi / Markus (Team Koo) 26,7a -- 1.32,6api, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 6v o Kartanpiirtäjä / Veikko (Tampio) 27,1aly -- 1.33,0api, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 6v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.26,7aly -- 1.33,1api, 560v€ -> Finaaliin
5. 9v t AH Sitruuna / (ARO) 27,6a -- 1.33,2api, 280v€
6. 5v o Ruskon Wikkelä / Vilho (KADO) 1.27,1aly -- 1.33,2api
7. 5v t Uturiina / (RuKo) 28,2aly -- 1.33,5api
8. 5v t Mielikki Lind / Tatu (Team Koo) 26,7a -- 1.33,6api
9. 5v t AH Proosa / (Team Ninitra) 28,2a -- 1.33,9api x

Karsinta 3
1. 8v o AH Sindri / (ARO) 26,3a -- 1.32,0api, 4 600v€ -> Finaaliin
2. 8v t AH Ingvildr / (ARO) 26,2a -- 1.32,1api x, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 8v t Polkkaprinsessa / (ARO) 26,1a -- 1.32,1api, 1 150v€ -> Finaaliin
4. 5v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.26,1aly -- 1.32,1api, 560v€ -> Finaaliin
5. 5v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.26,2aly -- 1.32,2api
6. 7v t Kuuratar RC / (RDT) 26,4aly -- 1.32,3api xx
7. 6v o EP Susihiisi / (Team Ninitra) 26,2a -- 1.32,3api
8. 8v o Guen Armoton Sotapoika / Timo (GT) 26,2aly -- 1.32,7api 

Finaali
1. 5v t Ruskon Kelori / (Team Ninitra) 28,0a -- 1.31,2api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v o Kartanpiirtäjä / Veikko (Tampio) 27,1aly -- 1.31,4api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.26,1aly -- 1.31,6api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t Snillin Hehkuva / (RDT) 28,5aly -- 1.31,8api, 2 200v€
5. 5v o Hallakaamos / (RuKo) 28,3aly -- 1.31,8api, 1 500v€
6. 6v o Åmotbrun / (ArC) 28,4aly -- 1.31,9api, 800v€
7. 8v o AH Sindri / (ARO) 26,3a -- 1.31,9api
8. 6v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.26,7aly -- 1.32,0api
9. 8v t Polkkaprinsessa / (ARO) 26,1a -- 1.32,4api
10. 6v o Ruskon Lumiotus / (Ruko) 28,7ake -- 1.32,5api x
11. 8v o AH Jooseppi / Markus (Team Koo) 26,7a -- 1.32,7api
8v t AH Ingvildr / (ARO) 26,2a -- hyl 


Lähtö 13. "Laatujuoksija 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
10 000v€ - 8 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€

Karsinta 1 (HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 5v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 24,4aly x -- 1.30,1pi xx, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 8v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 25,0aly -- 1.30,2pi, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 8v o Wuoren Armoton / (ARO) 24,2a -- 1.30,4pi, 1 300v€ -> Finaaliin
4. 7v o Guen Riivaus / Marko (GT) 25,6aly x -- 1.30,5pi x, 750v€ -> Finaaliin
5. 9v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 25,2a -- 1.30,5pi, 330v€ -> Finaaliin
6. 8v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 25,3a -- 1.30,7pi x, 150v€ -> Finaaliin
7. 9v t Skrym-Romea / (ArC) 24,2aly -- 1.30,9pi, 150v€
8. 7v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.25,3ke -- 1.31,0pi
9. 6v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.25,0aly -- 1.31,1pi x
10. 9v o K. Kapiainen / Jorma (Duo) 24,3 -- 1.31,2pi
11. 8v o Tambarskjelve / (ArC) 24,2aly -- 1.32,1pi
12. 10v t Purnin Hellehuvi / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.32,4pi x
13. 8v t Ruskon Myrskytär / (RuKo) 24,2aly -- 1.32,6pi x
7v o Radikalin Zalama / (RDT) 25,2aly -- hrp 

Karsinta 2 (HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 7v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 24,1a -- 1.29,2pi, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 8v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,5aly -- 1.29,3pi, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 9v t Trønderjenta / (ArC) 24,2aly -- 1.29,6pi x, 1 300v€ -> Finaaliin
4. 6v t Olki-Aura / (ARO) 24,0a -- 1.29,8pi, 750v€ -> Finaaliin
5. 9v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 24,0ake -- 1.29,8pi, 330v€ -> Finaaliin
6. 7v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.23,0ake -- 1.30,1pi x, 150v€ -> Finaliin
7. 6v t Unian Tuliruno / Jaana (Team Koo) 24,1a -- 1.30,3pi, 150v€
8. 6v o Punasalama / Martti (Tampio) 23,0aly -- 1.30,7pi x
9. 9v t Tytin Ainokainen / Ingemar (GT) 23,0aly x -- 1.30,7pi
10. 7v o Unian Valotus / Olli (KADO) 1.24,2aly -- 1.30,9pi
11. 8v o AH Variantti / (ARO) 23,7a -- 1.30,9pi
12. 6v t Snillin Ariella / Susanne (GT) 23,5aly x -- 1.30,9pi
13. 9v t EP Peppiina / Kaisa (BUG) 23,4ake xx -- 1.30,9pi xx
10v t Ruskon Urhotar / (ARO) 23,4a -- hrp 

Finaali
1. 9v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 25,2a -- 1.28,3api, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o Guen Riivaus / Marko (GT) 25,6aly x -- 1.28,5api, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 25,3a -- 1.28,5api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 24,0ake -- 1.29,0api, 3 200v€
5. 8v o Wuoren Armoton / (ARO) 24,2a -- 1.29,1api, 2 500v€
6. 9v t Trønderjenta / (ArC) 24,2aly -- 1.29,2api, 1 000v€
7. 6v t Olki-Aura / (ARO) 24,0a -- 1.29,4api x
8. 7v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.23,0ake -- 1.29,5api
9. 5v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 24,4aly x -- 1.29,6api
10. 7v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 24,1a -- 1.29,8api x
8v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 25,0aly -- k
8v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,5aly -- k 


Lähtö 14. "Mestarijuoksija 2021" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
12 000v€ - 9 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€

Karsinta 1 (HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 8v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 22,6aly -- 1.27,1pi x, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 8v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.22,7aly -- 1.27,3pi x, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 11v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,1aly -- 1.27,3pi x, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 14v t AH Hulituli / (ARO) 22,6a -- 1.27,4pi, 850v€ -> Finaaliin
5. 7v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 22,0a -- 1.27,6pi x, 450v€ -> Finaaliin
6. 9v t Purnin Muistelma / (Team Ninitra) 22,0a -- 1.27,8pi, 250v€ -> Finaaliin
7. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 22,7aly -- 1.28,1pi x, 250v€
8. 7v r Ontuu KAS / Janne (KADO) 1.22,3aly -- 1.28,2pi
9. 12v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 22,5aly -- 1.28,3pi
10. 8v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.22,2ake 1.28,3pi
11. 10v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 22,0aly x -- 1.28,4pi
12. 12v o Mini-Matias / (RuKo) 22,2aly -- 1.28,6pi
13. 9v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 22,2ake -- 1.29,0pi
8v t Mini-Maisa / (RuKo) 22,3aly -- hrp 

Karsinta 2 (HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 10v o Rongoteus / JP (BUG) 20,1ake -- 1.26,0pi, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 9v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.21,2aly -- 1.26,1pi, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 11v o Våldsam Blixt / (ArC) 20,1aly -- 1.26,1pi, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 13v t Hornatar Sisu / (RuKo) 20,4aly -- 1.26,4pi, 850v€ -> Finaaliin
5. 15v o EP Mutteri / (ARO) 20,4a -- 1.26,4pi x, 450v€ -> Finaaliin
6. 15v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.26,5pi, 250v€ -> Finaaliin
7. 11v o Herra Hips / Ireth (Tampio) 21,3lay -- 1.26,6pi, 250v€
8. 13v o Murhamiesi / (RDT) 20,4aly -- 1.26,6pi x
9. 9v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 21,9aly -- 1.26,7pi x
10. 11v t Trullin Päivätär / Kalle (BUG) 20,8ake -- 1.26,7pi
11. 15v t Ruskon Huu / (ARO) 20,8a -- 1.26,7pi
12. 11v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 20,7aly -- 1.26,7pi
13. 11v t Nutturiina / Keijo (Tampio) 21,2aly -- 1.26,8pi
14. 8v t Villiviini RC / Juha (RDT) 21,3aly -- 1.27,0pi  

Finaali
1. 14v t AH Hulituli / (ARO) 22,6a -- 1.25,1api, 12 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 22,0a -- 1.25,2api x, 9 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 9v t Purnin Muistelma / (Team Ninitra) 22,0a -- 1.25,2api, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 10v o Rongoteus / JP (BUG) 20,1ake -- 1.25,3api x, 4 200v€ 
5. 15v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.25,4api, 3 500v€
6. 9v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.21,2aly -- 1.26,1api, 2 000v€
7. 11v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,1aly -- 1.26,2api
8. 11v o Våldsam Blixt / (ArC) 20,1aly -- 1.26,2api
9. 13v t Hornatar Sisu / (RuKo) 20,4aly -- 1.26,4api
10. 8v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 22,6aly -- 1.26,8api
11. 15v o EP Mutteri / (ARO) 20,4a -- 1.26,8api
8v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.22,7aly -- hyl 


Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2021" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
8 500v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€

Karsinta 1
1. 6v t Guðriðr Nøn / (ARO) 28,8a (31,0ma) -- 1.30,2mke x, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 8v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 28,0make -- 1.30,6mke, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 10v o Guen Ikiraivo / Aleksi (GT) 25,6maly -- 1.30,6mke x, 1 200v€ -> Finaaliin
4. 9v t Purnin Vapaus / (Team Ninitra) 25,6a (m26,7a) -- 1.30,9mke, 600v€ -> Finaaliin
5. 9v o Purnin Berto / (Team Ninitra) 25,3a (m28,4a) -- 1.31,1mke xx, 300v€ -> Finaaliin
6. 11v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.24,3ake (m26,2aly) -- 1.31,5mke x -> Finaaliin
7. 6v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.27,0aly (m28,9aly) -- 1.31,7mke x -> Finaaliin
8. 12v t PML Supina / (RDT) 25,2ake (27,0maly) -- 1.31,7mke xx -> Finaaliin
9. 9v o Purnin Kaspian / (Team Ninitra) 25,1a (m26,2a) -- 1.31,7mke x
10. 5v t Ruskon Säihky / (ARO) 29,3a (30,6ma) -- 1.31,8mke x

Karsinta 2
1. 12v o Skagi R. / (ArC) 20,8aly (27,8maly) -- 1.29,1mke, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 10v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 23,1a (26,5ma) -- 1.29,4mke xx, 2 300v€ -> Finaaliin
3. 13v t AH Varjotemppu / (ARO) 23,0a (26,2ma) -- 1.29,4mke x, 1 200v€ -> Finaaliin
4. 9v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,1aly (27,3maly) -- 1.29,6mke, 600v€ -> Finaaliin
5. 10v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (m26,2aly) -- 1.29,6mke, 300v€ -> Finaaliin
6. 10v o AH Meteli / Jaana (Team Koo) 22,5a (m26,0a) -- 1.29,7mke xx, -> Finaaliin 
7. 11v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m25,9ake) -- 1.29,7mke x, -> Finaaliin
8. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,1aly (27,2maly) -- 1.29,8mke -> Finaaliin
9. 11v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 21,7aly (27,1maly) -- 1.29,8mke
10. 10v o Sleipner R. / (ArC) 22,4aly (26,0make) -- 1.30,0mke 

Finaali
1. 13v t AH Varjotemppu / (ARO) 23,0a (26,2ma) -- 1.28,0mke, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,1aly (27,3maly) -- 1.28,1mke xx, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 10v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 23,1a (26,5ma) -- 1.28,3mke, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 28,0make -- 1.28,4mke, 2 000v€
5. 9v o Purnin Berto / (Team Ninitra) 25,3a (m28,4a) -- 1.28,5mke x, 1 000v€ 
6. 6v t Guðriðr Nøn / (ARO) 28,8a (31,0ma) -- 1.28,7mke, 500v€ 
7. 11v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.24,3ake (m26,2aly) -- 1.29,0mke, 500v€ 
8. 9v t Purnin Vapaus / (Team Ninitra) 25,6a (m26,7a) -- 1.29,1mke x, 500v€
9. 10v o Guen Ikiraivo / Aleksi (GT) 25,6maly -- 1.29,4mke x
10. 12v o Skagi R. / (ArC) 20,8aly (27,8maly) -- 1.29,4mke x
11. 12v t PML Supina / (RDT) 25,2ake (27,0maly) -- 1.29,5mke
12. 10v o AH Meteli / Jaana (Team Koo) 22,5a (m26,0a) -- 1.29,5mke
13. 6v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.27,0aly (m28,9aly) -- 1.29,6mke
14. 11v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m25,9ake) -- 1.29,8mke
15. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,1aly (27,2maly) -- 1.29,9mke
10v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (m26,2aly) -- k 


Lähtö 16. "A-Pony Promise 2021" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€

1. 3v o Da Capo Ruairidh / (ARO) 3.05,4a -- 3.09,2ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v o Azararäv / (RuKo) ei enn -- 3.09,3ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Aken Whumpus / (RuKo) ei enn -- 3.09,5ly xx, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Gaea RC / (RuKo) ei enn -- 3.11,4ly, 75v€
5. 3v t Dahlkroon Kiwi / (RuKo) ei enn -- 3.11,5ly xx
6. 3v t Berry Bomb / (WRT) ei enn. -- 3.12,0ly
7. 3v o Da Capo Seanlaoch / (ARO) 3.06,6a -- 3.12,2ly  


Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
600v€ - 300v€ - 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€

(HUOM. Ajettu tasoitusajona)
1. 9v o Radical Plan-B / (ARO) 2.49,5a -- 2.49,1ly xx, 600v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Unian Mannequin / (RDT) 2.50,0aly -- 2.49,3ly, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v o It’s Tricky RC / Adeliina (Team Koo) 2.46,6a (m2.59,1a) -- 2.49,3ly, 150v€ +ruusuke,kukkia
4. 8v t Whump Go / (ARO) 2.49,3a -- 2.50,1ly, 80v€ 
5. 4v o Radical Fallout / Aaron (GT) 2.59,3aly -- 2.51,7ly x, 40v€
6. 4v t Unian Meant to Be / Heli (GT) 2.57,7aly -- 2.51,7ly, 20v€
7. 5v t Unian Fifty Six / Alex (GT) 2.51,4aly xx -- 2.51,8ly xx, 20v€
8. 5v o Da Capo Crowmoor / (RDT) 2.48,3aly -- 2.51,8ly
9. 4v o Blackton When Pants Attack / (ARO) 2.49,7a -- 2.52,0ly
10. 4v t Radical Dianna / Vera (GT) 2.57,5aly -- 2.52,1ly
11. 5v t Da Capo Isadore / (RDT) 2.49,0aly -- 2.52,1ly
12. 5v o Da Capo Troy / (RuKo) 2.47,0aly -- 2.52,3ly x
13. 8v t Da Capo Gemma / (ARO) 2.50,1a -- 2.52,9ly
5v t Lilliputti / (RDT) 2.50,3ly -- hrp 


Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.34,0-2.45,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€

1. 7v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.45,1aly x -- 2.36,7aly, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o Radical Hooligan / (RDT) 2.36,6aly -- 2.37,0aly x, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v t Radikalin Myyttinen (RDT) 2.40,0aly -- 2.37,5aly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Land Rover RC / (RDT) 2.35,9aly -- 2.37,8aly, 85v€
5. 5v t Da Capo Sigfinna / (RuKo) 2.45,7aly -- 2.38,3aly x, 45v€
6. 11v t Radikalin Nöpönen / (ARO) 2.41,2a -- 2.38,4aly, 25v€
7. 7v o Radical Double Trouble / (RDT) 2.36,8aly -- 2.38,6aly
8. 5v o Da Capo Herman / Otto (GT) 2.45,5aly -- 2.39,1aly x
9. 9v t Radikalin Neilikka / (ARO) 2.41,0a -- 2.39,1aly
10. 10v o Aken Aodhfionn / Amalia (Team Koo) 2.35,1a (m2.45,5a) -- 2.39,1aly
11. 11v t Radikalin Ellipsi / (ARO) 2.42,7a -- 2.39,4aly x
12. 10v o Aken Unihuppio / (ARO) 2.34,8a -- 2.39,6aly 


Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
850v€ - 450v€ - 225v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€

1. 10v o Da Capo Harold / (ARO) 2.30,0a -- 2.24,3aly, 850v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v o A.D. Biscuit Bazooka / Mila (RDT) 2.27,0aly -- 2.24,8aly xx, 450v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v o Bothriuridae Gue / Suvi (GT) 2.30,5aly -- 2.25,1aly, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 11v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.22,9ly x -- 2.25,2aly, 100v€ 
5. 9v t Da Capo Tomine / (ARO) 2.23,8a -- 2.25,8aly, 50v€
6. 8v t Radical Tokebi / Matti (RDT) 2.25,9ly -- 2.26,4aly, 30v€
7. 9v t Sciarra Bond / (RDT) 2.25,9ly -- 2.26,4aly
8. 10v t Radical Rockmance / Lilli (RDT) 2.20,6ly -- 2.26,5aly
9. 10v o Alt Bounce / (ARO) 2.30,5a -- 2.27,0aly
10. 6v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 2.25,0ly -- 2.27,1aly
14v t Aken Dullan / (ARO) 2.23,0a -- hrp 


Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2021" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
1 200v€ - 700v€ - 400v€ - 270v€ - 180v€ - 90v€

1. 12v t Aken Bunna / (ARO) 2.18,9 -- 2.16,6aly, 1 200v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 11v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.13,0aly -- 2.17,0aly, 700v€ +ruusuke, kukkia
3. 11v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.19,4ly -- 2.17,5aly x, 400v€ +ruusuke, kukkia
4. 15v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.16,6 -- 2.17,5aly x, 270v€ 
5. 14v t Aken Myra / (ARO) 2.17,1a -- 2.17,6aly, 180v€
6. 16v o Aken Doughall / (ARO) 2.15,6 -- 2.18,2aly, 90v€
7. 11v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.19,8aly -- 2.18,4aly xx
8. 10v o Gue Smoothdies / Kiia (RDT) 2.16,9ly -- 2.18,8aly x
9. 9v t Radical Disturbia / Amalia (RDT) 2.18,6ly -- 2.18,9aly
11v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.13,0aly -- hll
13v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.06,6aly -- hyl 


Lähtö 21. "B-Pony Promise 2021" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€

1. 3v o Elldeyrn Rhwydrys / (RuKo) ei enn -- 2.20,1ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Scarlet Mind / (RDT) 2.21,4ly -- 2.20,4ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Zodiakalljus / (RuKo) ei enn -- 2.20,6ly x, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Toy's Jewel / (RDT) ei enn. -- 2.20,8ly x, 75v€
5. 3v o Radical Deathrow / Micke (GT) 28,9aly -- 2.20,8ly, 35v€
6. 3v t Creirwy Anjelynn / (RuKo) ei enn -- 2.22,1ly
7. 3v o Da Capo Thanos / (RDT) 2.21,4ly -- 2.22,1ly
8. 3v t Wersäll Svansjön / (RuKo) ei enn -- 2.22,6ly
9. 3v o Niemensyrjän Brunssi / (RDT) 2.22,6ly -- 2.22,7ly
10. 3v o Gaspar Gue / Viljami (GT) 29,3aly x -- 2.22,8ly 


Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
600v€ - 300v€ - 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€

1. 5v t Radical Adorable / (RDT) 2.14,2ly -- 2.11,2aly, 600v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Radical Shakalaka / (RDT) 2.10,0ly -- 2.11,3aly x, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Goliath O'Koo / (RuKo) 2.19,5aly -- 2.11,9aly, 150v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t Aken Electra / (RuKo) 2.19,1aly -- 2.13,0aly, 80v€
5. 4v t Gue's Valerie / Heli (GT) 2.20,5ly x -- 2.13,1aly, 40v€
6. 6v o Unian Hypno / (RDT) 2.10,2maly -- 2.14,3aly
7. 5v t Unian Maya / (RuKo) 2.21,6aly -- 2.14,4aly
8. 5v o Napster RC / (RDT) 2.10,1ly -- 2.14,7aly
5v o Iltamäen Drakon / (RuKo) 2.18,3aly -- k 


Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€

1. 7v t Da Capo Faith / Matilda (GT) 2.08,2aly -- 2.00,7aly, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8v o Aken Emery / (ARO) 2.03,6 -- 2.00,8aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v o Innkeeper / Anna-Liisa (RDT) 2.00,1aly -- 2.00,8aly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t Aken Kallian / Adeliina (Team Koo) 2.03,1 (m2.00,2a) -- 2.01,7aly x, 85v€
5. 6v o Unian Hallgrim / (ARO) 2.02,4a -- 2.01,9aly, 45v€
6. 5v o Aken Darrian / Amalia (Team Koo) 2.08,1 (m2.08,0a) -- 2.02,0aly
7. 6v t Piraya RC / (RuKo) 2.06,2aly -- 2.04,5aly
8. 8v t Da Capo Griffonia / (ARO) 2.02,5 -- 2.04,5aly
9. 5v t Aken Towie / (ARO) 2.08,2 -- 2.04,7aly 


Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
850v€ - 450v€ - 225v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€

1. 8v o Toy's Galileo / Erja (RDT) 1.55,8aly -- 1.54,2aly, 850v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 11v t Aken Inga / (ARO) 55,4a -- 1.54,5aly x, 450v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v o Galatian O'Koo / Tatu (Team Koo) 1.54,5a -- 1.54,5aly x, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 15v o Radikalin Halo / (ARO) 54,2a -- 1.54,5aly x, 100v€ 
5. 8v o Theodor RC / Ali (RDT) 1.53,7ly -- 1.54,8aly x, 50v€
6. 12v t Aken Akko / (ARO) 52,9a -- 1.55,3aly x
7. 8v o Toy's Cedrik / Marko (RDT) 1.56,7aly -- 1.55,5aly
8. 8v o Toy's Stefan / Minja (RDT) 1.56,7aly -- 1.55,5aly
9. 12v o Aken Goose / (ARO) 51,8a -- 1.55,5aly 


Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2021" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
1 200v€ - 700v€ - 400v€ - 270v€ - 180v€ - 90v€

Karsinta 1
1. 6v t Fanny Koo / Adeliina (Team Koo) 1.45,6a -- 1.46,2aly x, 600v€ -> Finaaliin
2. 10v t Petronella BUG / Riina (BUG) 48,4aly -- 1.46,8aly, 300v€ -> Finaaliin
3. 8v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 48,0aly -- 1.46,8aly, 150v€ -> Finaaliin
4. 10v t Radical Lovelie / Amalia (RDT) 1.50,5aly -- 1.47,3aly, 70v€ -> Finaaliin
5. 8v t Benedita Gue / Micke (GT) 44,8aly -- 1.47,3aly, 40v€ -> Finaaliin
6. 10v t Da Capo Kráka / (ARO) 50,7a -- 1.47,7aly, -> Finaaliin
7. 11v t Aken Gertrud / (ARO) 45,1a -- 1.47,9aly
8. 8v t Da Capo Klippan / (RuKo) 45,1aly -- 1.48,3aly
9. 10v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 1.48,9aly -- 1.48,5aly
10. 10v t Bienna RC / Enniina (RDT) 1.48,4ly -- 1.49,0aly x

Karsinta 2
1. 10v o Danne BUG / Heini (BUG) 40,2aly -- 1.41,0aly, 600v€ -> Finaaliin
2. 10v o Da Capo Cobra / siinau (RuKo) 38,1aly -- 1.42,3aly, 300v€ -> Finaaliin
3. 8v t Shiniqua I.F. / Amalia (Team Koo) 1.38,4a -- 1.42,4aly x, 150v€ -> Finaaliin
4. 9v o Thunder RC / Wille (GT) 42,2aly -- 1.42,9aly x, 70v€ -> Finaaliin
5. 10v t Stengårds Fia SWE / Jaana (Team Koo) 1.38,3a -- 1.43,0aly, 40v€ -> Finaaliin
6. 12v o Toy's Enfys / (ARO) 41,7a -- 1.43,2aly, -> Finaaliin
7. 9v o Bentley I.F. / Tatu (Team Koo) 1.40,8a -- 1.43,2aly
8. 12v o Toy's Sølvrev / (ARO) 40,4a -- 1.43,4aly
10v o Toy's Grach / (RDT) 1.40,6aly -- hpl

Finaali
1. 8v t Benedita Gue / Micke (GT) 44,8aly -- 1.45,0aly, 1 200v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v t Petronella BUG / Riina (BUG) 48,4aly -- 1.45,2aly, 700v€ +ruusuke, kukkia
3. 10v t Radical Lovelie / Amalia (RDT) 1.50,5aly -- 1.45,3aly, 400v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v t Shiniqua I.F. / Amalia (Team Koo) 1.38,4a -- 1.45,4aly, 270v€
5. 9v o Thunder RC / Wille (GT) 42,2aly -- 1.45,4aly x, 180v€
6. 10v o Danne BUG / Heini (BUG) 40,2aly -- 1.45,7aly, 90v€
7. 8v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 48,0aly -- 1.46,4aly
8. 10v t Stengårds Fia SWE / Jaana (Team Koo) 1.38,3a -- 1.46,6aly
9. 12v o Toy's Enfys / (ARO) 41,7a -- 1.46,9aly
10. 6v t Fanny Koo / Adeliina (Team Koo) 1.45,6a -- 1.47,2aly
11. 10v t Da Capo Kráka / (ARO) 50,7a -- 1.47,7aly
10v o Da Capo Cobra / siinau (RuKo) 38,1aly -- hll


Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin
4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€

Sarja 1
1. 2v t Northstar Ach / (RDT) 19,4aly -- 1.18,3ake
2. 2v t Dark Dimension Ach / (RDT) 22,3aly -- 1.18,6ake x
3. 2v t Worth It Spit / (RDT) 20,1aly -- 1.18,7ake
4. 2v o Bettershakeit Ach / (RDT) 20,8aly -- 1.18,9ake 

Sarja 2
1. 3v t Radical Timebomb / (RDT) 16,2aly -- 1.16,0ake
2. 4v t Radical Zinfella / (RDT) 16,4ake -- 1.16,1ake
3. 3v o Radical Blackout / (RDT) 17,2aly -- 1.16,9ake
3v o Radical Exployer / (RDT) 17,2aly -- hll 

Sarja 3 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 4v o Echo Burn / (Team Ninitra) 14,6a -- 1.14,1ake x
2. 6v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 14,6ake -- 1.14,2ake
3. 5v o Chaos Unleashed RC / (RDT) 15,1aly -- 1.14,9ake x
4. 4v o Rjazán That's Amore / (Team Ninitra) 14,4a -- 1.15,1ake
5. 7v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 13,9aly -- 1.15,1ake
6. 6v o Bexley Burn / (Team Ninitra) 14,5a -- 1.15,5ake
7. 4v t Rjazán Nyx / (Team Ninitra) 14,2a -- 1.15,5ake x
8. 4v t Moonlight MacLily / Kaj (GT) 14,0aly -- 1.15,6ake
9. 5v o Gimme Speedlimit / Susanne (GT) 13,8aly -- 1.15,6ake
10. 4v o Rjazán May I / (Team Ninitra) 14,6a -- 1.16,0ake
7v t Perfect Lady RC / (RDT) 15,0aly -- k 

Sarja 4 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 6v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 13,5aly xx -- 1.13,2ake x
2. 8v t Queen Bee / Harri (RDT) 13,1aly -- 1.13,2ake
3. 9v o Shakedown RC / Jade (RDT) 13,0ake -- 1.13,3ake
4. 8v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 13,5ake -- 1.13,4ake x
5. 6v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 13,5aly x -- 1.13,7ake
6. 4v o Spicy Husband Gue / Ulf (GT) 13,5aly x -- 1.14,0ake
7. 5v t More Work To Do / Teresa (GT) 13,1aly -- 1.14,0ake x
8. 9v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 13,2ake -- 1.14,5ake
9. 11v o Radical Number 23 / (RDT) 13,1ake -- 1.14,6ake
10. 9v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,1aly -- 1.14,8ake
11. 9v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 13,3aly -- 1.14,9ake 

Sarja 5 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 11v t Radical Spookshow / (RDT) 12,6aly -- 1.12,4ake
2. 7v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 12,3aly x -- 1.12,4ake
3. 7v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 12,5aly -- 1.12,4ake
4. 8v o Marmor Burn / Dani (RDT) 12,4aly -- 1.12,6ake
5. 11v o General Star / (RDT) 12,4aly -- 1.12,6ake
6. 8v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 12,6aly -- 1.12,8ake
7. 8v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 12,2aly -- 1.12,8ake
8. 9v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 12,5aly -- 1.12,8ake x
9. 8v o Killed By Death / Kiko (RDT) 12,9aly -- 1.12,9ake
10. 5v t My Red Keyway / Emilia (GT) 12,4aly x -- 1.12,9ake xx
11. 7v t Bella Ciao / Pete (GT) 12,2aly -- 1.12,9ake x
12. 6v o Wonder / Tatu (Team Koo) 12,3a -- 1.13,0ake 

Sarja 6 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 9v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 11,3aly -- 1.12,0ake x
2. 11v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 11,3ly -- 1.12,0ake
3. 6v o Ascanio Passo / Viola (GT) 11,2aly x -- 1.12,1ake
4. 7v t Radical Velowire / Arttu (GT) 12,0aly -- 1.12,2ake
5. 7v t Canasta / Jaana (Team Koo) 12,0a -- 1.12,3ake
6. 10v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 11,9aly -- 1.12,5ake
7. 11v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 11,1aly -- 1.12,6ake
8. 11v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 11,2aly -- 1.12,7ake
9. 10v t Tarasque de Fey / (RDT) 11,3aly -- 1.12,8ake
10. 10v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 12,1aly -- 1.12,9ake
11. 10v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,4aly -- 1.13,0ake x

Sarja 7 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 11v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 11,0aly -- 1.11,0ake
2. 10v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 10,8aly -- 1.11,4ake
3. 11v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 10,3ly -- 1.11,4ake
4. 8v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 10,3aly -- 1.11,9ake x
5. 11v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 09,9aly -- 1.12,0ake
6. 12v t Dramatic RC / Piia (RDT) 09,9aly -- 1.12,1ake x
7. 10v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 10,2aly -- 1.12,4ake
8. 12v t Vacances / (RDT) 10,0aly -- 1.12,4ake
9. 12v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 11,0ake -- 1.12,9ake
10. 11v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 10,5aly -- 1.13,0ake 


Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin
4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€

Sarja 1
1. 3v t Radikalin Jujutar / (RDT) 37,7ke -- 1.34,4ake x
2. 3v o Radikaali Spurtti / (RDT) 38,4aly -- 1.35,2ake
3. 3v o Radikalin Ranttalix / (RDT) 36,8ake -- 1.35,3ake 

Sarja 2
1. 5v o Ruskon Vilukko / (ARO) 29,1a -- 1.28,1ake x
2. 5v t Amsvartnir / (RDT) 30,4aly -- 1.28,3ake
3. 6v o Ruskon Palanen / (RDT) 30,0aly -- 1.28,5ake
4. 5v t AH Furiooso / (ARO) 29,1a -- 1.28,6ake
5. 5v o Radikalin Tokkopa / (RDT) 29,3aly -- 1.29,1ake
6. 5v t Livlighet / (RDT) 29,0aly -- 1.29,1ake x
7. 6v o Veldig Brennande / (RDT) 30,2aly -- 1.29,7ake x
8. 7v o Bölþorn R. / (ARO) 29,2a -- 1.29,8ake 

Sarja 3 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 6v o Vår Tid / (Team Ninitra) 28,3a -- 1.27,2ake
2. 5v o Spännande Tid / (Team Ninitra) 28,4a -- 1.27,4ake x
3. 6v o AH Huurtaja / (RDT) 27,1aly -- 1.27,7ake
4. 7v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 27,0aly -- 1.27,7ake
5. 5v o Maskin Tid / (Team Ninitra) 27,0a -- 1.27,8ake
6. 6v t AH Poppeli / (ARO) 28,7a -- 1.28,4ake
7. 6v o Hrimthur Arktis / (ARO) 28,8a -- 1.28,6ake
8. 6v o Vigør Svolvaer / (RDT) 28,7aly -- 1.28,8ake x
6v t Kára Nøn / (ARO) 28,6a -- hva 

Sarja 4 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 7v t Urðr R. / (ARO) 26,2a -- 1.25,2ake
2. 8v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 24,7aly -- 1.25,3ake
3. 8v t AH Hallþóra / (ARO) 25,1a -- 1.25,4ake
4. 13v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a -- 1.25,5ake
5. 10v t Maj-Iris / (Team Ninitra) 25,4a -- 1.25,7ake x
6. 9v t AH Haituva / (ARO) 24,8a -- 1.25,7ake
7. 6v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 25,1aly -- 1.26,2ake
8. 12v t Purnin Tyllimyrsky / (Team Ninitra) 25,2a -- 1.26,4ake
9. 10v t Radikaali Villivalo / (ARO) 24,7a -- 1.26,8ake
8v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 24,7aly -- hrp 

Sarja 5 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 8v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 24,4ake -- 1.24,0ake
2. 9v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 24,0ake -- 1.24,4ake
3. 9v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 24,5aly -- 1.24,5ake
4. 9v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 24,2aly -- 1.24,5ake
5. 11v o AH Svafnir / (ARO) 24,0a -- 1.24,5ake
6. 10v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,6aly -- 1.24,6ake
7. 6v t K.R. Armada / Elmo (GT) 23,9aly -- 1.24,7ake
8. 12v t Purnin Humpuli / (Team Ninitra) 23,9a -- 1.25,2ake
9. 11v t AH Carmiini / (ARO) 23,8a -- 1.25,2ake
10. 8v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 24,0aly -- 1.25,5ake
11. 8v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,1aly -- 1.25,8ake
11v o Gunni / (ARO) 23,6a -- k 

Sarja 6  4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 15v t AH Kirikiukku / (ARO) 23,1a -- 1.23,0ake x
2. 12v t Finnuala / (ARO) 23,3a -- 1.23,2ake
3. 7v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 23,1aly -- 1.23,2ake
4. 11v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,1aly -- 1.23,2ake
5. 13v o AH Faarao / (ARO) 23,3a -- 1.23,3ake xx
6. 11v t Angrboða R. / (ARO) 23,5a -- 1.23,5ake x
7. 13v t Purnin Vilaus / (Team Ninitra) 23,2a -- 1.23,6ake
8. 11v t Höst Tid / (Team Ninitra) 23,3a -- 1.23,7ake
9. 12v t Katla / (ARO) 23,3a -- 1.23,8ake
10. 11v t Ruskon Joiviina / (ARO) 23,1a -- 1.23,8ake
11. 11v o AH Hallaton / (ARO) 23,1a -- 1.23,8ake
12. 9v o Esikuva RC / Matti (RDT) 23,4aly -- 1.24,0ake x

Sarja 7 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 14v t AH Kuurikki / (ARO) 23,0a -- 1.22,9ake
2. 12v t Taivaanvalkea / Vilho (RDT) 23,0aly -- 1.23,0ake
3. 14v o Fossegrim / (ARO) 22,6a -- 1.23,5ake
4. 7v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 23,1aly -- 1.23,6ake x
5. 15v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 23,1a -- 1.23,6ake x
6. 13v o Snadisti Tuhma / (ARO) 22,5a -- 1.23,6ake
7. 11v t Milda / (ARO) 23,0a -- 1.23,7ake x
8. 11v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly -- 1.23,7ake
9. 11v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 23,0aly -- 1.23,9ake
10. 12v o Hugleikr / (ARO) 23,1a -- 1.23,9ake
14v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 22,5aly -- hyl 

Sarja 8 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 14v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 21,6aly -- 1.22,0ake
2. 13v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 22,0aly -- 1.22,1ake
3. 13v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 22,0aly -- 1.22,1ake
4. 15v t Tessan S / (ARO) 22,2a -- 1.22,2ake
5. 10v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 22,2aly -- 1.22,3ake
6. 12v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 21,9aly -- 1.22,3ake
7. 12v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly -- 1.22,4ake
8. 12v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 21,6aly -- 1.22,5ake
9. 13v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 21,6aly -- 1.22,7ake
10. 11v o Þróndr / (ARO) 22,0a -- 1.22,8ake x
11. 12v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 21,8aly -- 1.22,9ake x
12. 13v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 21,9ly -- 1.23,0ake  

Sarja 9 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€
1. 14v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 21,0ake -- 1.21,2ake
2. 14v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 21,0aly -- 1.21,9ake
3. 14v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 21,0aly -- 1.22,1ake
4. 11v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 20,8aly -- 1.22,4ake
5. 13v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 20,8aly -- 1.22,5ake
6. 11v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 21,5aly -- 1.22,6ake xx
7. 10v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 21,2aly -- 1.22,8ake x
8. 14v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 20,3aly -- 1.23,0ake 


Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin
400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€

Sarja 1
1. 9v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) ei enn. -- 3.05,3aly
2. 5v o Night Terror / (RDT) 2.57,9ly -- 3.05,8aly
3. 5v o Gothminister RC / (RDT) 2.57,7ly -- 3.05,8aly
4. 4v o Lucky Amigo RC / (RDT) 3.05,5ly -- 3.05,9aly xx

Sarja 2
1. 5v o Antigravity / (RDT) 2.51,6aly -- 2.48,0aly
2. 8v o Da Capo Ravager / (ARO) 2.50,2a -- 2.48,3aly
3. 5v o Radical Wasted / (RDT) 2.51,7aly -- 2.48,5aly
4. 5v t Diamand Kiss Gue / (RDT) 2.50,9aly -- 2.48,6aly 

Sarja 3 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 8v t Da Capo Inga / Minja (RDT) 2.35,1aly -- 2.34,0aly
2. 7v t Radical Time Itself / (RDT) 2.37,8aly -- 2.35,2aly x
3. 8v t Toy's Vaiana / Erja (RDT) 2.35,2aly -- 2.35,2aly x
4. 6v o Unian Mastermind / (ARO) 2.42,5a -- 2.35,5aly
5. 8v o Zero Tolerance / Kiko (RDT) 2.31,0aly -- 2.35,6aly
6. 11v o Aken Lochlann / (ARO) 2.31,2a -- 2.36,0aly 

Sarja 4 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 14v o Aken Inchmurrin / (ARO) 2.30,1a -- 2.24,8aly
2. 15v t Narrilaivan Tuuheart / (ARO) 2.23,6a -- 2.24,9aly
3. 10v o Toy's Frodo / Annika (RDT) 2.27,2aly -- 2.25,0aly
4. 16v o Aken Theon / (ARO) 2.23,5a -- 2.25,0aly x
5. 11v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.24,0aly -- 2.25,2aly x
6. 8v o Radical Hot Shot / Ali (RDT) 2.27,6aly -- 2.25,6aly
7. 8v t Galadriel / Anna-Liisa (RDT) 2.30,6aly -- 2.25,8aly
8. 12v o Aken Keo / (ARO) 2.23,9a -- 2.25,9aly
9. 15v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.23,7a -- 2.25,9aly
10. 12v t Aken Reyka / (ARO) 2.23,2a -- 2.25,9aly 

Sarja 5 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 16v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.18,6aly -- 2.18,4aly x
2. 18v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.22,5aly -- 2.18,9aly
3. 15v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.20,1aly -- 2.19,6aly x
4. 16v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.19,0aly -- 2.19,8aly
5. 10v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 2.18,4ly -- 2.19,9aly x
12v o Skyforger / Vilho (RDT) 2.21,7aly -- hrp
15v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.19,5aly -- k 

Sarja 6 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 16v t Aken Medeina / (ARO) 2.16,6a -- 2.15,0aly
2. 12v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.15,3ly -- 2.15,2aly
3. 18v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.17,0aly -- 2.15,7aly
4. 11v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.16,9ly -- 2.16,3aly
5. 12v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.15,4ly -- 2.16,4aly
6. 18v t Radikaali Romanssi / (RDT) 2.17,6aly -- 2.16,7aly 

Sarja 7 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 13v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.12,8aly -- 2.12,3aly
2. 18v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.12,1aly -- 2.12,8aly
3. 15v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.13,8ly -- 2.12,9aly
4. 16v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.12,5aly -- 2.13,0aly
5. 11v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.12,5aly -- 2.14,0aly   


Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin
400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€

Sarja 1
1. 3v t Toy's Donna / (RDT) ei enn. -- 2.18,5aly
2. 4v t Da Capo Scyra / (RDT) 2.18,7ly -- 2.18,5aly x
3. 3v t Toy's Kristall / (RDT) ei enn. -- 2.19,7aly 

Sarja 2
1. 7v o Radical Joey / (RDT) 1.59,3aly -- 2.00,0aly
2. 5v t Evenbrite RC / (RDT) 2.10,7ly -- 2.02,5aly
3. 5v t Aken Ugie / (ARO) 2.08,8 -- 2.02,6aly
4. 5v o Aken Bragen / (RDT) 2.10,8ly -- 2.03,3aly
5. 5v t Aken Pinwinnie / (ARO) 2.09,8 -- 2.03,4aly
6. 7v t Beyonce RC / (RDT) 1.59,3aly -- 2.03,4aly x

Sarja 3 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 12v t Aken Arya / Annika (RDT) 1.48,6aly -- 1.46,5aly x
2. 8v t Omenainen / Kiko (RDT) 1.46,4aly -- 1.46,5aly
3. 11v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 1.46,2aly -- 1.46,5aly x
4. 11v t Toy's Fidanella / Tia (RDT) 1.46,7aly -- 1.46,8aly x
5. 10v o Da Capo Skalli / (ARO) 46,7a -- 1.46,9aly
6. 11v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 1.48,3aly -- 1.47,4aly
7. 16v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.46,6aly -- 1.47,5aly x
8. 12v o Aken Albyn / (ARO) 50,1a -- 1.47,6aly 

Sarja 4  400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 14v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 1.45,0aly -- 1.44,6aly
2. 18v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.44,6aly -- 1.44,7aly
3. 15v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.44,9aly -- 1.45,4aly
4. 13v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.45,1aly -- 1.45,6aly
5. 16v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.45,0aly -- 1.45,7aly
6. 15v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.44,3aly -- 1.45,7aly x
7. 17v o Tyr B / Oona (RDT) 1.45,5aly -- 1.46,0aly 

Sarja 5 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€
1. 16v t Aken Svirra / (ARO) 40,6a -- 1.41,7aly xx
2. 18v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.43,0aly -- 1.42,0aly
3. 14v o Aken Mormont / (ARO) 43,8a -- 1.42,1aly
4. 14v t Aken Skye / (ARO) 43,0a -- 1.42,2aly
5. 11v o Dragonair / Janne (RDT) 1.42,6aly -- 1.42,4aly
6. 11v o Radical Solrock / Vilho (RDT) 1.40,1aly -- 1.42,6aly
7. 16v t Aken Rika / (ARO) 41,4a -- 1.43,0aly 

Tekijänoikeudet

Ulkoasu © K.K.
Ulkoasun kuvat © Ravikuva Jean Pierre Belot (CC BY-NC 2.0)
Kaikki muu ellei toisin mainita © Radical Trotters

Virtuaalista / SIM-Game

Tämä on virtuaalinen ravitalli
Talli ja sen hevoset ovat virtuaalisia, eikä mitään tapahdu oikeasti