Rahakkaat ja titteleillä mässäilevät vuosiravit 29.09.2020!

TERVETULOA!
Taas on vuosi vierähtänyt edellisistä ralleista ja tänä vuonna vuorossa ovatkin 5-vuotis juhlaravit! Juhlan kunniaksi, palkintosummia on tälle vuodelle hiukan korotettu.
Raveissa tullaan mässäilemään niillä palkintosummilla, mutta myös epävirallisilla titteleillä. Lähtöjä on runsaasti kaiken rotuisille ja tasoisille, peitsareille ei kuitenkaan vuosiraveissa lähtöjä valitettavasti järjestetä. Lämpimästi kaikille tervetuloa ja oikein hyvää ravipäivää!

Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

+ Ikärajat; lämminveriset 2-12 vuotta, kylmäveriset 3-15 vuotta ja ponit 3-18 vuotta.
+ 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen), 3- ja 4-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen) sekä 3-vuotiaat ponit omiin lähtöihinsä (+avoimeen).
+ Tasoitusajot voltista, max. 16 osallistujaa. Ryhmäajot auton takaa, max. 12 osallistujaa.
+ Lähtöjä jaetaan tarpeen mukaan sekä mahdollisesti järjestetään karsinnat ja finaalilähdöt. Lähdön lähetystapa voi myös muuttua.
+ Enintään neljä(4) hevosta omistajalta / tittelilähtö. Avoimiin lähtöihin (lähdöt 26-29) rajattomasti osallistujia.
+ Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
+ Jos lähdössä on alle 4 hevosta, se juostaan rutiinina (mutta rahat ja tittelit jaetaan siitä huolimatta). Mikäli hevosia on kaksi tai vähemmän, lähtö perutaan.
+ Hevosen voi ilmoittaa mukaan, vaikka sillä ei olisi ennätystä.
+ Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä sukupuoli Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) hevosen ennätys (montelähtöön m-enn) -- <*br>

Tulisi siis näyttää tältä;
Lähtö 1
11v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 11,2aly (18,4maly) -- <*br>

+ Osallistumiset sähköpostiin; radicaltrotters@gmail.com
+ Otsikko: Vuosiravit 29.09.2020
+ Muista ottaa tähti(*) pois!!
+ Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle!
+ Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
+ Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 28.09.20 klo 23 mennessä
+ En vastaa osallistumismaileihin, mutta pyrin lisäämään ilmoittautumiset mahdollisimman nopeasti.

Lähdöt

Lämminveriset
Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2020" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2020" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 3. "Future Hope 2020" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 17,0aik. ja hitaammat.
Lähtö 4. "Basic Runner 2020" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-16,9 aikaiset.
Lähtö 5. "Quality Runner 2020 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
Lähtö 6. "All Time Runner 2020 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2020" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2020 Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
Kylmäveriset
Lähtö 9. "Varsalupaus 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat
Lähtö 12. "Tavantallaaja 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
Lähtö 13. "Laatujuoksija 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
Lähtö 14. "Mestarijuoksija 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2020" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
A-ponit
Lähtö 16. "A-Pony Promise 2020" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.34,0-2.45,9
Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
B-ponit
Lähtö 21. "B-Pony Promise 2019" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
Avoimet lähdöt
Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin.
Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin.
Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin.
Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin.

Osallistujat

Päivitetty 10.10. klo 10.17. Tulokset tulleet.

Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2020" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
8 500v€ - 6 500v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 300v€ - 900v€

Karsinta1 Huom. Karsinta ajettu tasoitusajona!
1. 2v o Gue Rouquin / Juha (Team Lily) ei enn -- 1.20,0ke, 4 250v€ ->Finaaliin
2. 2v t K. Holiday Eve / Kari (Duo) ei enn -- 1.20,1ke, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 2v t Ghost Snilli / (ARO) 20,9a -- 1.20,5ke, 1 750v€ -> Finaaliin
4. 2v t Aspiration MacLily / Tuukka (Team Lily) ei enn -- 1.20,7ke, 1 000v€ -> Finaaliin
5. 2v t Golden Geisha Gue / (RDT) 26,8ke -- 1.20,8ke, 650v€ -> Finaaliin
6. 2v t Yokai Ach / (ARO) 23,5a -- 1.20,8ke, 450v€ -> Finaaliin
7. 2v t Wildberry MacLily / Ile (GT) 20,6aly -- 1.20,9ke, 450v€

8. 2v o Razorbill Snilli / (SnRa) ei enn. -- 1.21,0ke
9. 2v t Didantic Villain Unia / (TeamUnia) 20,6 -- 1.21,3ke
10. 2v o Radical Insane ( RDT) 26,8ke -- 1.21,4ke
11. 2v o K. Bad Zombie / Jani (Duo) ei enn -- 1.21,5ke
12. 2v o K. Mr Holiday Holiday / Emilia (Duo) ei enn -- 1.21,5ke
2v o Radical Royal Vodou / (RENI) 21,3a -- hva
2v o Radical Speeding / (RENI) 20,6a -- hrp

Karsinta2 Huom. Karsinta ajettu tasoitusajona!
1. 2v o Crimetime Unia / Esa (GT) 20,4aly -- 1.19,1ke, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 2v o Fortnite Burn / (TeamUnia) 20,3a -- 1.19,1ke, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 2v o Exospeed Burn / (TeamUnia) 19,0 -- 1.19,1ke, 1 750v€ -> Finaaliin
4. 2v o Armaldo Snilli / (SnRa) 18,0 -- 1.19,1ke, 1 000v€ -> Finaaliin
5. 2v o Radical Chocopress / (RENI) 20,4a -- 1.19,2ke, 650v€ -> Finaaliin
6. 2v o Phantom Fox / (ARO) 20,3a -- 1.19,2ke, 450v€ -> Finaaliin
7. 2v t Glassblade / (RDT) 19,3aly -- 1.19,2ke, 450v€

8. 2v t Goldie Snilli / (SnRa) 18,1a -- 1.19,2ke
9. 2v o Universane Spit / (RENI) 20,1a -- 1.19,4ke
10. 2v t Classical Artist / Livia (Team Ninitra) 18,4a -- 1.19,4ke
11. 2v o Timeline Unia / (TeamUnia) 19,2 -- 1.19,5ke
12. 2v t Get Shocked O'Koo / Jaana (Koo) 18,1aly -- 1.19,6ke
13. 2v o Rjazán Supernova / Teemu (GT) 19,2aly -- 1.19,7ke
14. 2v o Bugatti MacLily / Helga (Team Ninitra) 17,4a -- 1.19,9ke

FINAALI
1. 2v o Exospeed Burn / (TeamUnia) 19,0 -- 1.18,2ake x, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 2v o Crimetime Unia / Esa (GT) 20,4aly -- 1.18,5ake, 6 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 2v t Aspiration MacLily / Tuukka (Team Lily) ei enn -- 1.18,6ake, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 2v t Golden Geisha Gue / (RDT) 26,8ke -- 1.18,8ake, 2 000v€
5. 2v o Phantom Fox / (ARO) 20,3a -- 1.19,6ake, 1 300v€
6. 2v o Fortnite Burn / (TeamUnia) 20,3a -- 1.19,9ake xx, 900v€
7. 2v o Armaldo Snilli / (SnRa) 18,0 -- 1.20,1ake x
8. 2v t K. Holiday Eve / Kari (Duo) ei enn -- 1.20,2ake
9. 2v o Gue Rouquin / Juha (Team Lily) ei enn -- 1.20,4ake
10. 2v t Yokai Ach / (ARO) 23,5a -- 1.20,7ake
11. 2v t Ghost Snilli / (ARO) 20,9a -- 1.20,5ke 1.20,9ake x
2v o Radical Chocopress / (RENI) 20,4a -- hva


Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2020" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
9 500v€ - 7 500v€ - 4 000v€ - 2 700v€ - 2 000v€ - 1 300v€

Karsinta1 Huom. Karsinta ajettu tasoitusajona!
1. 3v o Death Trip Nin / (ARO) 19,0a -- 1.18,0ke, 4 750v€ > Finaaliin
2. 3v t Suncrush MacLily / Tuukka (Team Lily) 21,3 -- 1.18,1ke, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 3v o Master Platinum Unia / (TeamUnia) 18,1 -- 1.18,2ke, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 3v o Wildstar RC / Viveka (Team Lily) 18,9 -- 1.18,3ke, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 3v o Camden Time / (RENI) 18,3a -- 1.18,3ke, 1 000v€ -> Finaaliin
6. 3v t Blue Time Snilli / Veikko (Team Lily) 20,1a -- 1.18,5ke, 650v€ -> Finaaliin
7. 3v o K. Magic / Jani (Duo) 20,1 -- 1.18,6ke, 650v€

8. 3v t K. The Damn Berry Bomb / Jorma (Duo) 20,1 -- 1.18,6ke
9. 3v t Crystallize Unia / (TeamUnia) 18,3a -- 1.18,7ke
10. 3v t Rjazán Xanthe / (ARO) 18,4a -- 1.18,8ke
11. 3v t Pyihia Ach / (ARO) 19,1a -- 1.18,9ke
12. 3v o Rjazán Starshow / (RENI) 18,6a -- 1.18,9ke
13. 3v o Caraboss Unia / (TeamUnia) 18,1a -- 1.18,9ke
3v o So Perfect Snilli / Juha (Team Lily) 18,6a -- hyl

Karsinta2 Huom! Karsinta ajettu tasoitusajona!
1. 3v t Perfect Lady RC / (RDT) 17,9ke -- 1.17,2ke x, 4 750v€ -> Finaaliin
2. 3v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 16,5ake -- 1.17,2ke x, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 3v t Pretty Different RC / (RDT) 15,7aly -- 1.17,2ke x, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 3v o Wonder / Elias (Koo) 17,9ke -- 1.17,3ke, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 3v o Radical Confiance / (RENI) 17,4a -- 1.17,3ke xx, 1 000v€ -> Finaaliin
6. 3v o Specific Derby / Markus (Koo) 17,4aly -- 1.17,4ke x, 650v€ -> Finaaliin
7. 3v o Knockout Snilli / (SnRa) 15,2a -- 1.17,4ke, 650v€

8. 3v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Koo) 17,2aly -- 1.17,5ke
9. 3v t Casino Gem Unia / (TeamUnia) 17,0a -- 1.17,6ke
10. 3v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 18,0aly -- 1.17,7ke
11. 3v t Nelilyn Snilli / (SnRa) 17,4a -- 1.17,7ke
12. 3v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 18,0 -- 1.17,8ke x
13. 3v o Howling Smoke / (ARO) 17,9a -- 1.17,8ke
14. 3v t Mania Snilli / (SnRa) 15,1a -- 1.18,0ke

FINAALI
1. 3v o Camden Time / (RENI) 18,3a -- 1.17,0ake, 9 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v o Wildstar RC / Viveka (Team Lily) 18,9 -- 1.17,3ake, 7 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Perfect Lady RC / (RDT) 17,9ke -- 1.17,3ake x, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Death Trip Nin / (ARO) 19,0a -- 1.18,0ke 1.17,5ake, 2 700v€
5. 3v t Suncrush MacLily / Tuukka (Team Lily) 21,3 -- 1.17,5ake, 2 000v€
6. 3v o Wonder / Elias (Koo) 17,9ke -- 1.17,6ake, 1 300v€
7. 3v o Master Platinum Unia / (TeamUnia) 18,1 -- 1.18,2ake
8. 3v t Blue Time Snilli / Veikko (Team Lily) 20,1a -- 1.18,2ake x
9. 3v o Radical Confiance / (RENI) 17,4a -- 1.18,5ake
10. 3v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 16,5ake -- 1.18,9ake x
11. 3v o Specific Derby / Markus (Koo) 17,4aly -- 1.18,9ake
3v t Pretty Different RC / (RDT) 15,7aly -- k


Lähtö 3. "Future Hope 2020" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 17,0aik. ja hitaammat.
7 500v€ - 4 500v€ - 2 500v€ - 2 000v€ - 1 400v€ - 950v€

1. 4v t Furious Attacker / (TeamUnia) 17,3a -- 1.19,6api, 7 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Rjazán Quiet Elegance / Emilia (Team Lily) 18,3 -- 1.20,0api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v t Jigglypuff RC / (ARO) 17,5a -- 1.20,2api x, 2 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v t Hollow Ach / (ARO) 17,4a -- 1.20,2api, 2 000v€
5. 5v t Madde Fear / (TeamUnia) 17,1a -- 1.21,0api, 1 400v€

6. 4v o Dante Ach / (ARO) 17,0a -- 1.21,0api
7. 4v t Gillyflower Snilli / Tinja (Team Lily) 19,3a -- 1.21,2api x
8. 4v o Piquet / Viveka (Team Lily) 18,3a -- 1.21,6api
9. 4v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 17,0aly -- 1.21,7api
10. 4v t Stingwray Ach / (ARO) 17,9a -- 1.21,9api x


Lähtö 4. "Basic Runner 2020" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-16,9 aikaiset.
9 500v€ - 7 500v€ - 4 000v€ - 2 700v€ - 2 000v€ - 1 300v€

Karsinta1
1. 4v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 16,5a -- 1.19,2api, 4 750v€ ->Finaaliin
2. 6v o Leslie Cliff / (TeamUnia) 16,2 -- 1.19,2api, 3 750v€ ->Finaaliin
3. 6v t Triumph of Injustice Unia / (TeamUnia) 16,2a -- 1.19,3api, 2 000v€ ->Finaaliin
4. 4v o Plan B Unia / (TeamUnia) 16,3a -- 1.19,9api x, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 6v o Charm / (TeamUnia) 16,4a -- 1.20,1api
6. 4v t River Ach / (ARO) 16,3a -- 1.20,2api
7. 4v o Captain Ach / (ARO) 16,2a -- 1.20,2api
8. 4v t Radical In Your Mind / (RENI) 16,1a -- 1.20,5api

Karsinta2
1. 5v o Chromatique Unia / (ARO) 16,0a -- 1.17,5api, 4 750v€ ->Finaaliin
2. 5v t Queen Bee / Harri (RDT) 16,0aly -- 1.17,9api, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 9v o General Star / (RDT) 15,5aly -- 1.18,0api, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 4v o Metaphor Gue / Fredrik (GT) 15,6aly -- 1.18,3api xx, 1 350v€ ->Finaaliin
5. 5v t Luxury Bomb / Robin (Team Ninitra) 15,5a -- 1.18,5api
6. 4v o William Ach / (ARO) 16,0a -- 1.18,6api
7. 3v t Pretty Different RC / (RDT) 15,7aly -- 1.18,6api x
8. 4v o Hazard Monday Gue / Timo (GT) 15,6aly -- 1.18,8api

Karsinta3
1. 4v t Euphoria Snilli / (SnRa) 15,3a -- 1.17,2api, 4 750v€ -> Finaaliin
2. 6v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 15,0ake -- 1.17,2api, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 5v t Golden Silhouette Pomp / (RENI) 15,0 -- 1.17,3api, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 4v t Rjazán Tequila / Jouko (GT) 15,2aly -- 1.17,5api, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 5v t Little Risky Pomp / (RENI) 15,1a -- 1.17,5api, 1 000v€

6. 7v t Blushing Burn / Niklas (Team Ninitra) 15,4a -- 1.17,7api x
7. 6v t Sugar Puff MacLily / Eero (Team Lily) 15,4 -- 1.17,9api
8. 5v t Divine Pomp / (RENI) 15,0a -- 1.18,0api x
6v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 15,0aly -- k

FINAALI
1. 4v o Metaphor Gue / Fredrik (GT) 15,6aly -- 1.17,0api, 9 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Triumph of Injustice Unia / (TeamUnia) 16,2a -- 1.17,1api x, 7 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v t Rjazán Tequila / Jouko (GT) 15,2aly -- 1.17,2api x, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 15,0ake -- 1.17,4api, 2 700v€
5. 4v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 16,5a -- 1.17,6api, 2 000v€
6. 5v t Queen Bee / Harri (RDT) 16,0aly -- 1.17,7api, 1 300v€
7. 4v o Plan B Unia / (TeamUnia) 16,3a -- 1.17,8api x
8. 5v t Golden Silhouette Pomp / (RENI) 15,0 -- 1.17,9api
9. 4v t Euphoria Snilli / (SnRa) 15,3a -- 1.18,4api xx
10. 6v o Leslie Cliff / (TeamUnia) 16,2 -- 1.18,7api
11. 5v o Chromatique Unia / (ARO) 16,0a -- 1.18,7api x
9v o General Star / (RDT) 15,5aly -- hva


Lähtö 5. "Quality Runner 2020" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
15 000v€ - 13 000v€ - 9 500v€ - 8 200v€ - 7 500v€ - 6 000v€

Karsinta1
1. 4v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 14,4a -- 1.16,1api, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t Hexeria Speed / (SnRa) 14,4a -- 1.16,1api x, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 5v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 14,6aly -- 1.16,2api, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 5v t K. In A Bad Way / Jorma (Duo) 14,7 -- 1.16,4api, 4 100v€ -> Finaaliin
5. 4v o Skyline Snilli / (SnRa) 14,6a -- 1.17,0api, 3 750v€

6. 4v t Rosa Dumalis / (RENI) 14,5a -- 1.17,0api
7. 6v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 14,3a -- 1.17,1api x
8. 6v o Radical Lethal Lie / Krista (RDT) 14,9aly -- 1.17,6api
9. 7v o Flying Whisper Gue / Tuukka (Team Lily) 14,3a -- 1.17,7api

Karsinta2
1. 4v t Inside Snilli / (RENI) 14,1a -- 1.16,0api, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 7v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 13,9aly -- 1.16,2api, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 6v t Cherie Rus / (RENI) 14,1a -- 1.16,3api x, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 6v t Framed Pomp / (ARO) 13,7a -- 1.16,3api, 4 100v€ -> Finaaliin
5. 10v o Capasité Kind / (RDT) 14,2aly -- 1.16,5api, 3 750v€

6. 6v t Poppy Burn / Gustav (Team Ninitra) 14,2a -- 1.16,6api
7. 7v o Academic Win / Bertel (Team Ninitra) 14,1a -- 1.16,6api
8. 7v o Hellenic / Gunvald (Team Ninitra) 13,8a -- 1.16,6api x
9. 8v t Radical Spookshow / (RDT) 13,8aly -- 1.16,7api x
10v o Gigantic / Anders (Team Ninitra) 14,0 -- hyl

Karsinta3
1. 5v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 13,0aly -- 1.15,0api x, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 6v o Valery Pomp / (RENI) 13,0a -- 1.15,4api, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 7v o Norman Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.15,5api x, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 6v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 13,2a -- 1.15,7api x, 4 100v€ -> Finaaliin
5. 7v t Wayfaerer 'If / Elias (Koo) 13,4aly -- 1.16,0api, 3 750v€

6. 6v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 13,4a -- 1.16,1api xx
7. 6v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 13,1aly -- 1.16,2api
8. 8v o Seraph Ach / (ARO) 13,1a -- 1.16,2api x
9. 6v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 13,0aly x -- 1.16,3api x
10. 6v t Downless Unia / (TeamUnia) 13,2a -- 1.16,9api x

FINAALI
1. 5v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 14,6aly -- 1.15,0api x, 15 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Hexeria Speed / (SnRa) 14,4a -- 1.15,2api, 13 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 14,4a -- 1.15,3api, 9 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t Cherie Rus / (RENI) 14,1a -- 1.15,3api, 8 200v€
5. 5v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 13,0aly -- 1.15,4api, 7 500v€
6. 7v o Norman Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.15,4api x, 6 000v€
7. 6v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 13,2a -- 1.15,5api
8. 4v t Inside Snilli / (RENI) 14,1a -- 1.15,7api
9. 7v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 13,9aly -- 1.15,8ap
i 10. 6v t Framed Pomp / (ARO) 13,7a -- 1.15,8api x
11. 5v t K. In A Bad Way / Jorma (Duo) 14,7 -- 1.15,9api xx
12. 6v o Valery Pomp / (RENI) 13,0a -- 1.15,9api


Lähtö 6. "All Time Runner 2020" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
17 000v€ - 14 000v€ - 10 500v€ - 9 200v€ - 8 500v€ - 7 000v€

Karsinta1
1. 6v o Bartholomew Snilli / Väinö (GT) 11,9aly -- 1.15,4api, 8 500v€ -> Finaaliin
2. 7v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 12,6aly -- 1.15,6api, 7 000v€ -> Finaaliin
3. 8v o Radical Game Over / (RDT) 12,2aly -- 1.15,7api, 5 250v€ -> Finaaliin
4. 7v o Surprising MacLily / (SnRa) 11,7a -- 1.15,7api xx, 4 600v€ -> Finaaliin
5. 10v o Gerhard Duán / Veikko (Team Lily) 11,6a -- 1.15,8api x, 4 250v€

6. 7v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 12,3aly -- 1.15,9api
7. 7v t Lollipop Snilli / (SnRa) 12,0a -- 1.15,9api x
8. 7v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,8ake -- 1.16,0api
6v o Kind of Magic RC / Juha (Team Lily) 12,0a -- hva

Karsinta2
1. 7v o Marvel Pomp / (RENI) 11,3 -- 1.14,2api, 8 500v€ -> Finaaliin
2. 7v o Ultimate Snilli / (RENI) 11,1a -- 1.14,7api, 7 000v€ -> Finaaliin
3. 6v o Expensive Salazar / (RENI) 10,8a -- 1.14,8api, 5 250v€ -> Finaaliin
4. 8v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 11,2ake -- 1.15,3api, 4 600v€ -> Finaaliin
5. 6v o Hawkeye JN / (RENI) 11,5a -- 1.15,6api x, 4 250v€

6. 12v o Jorah Duán / (ARO) 11,1a -- 1.15,6api
7. 10v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 11,2aly -- 1.15,8api
8. 9v t Charlene Snilli / (SnRa) 11,3a -- 1.16,0api x
9. 9v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 11,0a -- 1.16,0api

Karsinta3
1. 10v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 10,2aly -- 1.14,2api, 8 500v€ -> Finaaliin
2. 7v o Sharpe Ach / (ARO) 10,4a -- 1.14,3api, 7 000v€ -> Finaaliin
3. 12v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 10,3a -- 1.14,3api x, 5 250v€ -> Finaaliin <
4. 7v t Celine Snilli / (SnRa) 10,8a -- 1.14,4api, 4 600v€ -> Finaaliin
5. 9v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 10,4aly -- 1.14,4api, 4 250v€

6. 10v t God Damn Honeybee / (TeamUnia) 10,3a -- 1.14,4api
7. 10v o Evil Disco / (ARO) 10,2a -- 1.14,5api x
8. 11v o Promion Unia / (TeamUnia) 10,0 -- 1.14,9api
9. 8v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.15,0api

FINAALI
1. 6v o Bartholomew Snilli / Väinö (GT) 11,9aly -- 1.14,0api x, 17 000v€ +loimi, seppele, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o Surprising MacLily / (SnRa) 11,7a -- 1.14,2api, 14 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 11,2ake -- 1.14,3api x, 10 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 10v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 10,2aly -- 1.14,3api, 9 200v€
5. 8v o Radical Game Over / (RDT) 12,2aly -- 1.14,4api, 8 500v€
6. 6v o Expensive Salazar / (RENI) 10,8a -- 1.14,4api x, 7 000v€
7. 12v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 10,3a -- 1.14,4api
8. 7v o Sharpe Ach / (ARO) 10,4a -- 1.14,5api x
9. 7v o Ultimate Snilli / (RENI) 11,1a -- 1.14,8api
10. 7v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 12,6aly -- 1.14,9api x
11. 7v t Celine Snilli / (SnRa) 10,8a -- 1.14,9api
7v o Marvel Pomp / (RENI) 11,3 -- hrp


Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2020" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
21 000v€ - 17 000v€ - 13 500v€ - 10 500v€ - 9 200v€ - 8 500v€

Karsinta1 Huom. Karsinta ajettu tasoitusajona!
1. 6v t Lady Robinia / Markus (Koo) 12,1aly -- 1.12,4ly, 10 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t My Caramel / Jaana (Koo) 11,8aly -- 1.12,4ly, 8 500v€ -> Finaaliin
3. 7v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 13,7aly -- 1.12,5ly, 6 750v€ -> Finaaliin
4. 12v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 12,2a -- 1.12,5ly, 5 250v€ -> Finaaliin
5. 8v t Fregatta / Milton (Team Ninitra) 13,0a -- 1.12,6ly, 4 600v€ -> Finaaliin
6. 9v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 11,5a -- 1.12,6ly xx, 4 250v€ -> Finaaliin
7. 7v t OR’Blended Grace / (RENI) 11,3a -- 1.12,7ly x, 4 250v€
8. 6v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 13,1aly -- 1.12,9ly, 4 250v€

9. 6v t Crazy But Worthy / (RENI) 12,2a -- 1.12,9ly
10. 10v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 11,8a -- 1.12,9ly
11. 7v t Yarn Spinner / Rosa (Team Ninitra) 13,3a -- 1.13,4ly x
12. 6v t Avalanche Ach / (ARO) 12,2a -- 1.13,6ly
13. 8v t Dragonessa Snilli / (ARO) 11,4a -- 1.13,7ly
14. 5v t Exalted Ach / (ARO) 11,3a -- 1.13,7ly x
15. 8v t Edith Ach / (ARO) 12,2a -- 1.14,0ly x

Karsinta2 Huom. Karsinta ajettu tasoitusajona!
1. 8v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,1a -- 1.11,1ly, 10 500v€ -> Finaaliin
2. 10v t Dragonlily Speed / (SnRa) 10,9a -- 1.11,1ly x, 8 500v€ -> Finaaliin
3. 8v t Radical Perfectly Random / (RENI) 10,3a -- 1.11,1ly x, 6 750v€ -> Finaaliin
4. 10v t Vacances / (RDT) 10,8aly -- 1.11,3ly, 5 250v€ -> Finaaliin
5. 8v t Polaris Ach / (RENI) 10,7a -- 1.11,3ly, 4 600v€ -> Finaaliin
6. 10v t Rjazán Blue Freesia / Tinja (Team Lily) 10,1a -- 1.11,3ly, 4 250v€ -> Finaaliin
7. 12v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 09,6a -- 1.11,3ly, 4 250v€
8. 8v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 11,0aly -- 1.11,4ly, 4 250v€

9. 6v t Cassandra Snilli / Timo (GT) 11,1aly -- 1.11,5ly x
10. 10v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 10,6aly x -- 1.11,7ly xx
11. 7v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,2a -- 1.11,8ly
12. 9v t Get Better Ace / Elias (Koo) 11,1aly -- 1.11,9ly
13. 10v t Cool Winter Gue / Marko (GT) 10,2aly -- 1.11,9ly
14. 9v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 10,3aly -- 1.12,0ly
10v t Regal Wing / (TeamUnia) 11,2a -- hyl

FINAALI
  1. 6v t Lady Robinia / Markus (Koo) 12,1aly -- 1.11,1aly, 21 000v€ +loimi, seppele, kiertopalkintolaatta, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v t Rjazán Blue Freesia / Tinja (Team Lily) 10,1a -- 1.11,3aly, 17 000v€ +ruusuke, laatta, kukkia
3. 8v t Radical Perfectly Random / (RENI) 10,3a -- 1.11,6aly, 13 500v€ +ruusuke, laatta, kukkia
4. 5v t My Caramel / Jaana (Koo) 11,8aly -- 1.11,7aly x, 10 500v€
5. 7v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 13,7aly -- 1.12,3aly x, 9 200v€
6. 12v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 12,2a -- 1.12,4aly, 8 500v€
7. 9v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 11,5a -- 1.12,6aly x
8. 8v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,1a -- 1.12,6aly
9. 8v t Polaris Ach / (RENI) 10,7a -- 1.12,6aly
10. 10v t Vacances / (RDT) 10,8aly -- 1.12,7aly xx
11. 8v t Fregatta / Milton (Team Ninitra) 13,0a -- 1.12,9aly
10v t Dragonlily Speed / (SnRa) 10,9a -- k


Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2020" Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
9 000v€ - 6 500v€ - 4 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€

Karsinta1
1. 5v o Royal Money Shav / (RDT) 16,6aly (18,2make) -- 1.17,4mke, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 15,7aly (23,9maly) -- 1.17,6mke, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 7v o Firedrake Ach / Eero (Team Lily) 13,3a (m21,0a) -- 1.17,9mke, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 7v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) 14,2a (m16,5a) -- 1.18,4mke, 1 250v€ -> Finaaliin
5. 6v o Smart Casual / Anne (Team Ninitra) 15,2a (m14,3a) -- 1.18,9mke, 750v€ -> Finaaliin
6. 7v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 14,2aly (18,2maly) -- 1.19,1mke xx -> Finaaliin
7. 7v t Camée Duan / Jens (Team Ninitra) 14,4a (m20,5a) -- 1.19,5mke xx -> Finaaliin
8. 6v o Borzoi Pomp / Isak (Team Ninitra) 15,6a (m19,7a) -- 1.19,7mke -> Finaaliin
9. 6v o Shakedown RC / Jade (RDT) 14,5aly (21,6maly) -- 1.19,8mke x
10. 6v t Winy Blondie / (RENI) 14,9a (m20,0a) -- 1.19,9mke x

Karsinta2
1. 8v o Mayhem Ach / (ARO) 11,4a (14,4ma) -- 1.16,0mke x, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 7v o Still Awake / Vesku (GT) 13,0ly (17,0make) -- 1.16,1mke, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 9v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a (16,3ma) -- 1.16,1mke, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 7v o Royale Ach / (ARO) 10,5a (14,4ma) -- 1.16,1mke x, 1 250v€ -> Finaaliin
5. 12v o Power Snilli / (SnRa) 11,2 (m14,0a) -- 1.16,2mke, 750v€ -> Finaaliin
6. 9v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 11,3a (m15,3) -- 1.16,4mke, 750v -> Finaaliin
7. 11v o Cyborg Snilli / (SnRa) 11,2a (m14,3a) -- 1.16,4mke xx -> Finaaliin
8. 8v t Geisha Snilli / Julian (GT) 10,3aly (17,5maly) -- 1.16,4mke -> Finaaliin
9. 12v t Imperial Elite / (SnRa) 11,0a (m14,3a) -- 1.16,5mke x
10. 12v t Prestige Elite / (SnRa) 10,9a (m14,2a) -- 1.16,5mke
11. 6v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 13,0a (16,4ma) -- 1.16,7mke

FINAALI
1. 7v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 14,2aly (18,2maly) -- 1.16,2mke, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruuuske, kukkia
2. 7v o Firedrake Ach / Eero (Team Lily) 13,3a (m21,0a) -- 1.16,3mke x, 6 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) 14,2a (m16,5a) -- 1.16,3mke x, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Royale Ach / (ARO) 10,5a (14,4ma) -- 1.16,3mke, 2 500v€
5. 5v o Royal Money Shav / (RDT) 16,6aly (18,2make) -- 1.16,4mke, 1 500v€
6. 6v o Smart Casual / Anne (Team Ninitra) 15,2a (m14,3a) -- 1.16,4mke, 1 000v€
7. 8v t Geisha Snilli / Julian (GT) 10,3aly (17,5maly) -- 1.16,4mke x, 1 000v€
8. 12v o Power Snilli / (SnRa) 11,2 (m14,0a) -- 1.16,5mke, 1 000v€
9. 9v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 11,3a (m15,3) -- 1.16,5mke
10. 11v o Cyborg Snilli / (SnRa) 11,2a (m14,3a) -- 1.16,5mke
11. 9v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a (16,3ma) -- 1.16,6mke
12. 5v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 15,7aly (23,9maly) -- 1.16,7mke
13. 6v o Borzoi Pomp / Isak (Team Ninitra) 15,6a (m19,7a) -- 1.16,8mke
14. 7v o Still Awake / Vesku (GT) 13,0ly (17,0make) -- 1.16,8mke x
15. 7v t Camée Duan / Jens (Team Ninitra) 14,4a (m20,5a) -- 1.16,9mke
16. 8v o Mayhem Ach / (ARO) 11,4a (14,4ma) -- 1.16,9mke x


Lähtö 9. "Varsalupaus 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
8 500v€ - 6 500v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 300v€ - 900v€

Karsinta1
1. 3v o K. Sissin Ystävä / Kari (Duo) ei enn -- 1.44,2ake xx, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 3v t K. Viidestoista Viikari / Jani (Duo) ei enn -- 1.44,6ake, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 3v t Älskling Tid / Jens (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,8ake x, 1 750v€ -> Finaaliin
4. 3v t Dvalinn R / (RDT) 46,3ke -- 1.44,9ake x, 650v€ -> Finaaliin
5. 3v o Ruskon Wikkelä / Vilho (KADO) 1.40,1ake -- 1.45,4ake x, 450v€

6. 3v t K. Saiturin Satanen / Emilia (Duo) ei enn -- 1.45,4ake x
7. 3v o Oktober Tid / Gunvald (Team Ninitra) ei enn. -- 1.46,1ake
8. 3v t AH Kuurikki / (ARO) 41,6a -- 1.46,5ake x
3v o AH Meteli / (ARO) 39,8a -- k

Karsinta2
1. 3v o Fossegrim / (ARO) 38,1a -- 1.35,1ake, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 3v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 39,0a -- 1.35,4ake, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 3v o Veldig Brennande / (RDT) 39,3aly -- 1.35,7ake x, 1 750v€ -> Finaaliin
4. 3v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 36,5a -- 1.35,8ake, 650v€ -> Finaaliin
5. 3v o Artagnan R. / Fredrik (GT) 37,5aly -- 1.36,3ake, 450v€

6. 3v o Vigør Svolvaer / (RDT) 39,7ke -- 1.36,4ake
7. 3v t AH Hulituli / (ARO) 37,7a -- 1.36,6ake
8. 3v o Snillin Epeli / (SnRa) 39,4a -- 1.36,8ake xx
9. 3v o EP Tirehtööri / Vesa (GT) 38,9aly xx -- 1.36,8ake

Karsinta3
1. 3v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.33,5aly -- 1.34,1ake, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 3v o Unian Vikatikki / Aapo (GT) 36,5aly -- 1.34,3ake xx, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 3v o Asserin Tähti / Assi (LPT) 35,2aly -- 1.34,7ake x, 1 750v€ -> Finaaliin
4. 3v o Snillin Hermanni / (SnRa) 35,4a -- 1.34,8ake, 650v€ -> Finaaliin
5. 3v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.35,4ake -- 1.34,9ake x, 450v€

6. 3v o Purnin Algot / Isak (Team Ninitra) 34,9a -- 1.35,0ake
7. 3v t Hovi Hely / M. Filppula (KiRi) 34,8 -- 1.35,4ake
8. 3v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.35,7ake -- 1.35,7ake
9. 3v o Eksepsjonell / (RDT) 35,7ke -- 1.35,8ake

FINAALI
1. 3v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 36,5a -- 1.34,1ake, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 39,0a -- 1.34,6ake, 6 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o K. Sissin Ystävä / Kari (Duo) ei enn -- 1.34,7ake x, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Asserin Tähti / Assi (LPT) 35,2aly -- 1.34,7ake x, 2 000v€
5. 3v t K. Viidestoista Viikari / Jani (Duo) ei enn -- 1.35,2ake x, 1 300v€
6. 3v o Veldig Brennande / (RDT) 39,3aly -- 1.35,2ake xx, 900v€
7. 3v t Älskling Tid / Jens (Team Ninitra) ei enn. -- 1.35,8ake
8. 3v o Snillin Hermanni / (SnRa) 35,4a -- 1.35,8ake xx
9. 3v t Dvalinn R / (RDT) 46,3ke -- 1.36,3ake x
10. 3v o Unian Vikatikki / Aapo (GT) 36,5aly -- 1.36,3ake x
11. 3v o Fossegrim / (ARO) 38,1a -- 1.37,0ake
3v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.33,5aly -- k


Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
9 500v€ - 7 500v€ - 4 000v€ - 2 700v€ - 2 000v€ - 1 300v€

Karsinta1
1. 4v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 36,9a -- 1.34,3ake x, 4 750v€ -> Finaaliin
2. 4v t EP Anniina / Anton (GT) 34,3aly -- 1.34,6ake, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 4v t K. Unelias / Kari (Duo) 35,4 -- 1.34,8ake, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 4v o Pikkuapollo / (ARO) 35,6a -- 1.35,2ake, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 4v o Hyvetti / (TeamUnia) 38,7a -- 1.35,4ake, 1 000v€ -> Finaaliin
6. 4v t K. Hipsun Nipsu / Emilia (Duo) 36,8 -- 1.35,4ake xx, -> Finaaliin
7. 4v t Aikaikauden Kuolemanvalssi / T. Toukonen (KiRi) 35,1 -- 1.35,8ake
8. 4v o K. Musta Martti / Jani (Duo) 34,4 -- 1.35,9ake x
4v t Palma Snilli / (SnRa) 37,0a -- hva
4v t Rustning R. / (RENI) 34,5 -- hyl

Karsinta2
1. 4v t Snillin Bambiina / (SnRa) 30,0a -- 1.30,5ake, 4 750v € -> Finaaliin
2. 4v o Radikalin Zalama / (RDT) 32,9ake -- 1.31,0ake, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 4v r Iskus KAS / Jimi (KADO) 1.31,5aly -- 1.31,0ake, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 4v o Traama / Jouko (GT) 29,8aly x -- 1.31,3ake, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 4v o Snillin Aaretti / (SnRa) 30,6a -- 1.31,7ake, 1 000v€ -> Finaaliin

6. 4v t K.R. Hurme / M. Filppula (KiRi) 31,3 -- 1.32,2ake, -> Finaaliin
7. 4v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 33,2ke -- 1.32,4ake
8. 4v t Kuuratar RC / (RDT) 33,5aly -- 1.32,5ake
9. 4v t Tessan S / (ARO) 29,3a -- 1.32,5ake
10. 4v t Ruskon Huu / (ARO) 28,5a -- 1.32,5ake xx

FINAALI
1. 4v o Traama / Jouko (GT) 29,8aly x -- 1.29,5ake, 9 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t K. Hipsun Nipsu / Emilia (Duo) 36,8 -- 1.29,6ake, 7 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v t K. Unelias / Kari (Duo) 35,4 -- 1.29,8ake, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o Radikalin Zalama / (RDT) 32,9ake -- 1.30,0ake x, 2 700v€
5. 4v o Snillin Aaretti / (SnRa) 30,6a -- 1.30,3ake, 2 000v€
6. 4v o Hyvetti / (TeamUnia) 38,7a -- 1.30,4ake, 1 300v€
7. 4v o Pikkuapollo / (ARO) 35,6a -- 1.30,8ake
8. 4v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 36,9a -- 1.31,6ake x
9. 4v t Snillin Bambiina / (SnRa) 30,0a -- 1.31,7ake
10. 4v t K.R. Hurme / M. Filppula (KiRi) 31,3 -- 1.31,8ake
11. 4v t EP Anniina / Anton (GT) 34,3aly -- 1.31,9ake
4v r Iskus KAS / Jimi (KADO) 1.31,5aly -- hva


Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat.
7 500v€ - 4 500v€ - 2 500v€ - 2 000v€ - 1 400v€ - 950v€

Karsinta1
1. 5v o EP Mutteri / (ARO) 30,9a -- 1.35,7api, 3 750v€ -> Finaaliin
2. 7v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 29,8a -- 1.35,7api, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 5v t AH Umbra / (ARO) 30,1a -- 1.36,0api, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 5v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 29,7aly -- 1.36,1api, 700v€ -> Finaaliin
5. 5v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,0aly -- 1.36,3api x, 475v€ -> Finaaliin

6. 7v o Duanin Leijonakeisari / R. Líden (KiRi) 30,3 -- 1.36,9api x -> Finaaliin
7. 5v t K. Voi Taivas / Jani (Duo) 33,2 -- 1.37,5api
8. 5v o AH Metsänukko / (ARO) 30,1a -- 1.37,5api
5v t AH Hallatanssi / (ARO) 30,7a -- hyl

Karsinta2
1. 5v t Pirelli / A. Kosonen (KiRi) 29,5 -- 1.34,6api, 3 750v€ -> Finaaliin
2. 5v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.29,1ake -- 1.34,6api x, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 5v t K. Uneton / Jorma (Duo) 29,7 -- 1.34,7api, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 5v t Guen Tuulen Tanssi / Ile (GT) 29,4aly -- 1.35,0api, 700v€ -> Finaaliin
5. 5v t Maisatar / James (GT) 29,0aly -- 1.35,1api, 475v€ -> Finaalin
6. 6v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.29,0aly -- 1.35,2api -> Finaaliin
7. 5v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 29,6aly -- 1.35,4api
8. 5v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 29,6a -- 1.35,9api x
9. 5v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 29,4aly -- 1.35,9api

FINAALI
1. 5v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,0aly -- 1.34,0api, 7 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Guen Tuulen Tanssi / Ile (GT) 29,4aly -- 1.34,0api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.29,0aly -- 1.34,0api x, 2 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t K. Uneton / Jorma (Duo) 29,7 -- 1.34,4api, 2 000v€
5. 5v o EP Mutteri / (ARO) 30,9a -- 1.34,7api, 1 400v€
6. 7v o Duanin Leijonakeisari / R. Líden (KiRi) 30,3 -- 1.34,7api, 950v€
7. 5v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 29,7aly -- 1.34,8api
8. 5v t Maisatar / James (GT) 29,0aly -- 1.34,8api
9. 7v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 29,8a -- 1.34,9api
10. 5v t Pirelli / A. Kosonen (KiRi) 29,5 -- 1.34,9api x
11. 5v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.29,1ake -- 1.34,9api xx
12. 5v t AH Umbra / (ARO) 30,1a -- 1.35,0api xx


Lähtö 12. "Tavantallaaja 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
9 500v€ - 7 500v€ - 4 000v€ - 2 700v€ - 2 000v€ - 1 300v€

Karsinta1
1. 6v t Duanin Vilhelmiian / S. Solja (KiRi) 28,5 -- 1.32,1api, 4 750v€ -> Finaaliin
2. 6v o Maximus / (SnRa) 27,3a -- 1.32,1api, 3 750v€ -> Finaliin
3. 8v o Guen Armoton Sotapoika / Timo (GT) 27,2aly x -- 1.32,2api, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 7v t Pompeji Aliina / (ARO) 28,8a -- 1.33,3api, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 27,2a -- 1.33,6api x, 1 000v€

6. 8v t Viiman Noste / A. Mäkimaa (KiRi) 28,4 -- 1.33,7api
7. 5v t K.R. Suhmuran Santra / M. Laine (KiRi) 28,1 -- 1.34,2api x
8. 6v o Sølv's Mustahuumori / T. Toukonen (KiRi) 28,2 -- 1.34,7api x
9. 5v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 27,9a -- 1.34,8api
8v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 27,5a -- hyl

Karsinta2
1. 8v t AH Inkkari / (ARO) 26,5a -- 1.31,2api, 4 750v€ -> Finaaliin
2. 6v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 26,6aly -- 1.31,3api, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 6v o Pompeji Fillari / (RENI) 26,3a -- 1.31,3api, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 5v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.26,8ake -- 1.31,4api x, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 6v o Radikaali Wekkuli / (RENI) 26,3a -- 1.31,7api xx, 1 000v€

6. 6v o Unian Valotus / Olli (KADO) 1.26,3ake -- 1.31,8api
7. 7v o Guen Riivaus / Marko (GT) 27,0ke -- 1.32,2api
8. 6v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 26,4aly -- 1.32,4api
9. 6v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 26,8a -- 1.32,7api

Karsinta3
1. 6v t Duanin Makeena / (RENI) 26,3a -- 1.30,1api, 4 750v€ -> Finaaliin
2. 10v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 26,0aly -- 1.30,1api, 3 750v€ -> Finaaliin
3. 6v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.26,0ke -- 1.30,5api x, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 8v t Pompeji Villisti / (ARO) 26,2a -- 1.30,7api x, 1 350v€ -> Finaaliin
5. 8v o Villi-Ari P / (RENI) 26,3a -- 1.30,8api, 1 000v€

6. 8v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 26,1aly x -- 1.30,8api
7. 6v t Makiannäläkä / (SnRa) 26,1a -- 1.30,9api xx
8. 5v t Snillin Akvarelli / (KiViRa) 26,0ly -- 1.31,3api
9. 10v PML Supina / (RDT) 26,3aly -- 1.32,9api
10. 6v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.26,0aly -- 1.32,9api

FINAALI
1. 6v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.26,0ke -- 1.30,1api, 9 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8v o Guen Armoton Sotapoika / Timo (GT) 27,2aly x -- 1.30,2api x, 7 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 10v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 26,0aly -- 1.30,2api, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Pompeji Fillari / (RENI) 26,3a -- 1.30,3api, 2 700v€
5. 5v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.26,8ake -- 1.30,3api, 2 000v€
6. 6v o Maximus / (SnRa) 27,3a -- 1.30,9api, 1 300v€
7. 6v t Duanin Vilhelmiian / S. Solja (KiRi) 28,5 -- 1.31,0api
8. 6v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 26,6aly -- 1.31,5api
9. 6v t Duanin Makeena / (RENI) 26,3a -- 1.31,6api
10. 8v t AH Inkkari / (ARO) 26,5a -- 1.31,9api x
11. 8v t Pompeji Villisti / (ARO) 26,2a -- 1.31,9api x
12. 7v t Pompeji Aliina / (ARO) 28,8a -- 1.32,0api


Lähtö 13. "Laatujuoksija 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
15 000v€ - 13 000v€ - 9 500v€ - 8 200v€ - 7 500v€ - 6 000v€

Karsinta1
1. 5v o Snillin Laivuri / (SnRa) 25,4a -- 1.30,2api x, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 25,7aly -- 1.30,3api, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 6v o Purnin Amerikaano / (ARO) 25,6a -- 1.30,3api x, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 8v o Duanin Cebuano / (RENI) 25,2a -- 1.30,4api x, 4 100v€
5. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.25,2aly -- 1.30,5api, 3 750v€

6. 7v t Purnin Strösseli / Anne (Team Ninitra) 25,2a -- 1.30,5api
7. 6v o Pompeji Salarakas / Stig (Team Ninitra) 25,1a -- 1.30,5api
8. 6v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 25,6aly -- 1.30,6api
9. 11v t Purnin Viisaus / Helen (Team Ninitra) 25,0a -- 1.30,9api x

Karsinta2
1. 7v o Valfrid Rávgar / (RENI) 24,6a -- 1.28,0api x, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 12v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 24,9a -- 1.28,5api, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 8v o Snillin Otello / (RENI) 24,5a -- 1.28,5api, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 9v o Snadisti Hopee / (ARO) 24,4a -- 1.28,7api, 4 100v€
5. 7v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 24,9aly x -- 1.29,3api x, 3 750v€

6. 5v o Myrkkykeiso / (KiViRa) 24,5ly -- 1.29,4api
7. 6v o Esikuva RC / Matti (RDT) 24,7aly -- 1.29,6api
8. 7v o Unian Satukirjasankari / (TeamUnia) 24,6a -- 1.29,9api
6v o K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 24,2 -- hyl

Karsinta3
1. 6v t Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 24,1 -- 1.27,0api x, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 7v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 24,2 -- 1.27,3api, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 6v t Snillin Ariella / Susanne (GT) 24,1aly -- 1.27,3api, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 7v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,1aly -- 1.27,8api, 4 100v€
5. 8v t Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 23,5 -- 1.28,9api, 3 750v€
6. 9v t Duanin Vierasesine / (SnRa) 23,6a -- 1.29,0api
7. 9v t K. Tumen Aito / M. Koistinen (KiRi) 24,2 -- 1.29,1api x
8. 9v o Duartr R. / (TeamUnia) 23,5 -- 1.29,2api
9. 8v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.23,9ake -- 1.29,9api

Karsinta4
1. 9v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 23,4aly -- 1.27,2api x, 7 500v€ -> Finaaliin
2. 9v t Radikaali Morsiusneito / (RENI) 23,2 -- 1.27,2api x, 6 500v€ -> Finaaliin
3. 7v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 23,2 -- 1.27,2api, 4 750v€ -> Finaaliin
4. 10v o Murhamiesi / (RDT) 23,2aly -- 1.27,3api, 4 100v€
5. 9v o Snillin Buugi / (SnRa) 23,2a -- 1.27,4api 3 750v€

6. 10v o Lännen Nopein / (SnRa) 23,3a -- 1.27,7api
7. 8v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 23,1ke -- 1.27,7api xx
8. 7v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.23,2ke -- 1.27,8api
9. 8v t AH Vaania / (ARO) 23,4a -- 1.27,9api
10. 7v t AH Utuisa / (ARO) 23,0a -- 1.27,9api

FINAALI
1. 6v o Purnin Amerikaano / (ARO) 25,6a -- 1.27,0api xx, 15 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 12v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 24,9a -- 1.27,1api, 13 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v t Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 24,1 -- 1.27,1api x, 9 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 25,7aly -- 1.27,3api x, 8 200v€
5. 9v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 23,4aly -- 1.27,3api, 7 500v€
6. 6v t Snillin Ariella / Susanne (GT) 24,1aly -- 1.27,5api xx, 6 000v€
7. 5v o Snillin Laivuri / (SnRa) 25,4a -- 1.27,6api
8. 9v t Radikaali Morsiusneito / (RENI) 23,2 -- 1.27,8api
9. 7v o Valfrid Rávgar / (RENI) 24,6a -- 1.27,9api
10. 8v o Snillin Otello / (RENI) 24,5a -- 1.27,9api
11. 7v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 24,2 -- 1.27,9api
12. 7v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 23,2 -- 1.27,9api


Lähtö 14. "Mestarijuoksija 2020" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
17 000v€ - 14 000v€ - 10 500v€ - 9 200v€ - 8 500v€ - 7 000v€

Karsinta1
1. 9v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 22,6aly -- 1.25,1api, 8 500v€ -> Finaaliin
2. 9v t Snillin Helmineito / (SnRa) 22,1a – 1.25,1api x, 7 000v€ -> Finaaliin
3. 8v o Helios / T. Tapanila (KiRi) 22,1 -- 1.25,1api x, 5 250v€ -> Finaaliin
4. 9v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 22,1aly -- 1.25,1api x, 4 600v€ -> Finaaliin
5. 10v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 22,0aly x -- 1.25,7api x, 4 250v€
6. 8v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 22,6aly -- 1.26,0api, 3 500v€

7. 9v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 22,6aly -- 1.26,5api
8. 11v t AH Fiinimimmi / (ARO) 22,4a -- 1.26,8api
9. 9v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.22,0ke -- 1.26,8api
10. 12v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 22,5aly -- 1.26,9api
8v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 22,2aly -- hyl

Karsinta2
1. 9v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 21,9aly -- 1.25,2api, 8 500v€ -> Finaaliin< br> 2. 8v o Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 21,2 -- 1.25,2api, 7 000v€ -> Finaaliin
3. 9v t AH Horna / (ARO) 21,1a -- 1.25,2api x, 5 250v€ -> Finaaliin
4. 8v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.21,1aly -- 1.25,2api x, 4 600v€ -> Finaaliin
5. 12v o Drotsibojonsson / (SnRa) 21,0a -- 1.25,5api x, 4 250v€
6. 12v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,0a -- 1.25,5api x, 3 500v€

7. 10v t Snillin Elegia / (SnRa) 21,5a -- 1.25,6api
8. 9v o AH Pikku-Urho / (ARO) 21,1a -- 1.25,7api x
9. 9v t Pikkutervakko / (KiViRa) 21,1ly -- 1.25,8api
10. 10v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 1.25,8api
11. 8v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) 21,5a -- 1.25,9api
12. 9v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 21,1a -- 1.25,9api

Karsinta3
1. 7v o Kekan Komendantti / A. Renkonen 20,2 - 1.24,0api, 8 500v€ -> Finaaliin
2. 9v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,5a -- 1.24,5api, 7 000v€ -> Finaaliin
3. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 19,7a -- 1.24,9api x, 5 250v€ -> Finaaliin
4. 14v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.25,0api x, 4 600v€ -> Finaaliin
5. 12v o Valtarian Pikkujuttu / (RENI) 20,2a -- 1.25,1api, 4 250v€
6. 11v o Purnin Singahdus / Kiia (Team Ninitra) 20,5a -- 1.25,2api, 3 500v€

7. 13v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 20,0a -- 1.25,3api
8. 14v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 19,9a -- 1.25,5api
9. 12v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,0a -- 1.25,7api
10. 10v o Pompeji Lieturo / (RENI) 19,8a -- 1.25,7api
11. 8v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,0ake -- 1.26,0api x

FINAALI
1. 8v o Helios / T. Tapanila (KiRi) 22,1 -- 1.24,2api, 17 000v€ +loimi, seppele, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,5a -- 1.24,3api, 14 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 9v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 22,1aly -- 1.24,4api, 10 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 21,9aly -- 1.24,4api, 9 200v€
5. 9v t Snillin Helmineito / (SnRa) 22,1a – 1.24,5api, 8 500v€
6. 8v o Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 21,2 -- 1.24,6api, 7 000v€
7. 14v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.24,6api
8. 8v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.21,1aly -- 1.24,7api
9. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 19,7a -- 1.24,8api xx
10. 9v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 22,6aly -- 1.24,9api
11. 9v t AH Horna / (ARO) 21,1a -- 1.25,0api
7v o Kekan Komendantti / A. Renkonen 20,2 - hva


Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2020" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
9 000v€ - 6 500v€ - 4 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€

Karsinta1
1. 8v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 24,0aly (28,0make) -- 1.30,5mke, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 8v t Purnin Fuji / Malin (Team Ninitra) 25,6a (m27,6a) -- 1.30,6mke, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 8v t Purnin Hehku / Viola (Team Ninitra) 25,1a (m27,5a) -- 1.30,7mke, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 9v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 24,4a (m29,7a) -- 1.30,7mke, 1 250v€ -> Finaaliin
5. 6v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.29,2ake (m29,7ake) -- 1.30,9mke x, 750v€ -> Finaaliin
6. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,1ake (m26,1ake) -- 1.30,9mke, 500v€ -> Finaaliin
7. 10v o Guen Ikiraivo / Aleksi (GT) 24,0aly (25,6maly) -- 1.30,9mke, 500v€ -> Finaaliin
8. 8v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,4aly (28,5maly) -- 1.30,9mke, -> Finaaliin
9. 6v t Sirulento / Helga (Team Ninitra) 27,3a (m25,4) -- 1.31,1mke x
10. 6v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 26,1aly (33,5maly) -- 1.31,6mke x
11. 9v o AH Höstblixt / (ARO) 25,0a (29,0ma) -- 1.31,6mke
12. 7v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 25,0aly (30,3maly) -- 1.31,7mke x
6v t Anezka R. / (ARO) 26,3a (29,3ma) -- hrp

Karsinta2
1. 10v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,4a (m26,2a) -- 1.28,2mke x, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 11v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,2a (26,1ma) -- 1.28,3mke, 3 250v€ -> Finaaliin
3. 13v t Snillin Topaasi / (SnRa) 20,3a (m26,0a) -- 1.28,3mke xx, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 10v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (m26,2aly) -- 1.28,4mke, 1 250v€ -> Finaaliin
5. 9v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m25,9ake) -- 1.28,4mke x, 750v€ -> Finaaliin
6. 13v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a (m26,0a) -- 1.28,4mke, 500v€ -> Finaaliin
7. 8v o Sävelen Felix / (RENI) 21,8a (m28,1a) -- 1.28,5mke, 500v€ -> Finaaliin
8. 11v t Kelmeriina / (RENI) 20,6a (m32,0a) -- 1.28,5mke -> Finaaliin
9. 13v o Nattåska / (ARO) 20,3a (25,8ma) -- 1.28,5mke
10. 12v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 21,8a (m26,0a) -- 1.28,7mke
11. 10v o Duanin Johtotähti / (RENI) 21,8a (m27,9) -- 1.28,7mke
12. 10v t Taivaanvalkea / Vilho (RDT) 23,0aly (26,1maly) -- 1.28,8mke
13. 10v t Repolan Pikku-Tähti / (RENI) 21,1a (m25,9a) -- 1.28,8mke x

FINAALI
1. 11v t Kelmeriina / (RENI) 20,6a (m32,0a) -- 1.28,2mke, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v o Guen Ikiraivo / Aleksi (GT) 24,0aly (25,6maly) -- 1.28,3mke, 6 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 24,0aly (28,0make) -- 1.28,4mke, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 24,4a (m29,7a) -- 1.28,4mke, 2 500v€
5. 8v t Purnin Fuji / Malin (Team Ninitra) 25,6a (m27,6a) -- 1.28,5mke x, 1 500v€
6. 9v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m25,9ake) -- 1.28,5mke, 1 000v€
7. 10v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (m26,2aly) -- 1.28,9mke, 1 000v€
8. 13v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a (m26,0a) -- 1.28,9mke, 1 000v€
9. 11v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,2a (26,1ma) -- 1.29,1mke
10. 8v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,4aly (28,5maly) -- 1.29,3mke
11. 8v t Purnin Hehku / Viola (Team Ninitra) 25,1a (m27,5a) -- 1.29,4mke xx
12. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,1ake (m26,1ake) -- 1.29,5mke
13. 8v o Sävelen Felix / (RENI) 21,8a (m28,1a) -- 1.29,5mke
14. 13v t Snillin Topaasi / (SnRa) 20,3a (m26,0a) -- 1.29,7mke
15. 6v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.29,2ake (m29,7ake) -- 1.30,0mke
10v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,4a (m26,2a) -- hrp


Lähtö 16. "A-Pony Promise 2020" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat
550v€ - 300v€ - 175v€ - 125v€ - 85v€ - 65v€

Karsinta1
1. 3v o Gothminister RC / (RDT) ei enn. -- 3.05,7ly, 275€ -> Finaaliin
2. 3v o Creames Segrave / (TeamUnia) 3.05,1a -- 3.05,7ly, 150v€ -> Finaaliin
3. 3v o It’s Tricky RC / Jaana (Koo) 3.05,4aly -- 3.05,8ly, 85v€ -> Finaaliin
4. 3v o Da Capo Crowmoor / (RDT) ei enn. -- 3.06,1ly x, 60v€ -> Finaaliin
5. 3v o Toy's Isaak / (SnRa) 3.05,5 -- 3.07,6ly x, 40v€ -> Finaaliin< br>
6. 3v o Radical Fallout / Aaron (GT) 3.16,2aly -- 3.08,2ly x, -> Finaaliin
7. 3v t Da Capo Isadore / (RDT) ei enn. -- 3.08,3ly x, -> Finaliin
8. 3v t Unian Meant to Be / Heli (GT) 3.15,5aly -- 3.08,8ly, -> Finaaliin
9. 3v t Radical Dianna / Vera (GT) 3.17,9aly x -- 3.08,9ly
3v o Toy's Dante / (SnRa) ei enn. -- hyl

Karsinta2
1. 3v t Grimaldi Nemess / (TeamUnia) 3.02,2a -- 3.01,3ly, 275v€ -> Finaaliin
2. 3v o Da Capo Gilderoy / (TeamUnia) 3.04,2a -- 3.01,5ly, 150v€ -> Finaaliin
3. 3v t Aken Reyka / (ARO) 3.02,8 -- 3.01,5ly, 85v€ -> Finaaliin
4. 3v t Toy's Marjorie / (SnRa) 3.02,7a -- 3.01,9ly, 60v€ -> Finaaliin
5. 3v o Aken Keo / (ARO) 3.03,1a -- 3.02,0ly, 40v€ -> Finaaliin
6. 3v o Aken Aodhfionn / (ARO) 3.01,4 -- 3.02,5ly, -> Finaaliin
7. 3v t Unian Mannequin / (RDT) 3.02,1ly -- 3.02,6ly, -> Finaaliin
8. 3v t Aken Bunna / (ARO) 3.04,2a -- 3.02,8ly, -> Finaaliin
9. 3v o Toy's Martinus / (SnRa) 3.03,7a -- 3.03,0ly xx
10. 3v o Ravern Kwint / (TeamUnia) 3.02,7a -- 3.03,6ly

FINAALI
1. 3v o Aken Aodhfionn / (ARO) 3.01,4 -- 3.00,2ly, 550v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Aken Bunna / (ARO) 3.04,2a -- 3.00,2ly x, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Unian Meant to Be / Heli (GT) 3.15,5aly -- 3.00,4ly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Da Capo Crowmoor / (RDT) ei enn. -- 3.00,7ly, 125v€
5. 3v o Radical Fallout / Aaron (GT) 3.16,2aly -- 3.01,2ly, 85v€
6. 3v o Creames Segrave / (TeamUnia) 3.05,1a -- 3.01,4ly, 65v€
7. 3v t Unian Mannequin / (RDT) 3.02,1ly -- 3.01,4ly x, 65v€
8. 3v o Toy's Isaak / (SnRa) 3.05,5 -- 3.01,5ly, 65v€
9. 3v o Gothminister RC / (RDT) ei enn. -- 3.01,7ly
10. 3v o Da Capo Gilderoy / (TeamUnia) 3.04,2a -- 3.01,7ly x
11. 3v t Grimaldi Nemess / (TeamUnia) 3.02,2a -- 3.01,8ly
12. 3v t Aken Reyka / (ARO) 3.02,8 -- 3.01,8ly
13. 3v o It’s Tricky RC / Jaana (Koo) 3.05,4aly -- 3.02,0ly
14. 3v t Da Capo Isadore / (RDT) ei enn. -- 3.02,1ly x
15. 3v o Aken Keo / (ARO) 3.03,1a -- 3.02,4ly x
16. 3v t Toy's Marjorie / (SnRa) 3.02,7a -- 3.03,0ly


Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
650v€ - 350v€ - 200v€ - 130v€ - 90v€ - 70v€

Karsinta1
1. 4v o Radical Hooligan / (RDT) 2.55,6ly -- 2.52,3aly, 325v€ -> Finaaliin
2. 5v t Toy's Lynette / (SnRa) 2.53,5a -- 2.53,2aly x, 175v€ - Finaaliin
3. 4v t Norma RC / R. Solja (KiRi) 2.57,1 -- 2.53,4aly, 100v€ -> Finaaliin
4. 6v o Zero Tolerance / Kiko (RDT) 2.52,6aly -- 2.53,6aly, 65v€ -> Finaaliin
5. 5v t Aken Dullan / (ARO) 2.57,7a -- 2.54,0aly, 45v€ -> Finaaliin
6. 6v t Galadriel / Anna-Liisa (RDT) 2.51,2aly -- 2.54,0aly x, -> Finaaliin
7. 5v t Aken Myra / (ARO) 2.52,9a -- 2.54,4aly
8. 6v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.54,3a -- 2.54,7aly
9. 4v t Unian Fifty Six / Alex (GT) 2.54,8aly x -- 2.54,9aly

Karsinta2
1. 5v o Unian Venganza / (TeamUnia) 2.46,1a -- 2.46,1aly, 325v€ -> Finaaliin
2. 5v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.48,4aly -- 2.46,3aly, 175v€ -> Finaaliin
3. 5v t Unian Windsparrow / (TeamUnia) 2.48,2a -- 2.46,3aly, 100v€ -> Finaaliin
4. 5v t Unian My Vengeance / (TeamUnia) 2.48,0a -- 2.46,4aly, 65v€ -> Finaaliin
5. 6v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.50,3a -- 2.47,0aly, 45v€ -> Finaaliin
6. 5v t Unian Redcoral / (TeamUnia) 2.47,3a -- 2.47,6aly xx, -> Finaaliin
7. 6v t Da Capo Inga / Minja (RDT) 2.48,5aly -- 2.47,9aly xx
8. 4v t Radicalin Surukiukku / (SnRa) 2.47,2a -- 2.48,5aly
9. 4v o Da Capo Herman / Otto (GT) 2.46,2aly -- 2.48,7aly

FINAALI
1. 6v t Galadriel / Anna-Liisa (RDT) 2.51,2aly -- 2.47,0aly, 650v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v o Unian Venganza / (TeamUnia) 2.46,1a -- 2.47,0aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Toy's Lynette / (SnRa) 2.53,5a -- 2.47,2aly x, 200v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Zero Tolerance / Kiko (RDT) 2.52,6aly -- 2.47,5aly, 130v€
5. 5v t Unian My Vengeance / (TeamUnia) 2.48,0a -- 2.47,6aly, 90v€
6. 6v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.50,3a -- 2.47,9aly x, 70v€
7. 4v o Radical Hooligan / (RDT) 2.55,6ly -- 2.48,5aly
8. 5v t Unian Windsparrow / (TeamUnia) 2.48,2a -- 2.48,5aly
9. 5v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.48,4aly -- 2.48,7aly
10. 5v t Aken Dullan / (ARO) 2.57,7a -- 2.48,9aly
11. 5v t Unian Redcoral / (TeamUnia) 2.47,3a -- 2.49,1aly
4v t Norma RC / R. Solja (KiRi) 2.57,1 -- hyl


Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.34,0-2.45,9 aikaiset.
750v€ - 400v€ - 225v€ - 135v€ - 95v€ - 75v€

HUOM. Ajettu tasoitusajona!

1. 5v o Unian Wicked Game / (TeamUnia) 2.45,5a -- 2.35,1ly, 750v€ + loimi, ruusuke, pokaali, kukkia
2. 5v o Unian Caporegime / (TeamUnia) 2.45,4a -- 2.35,5ly x, 400v€ + ruusuke, kukkia
3. 7v o Aken Doughall / (ARO) 2.39,1a -- 2.35,5ly x, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v t Galaxity / (SnRa) 2.43,2a -- 2.35,7ly x, 135v€
5. 5v o Bothriuridae Gue / Suvi (GT) 2.34,0aly -- 2.35,7ly, 95v€
6. 8v o Narrilaivan Mörökölli / (SnRa) 2.34,2a -- 2.35,8ly x, 75v€
7. 8v o Envis Bråk / (TeamUnia) 2.39,2a -- 2.35,9ly, 75v€
8. 8v o A.D. Biscuit Bazooka / Mila (RDT) 2.38,2ly -- 2.36,0ly
9. 6v o Radical Rauchebeere / (SnRa) 2.42,2a -- 2.36,2ly
10. 7v o Aken Theon / (ARO) 2.38,3a -- 2.36,2ly
11. 7v t Aken Medeina / (ARO) 2.38,4a -- 2.36,7ly x
12. 6v o Toy's Sverre / (SnRa) 2.43,8a -- 2.37,7ly x
13. 6v o Radical Hot Shot / Ali (RDT) 2.36,2ly -- 2.38,1ly
14. 8v o Toy's Frodo / Annika (RDT) 2.34,6ly -- 2.38,5ly


Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
900v€ - 500v€ - 275v€ - 150v€ - 100v€ - 80v€

HUOM. Ajettu tasoitusajona!

1. 7v o Toy's Whimsical / (TeamUnia) 2.28,1a -- 2.22,3ly, 900v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.20,9ly -- 2.22,3ly, 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.31,4aly -- 2.22,9ly x, 275v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.29,8a -- 2.23,2ly, 150v€
5. 8v t Too Trick Gue / (TeamUnia) 2.28,0a -- 2.23,6ly, 100v€
6. 18v t Aken Lace / (ARO) 2.21,7a -- 2.23,7ly, 80v€
7. 8v o Gue Smoothdies / Kiia (RDT) 2.21,2ly -- 2.23,7ly, 80v€
8. 6v t Sugar and Sins / (TeamUnia) 2.29,3a -- 2.24,3ly x, 80v€
9. 7v t Begwatha / (SnRa) 2.30,1a -- 2.24,4ly
10. 16v t Flissa Go / (ARO) 2.22,2a -- 2.24,6ly
11. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 2.30,5aly -- 2.25,0ly
12. 9v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.26,0a -- 2.25,2ly x
13. 8v t A.D. Magic Love / (SnRa) 2.27,0a -- 2.25,7ly
14. 8v t Radical Rockmance / Lilli (RDT) 2.22,3ly -- 2.26,0ly x
15. 7v t Radical Disturbia / Amalia (RDT) 2.29,2aly -- 2.26,9ly
9v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.27,4a -- hyl


Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2020" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
1 250v€ - 750v€ - 450v€ - 320v€ - 230v€ - 140v€

Karsinta1
1. 14v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.18,2a -- 2.15,2aly x, 625v€ -> Finaaliin
2. 12v t Toy's Vivian / (SnRa) 2.16,2a -- 2.15,2aly, 375v€ -> Finaaliin
3. 13v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.13,8ly -- 2.15,2aly, 225v€ -> Finaaliin
4. 8v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.13,0aly -- 2.15,2aly x, 160v€ -> Finaaliin
5. 9v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.14,1ly -- 2.15,8aly, 115v€ -> Finaaliin
6. 10v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.15,4ly -- 2.16,2aly, -> Finaaliin< br> 7. 12v o Al Capony / (TeamUnia) 2.12,4a -- 2.16,6aly
8. 9v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.14,1aly xx -- 2.16,8aly x
9. 16v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.18,4ly -- 2.17,0aly

Karsinta2
1. 9v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.12,6aly -- 2.11,4aly, 625v€ -> Finaaliin
2. 13v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.11,7 -- 2.11,9aly, 375v€ -> Finaaliin
3. 16v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.10,5 -- 2.12,0aly, 225v€ -> Finaaliin
4. 9v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.11,4a -- 2.12,9aly, 160v€ -> Finaaliin
5. 14v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.09,4a -- 2.13,2aly, 115v€ ->Finaaliin
6. 16v o Owen Go / (ARO) 2.11,8 -- 2.13,4aly x, -> Finaaliin
7. 11v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.06,6aly -- 2.13,4aly x
8. 13v t Toy's Ester / (SnRa) 2.08,9a -- 2.13,9aly
9. 18v o Aken Varric / (ARO) 2.12,0 -- 2.14,0aly
12v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.11,6a -- hrp

FINAALI
1. 16v o Owen Go / (ARO) 2.11,8 -- 2.11,0aly, 1 250v€ +loimi, seppele, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 12v t Toy's Vivian / (SnRa) 2.16,2a -- 2.12,4aly, 750v€ +ruusuke, kukkia
3. 10v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.15,4ly -- 2.12,4aly x, 450v€ +ruusuke, kukkia
4. 16v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.10,5 -- 2.12,9aly, 320v€
5. 9v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.11,4a -- 2.12,9aly, 230v€
6. 14v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.18,2a -- 2.13,0aly, 140v€
7. 9v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.14,1ly -- 2.13,0aly
8. 8v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.13,0aly -- 2.13,2aly
9. 13v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.13,8ly -- 2.13,8aly
10. 13v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.11,7 -- 2.13,8aly
11. 9v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.12,6aly -- 2.14,6aly
14v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.09,4a -- hva


Lähtö 21. "B-Pony Promise 2020" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
550v€ - 300v€ - 175v€ - 125v€ - 85v€ - 65v€

1. 3v t Aken Zedda / (ARO) 2.21,3a -- 2.20,4ly, 550v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Gue's Valerie / Heli (GT) 2.21,1aly -- 2.20,5ly x, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Galatian O'Koo / Jaana (Koo) 2.26,0ly -- 2.20,6ly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Aken Goose / (ARO) 2.21,2a -- 2.20,6ly, 125v€
5. 3v o Aken Bragen / (RDT) ei enn. -- 2.20,9ly, 85v€
6. 3v t Aken Akko / (ARO) 2.22,6a -- 2.21,1ly
7. 3v o Unian Hypno / (RDT) 2.17,0ly -- 2.21,1ly
8. 3v o Aken Albyn / (ARO) 2.23,0a -- 2.22,4ly
9. 3v o Toy's Tobias / (SnRa) 2.22,6a -- 2.22,5ly
10. 3v t Toy's Kianna / (SnRa) 2.20,1a -- 2.22,6ly


Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
650v€ - 350v€ - 200v€ - 130v€ - 90v€ - 70v€

Karsinta1
1. 4v t Beyonce RC / (RDT) 2.16,0ly -- 2.15,0aly, 325v€ -> Finaaliin
2. 5v o Aken Mormont / (ARO) 2.15,9m (2.16,4a) -- 2.15,4aly, 175v€ -> Finaaliin
3. 6v o Radikalin Halo / (ARO) 2.17,0a -- 2.15,8aly x, 100v€ -> Finaaliin
4. 4v o Radical Joey / (RDT) 2.14,6ly -- 2.16,2aly, 65v€ ->Finaaliin
5. 6v o Bristfällig Odjur / (SnRa) 2.19,0a -- 2.17,8aly x, -> Finaaliin
6v o Da Capo Socrates / Riina (Team Lily) 2.19,0a -- hrp
5v t Unian Venomilla / (TeamUnia) 2.16,9 -- hva
5v t Fanny Koo / Adeliina (Koo) 2.16,0aly -- hva

Karsinta2
1. 6v o Innkeeper / Anna-Liisa (RDT) 2.10,8aly -- 2.12,2aly, 325v€ -> Finaaliin
2. 6v t Toy's Bettine / (SnRa) 2.14,0a -- 2.12,5aly, 175v€ -> Finaaliin
3. 4v t Da Capo Faith / Matilda (GT) 2.12,0aly -- 2.12,6aly, 100v€ -> Finaaliin
4. 7v t Aken Rika / (ARO) 2.12,4a -- 2.13,0aly, 65v€ -> Finaaliin
5. 7v t Ponipalleron Stefanie / (SnRa) 2.13,7 -- 2.13,2aly x, 45v€ ->Finaaliin
6. 6v o Toy's Bertil / (SnRa) 2.12,3a -- 2.13,6aly, -> Finaaliin
7. 4v t A.D. Tilda / M. Solja (KiRi) 2.13,2 -- 2.13,7aly
8. 5v o Thorfinn / (KiViRa) 2.14,0aly -- 2.13,9aly
7v t Aken Svirra / (ARO) 2.10,6a -- hva

FINAALI
1. 6v t Toy's Bettine / (SnRa) 2.14,0a -- 2.11,3aly, 650v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Beyonce RC / (RDT) 2.16,0ly -- 2.11,6aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v t Aken Rika / (ARO) 2.12,4a -- 2.11,6aly, 200v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v t Ponipalleron Stefanie / (SnRa) 2.13,7 -- 2.11,9aly, 130v€
5. 6v o Toy's Bertil / (SnRa) 2.12,3a -- 2.12,5aly, 90v€
6. 5v o Aken Mormont / (ARO) 2.15,9m (2.16,4a) -- 2.12,9aly x, 70v€
7. 4v o Radical Joey / (RDT) 2.14,6ly -- 2.12,9aly x
8. 6v o Bristfällig Odjur / (SnRa) 2.19,0a -- 2.13,0aly
9. 4v t Da Capo Faith / Matilda (GT) 2.12,0aly -- 2.13,2aly
10. 6v o Innkeeper / Anna-Liisa (RDT) 2.10,8aly -- 2.13,8aly x
11. 6v o Radikalin Halo / (ARO) 2.17,0a -- 2.14,0aly


Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
750v€ - 400v€ - 225v€ - 135v€ - 95v€ - 75v€

1. 6v o Toy's Stefan / Minja (RDT) 2.02,5ly -- 2.05,3aly, 750v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v o Theodor RC / Ali (RDT) 2.03,2aly -- 2.05,5aly x, 400v€ +ruusuke, kukkia
3. 9v o Hastig Förman Gue / (SnRa) 2.09,9a -- 2.05,6aly x, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v t Astraia Snilli / (SnRa) 2.08,6a -- 2.05,6aly x, 135v€
5. 7v o Bentley I.F. / Tatu (Koo) 2.09,2aly -- 2.05,9aly, 95v€
6. 8v t Toy's Dorothea / (SnRa) 2.08,4a -- 2.06,3aly x, 75v€
7. 5v t Unian Sagethá / (TeamUnia) 2.08,1a -- 2.06,3aly
8. 6v o Toy's Cedrik / Marko (RDT) 2.01,3ly -- 2.06,4aly x
9. 5v o Unian Megazone / (TeamUnia) 2.08,9a -- 2.06,5aly
10. 8v o Toy's Darius / (SnRa) 2.08,6a -- 2.06,5aly
11. 6v o Toy's Galileo / Erja (RDT) 2.01,3ly -- 2.06,5aly


Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
900v€ - 500v€ - 275v€ - 150v€ - 100v€ - 80v€

1. 7v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 1.52,4ly -- 1.53,1aly x, 900v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8v t Toy's Fidanella / Tia (RDT) 1.52,3ly -- 1.53,1aly, 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v o Unian Leodegar (TeamUnia) 56,6a -- 1.53,4aly, 275v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v o Piccolo Snilli / (SnRa) 54,7a -- 1.54,2aly, 150v€
5. 7v t Unian Narcissist (TeamUnia) 56,2a -- 1.54,8aly, 100v€
6. 7v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 55,6 -- 1.54,9aly,80v€
7. 7v t Radical Lovelie / Amalia (RDT) 1.52,6ly -- 1.54,9aly
8. 8v t Bettina Dúan / T. Kosonen (KiRi) 1.58,4 -- 1.55,0aly
9. 7v t Krooncrantz Saethryth (TeamUnia) 59,4a -- 1.55,2aly
10. 9v t Aken Arya / Annika (RDT) 1.51,4ly -- 1.55,2aly x
9v t Unian Romantica / (SnRa) 56,9a -- hva


Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2020" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
1 250v€ - 750v€ - 450v€ - 320v€ - 230v€ - 140v€

Karsinta1
1. 9v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 1.50,2ly -- 1.45,6aly, 625v€ -> Finaaliin
2. 6v t Benedita Gue / Micke (GT) 44,8aly -- 1.45,7aly, 375v€ ->Fnaaliin
3. 14v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.46,2aly -- 1.46,1aly, 225v€ -> Finaaliin
4. 12v t Roseau / (TeamUnia) 47,8 -- 1.46,3aly, 160v€ -> Finaaliin
5. 7v o Thunder RC / Wille (GT) 45,0aly x -- 1.46,3aly, 115v€ -> FInaaliin
6. 16v t Argent Go / (ARO) 43,9a -- 1.46,3aly, 70v€ -> Finaaliin
7. 9v t Toy's Jacqueline / (SnRa) 46,0a -- 1.46,4aly x
8. 13v o Toy's Hjalmar / (SnRa) 44,2a -- 1.46,8aly
9. 9v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 1.49,7aly -- 1.47,6aly
10. 9v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 43,3a -- 1.47,9aly
11. 6v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 50,2aly -- 1.48,0aly

Karsinta2
1. 16v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.40,7aly, 625v€ -> Finaaliin
2. 15v o Daredevil Duán / (SnRa) 39,3a -- 1.40,8aly, 375v€ -> Finaaliin
3. 9v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Koo) 1.42,7ly -- 1.41,1aly xx, 225v€ -> Finaaliin
4. 7v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Koo) 1.40,2aly -- 1.41,1aly, 160v€ -> Finaaliin
5. 9v o Unian Crusader / (TeamUnia) 42,1a -- 1.41,2aly, 115v€ -> Finaaliin
6. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 39,2aly -- 1.41,3aly, 70v€ -> Finaaliin
7. 18v o Ethan Narr / (ARO) 38,6a -- 1.41,3aly
8. 13v t Hugging NRL / (SnRa) 39,8a -- 1.41,4aly
9. 9v o Radical Solrock / Vilho (RDT) 1.41,8ly -- 1.41,6aly
10. 9v t Da Capo Shirley / (KiViRa) 39,3ly -- 1.41,8aly
11. 13v o Liten Lösning / (TeamUnia) 42,1a -- 1.42,0aly
16v t Toy's Adaia / (ARO) 42,7a -- hrp

FINAALI
1. 7v o Thunder RC / Wille (GT) 45,0aly x -- 1.42,2aly, 1 250v€ +loimi, seppele, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 39,2aly -- 1.42,5aly, 750v€ +ruusuke, kukkia
3. 12v t Roseau / (TeamUnia) 47,8 -- 1.42,7aly x, 450v€ +ruusuke, kukkia
4. 16v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.42,8aly x, 320v€
5. 9v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Koo) 1.4,7ly -- 1.42,9aly, 230v€
6. 9v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 1.50,2ly -- 1.43,5aly, 140v€
7. 15v o Daredevil Duán / (SnRa) 39,3a -- 1.43,6aly
8. 9v o Unian Crusader / (TeamUnia) 42,1a -- 1.43,8aly
9. 16v t Argent Go / (ARO) 43,9a -- 1.44,0aly
10. 6v t Benedita Gue / Micke (GT) 44,8aly -- 1.44,9aly
11. 14v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.46,2aly -- 1.45,0aly
7v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Koo) 1.40,2aly -- hva


Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin
4 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€

Ryhmä1
1. 3v o Magistr Vjaz / Erneszt (Team Lily) 24,5 -- 1.20,3ake
2. 2v o Aston Martin MacLily / (RENI) 21,8 -- 1.20,3ake
3. 2v o Coronation Burn / Malin (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,4ake
4. 3v o Radical Exclusive / Eero (Team Lily) 21,9a -- 1.20,5ake

5. 2v o Knight Knight / Viola (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,7ake
6. 3v t Lavanda Vjaz / Miklós (Team Lily) 22,4 -- 1.20,9ake
7. 2v t Ironic / Anders (Team Ninitra) ei enn. -- 1.21,7ake
8. 3v t Quickgoldwins RC / Juha (Team Lily) 20,0a -- 1.22,6ake

Ryhma24 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 3v o Cybershot Snilli / (SnRa) 16,7a -- 1.16,1ake xx
2. 4v t Diamond Duán / (RENI) 16,6 -- 1.16,1ake
3. 4v t Rout Pomp / (RENI) 16,1a -- 1.16,3ake
4. 6v o Iron Fist Unia / (TeamUnia) 16,2a -- 1.16,6ake
5. 5v o Geordi LaForge / (TeamUnia) 16,0a -- 1.16,8ake
6. 6v o Solarburst Unia / (TeamUnia) 16,0a -- 1.16,9ake

7. 5v t Primus Cherry / (TeamUnia) 16,0a -- 1.17,1ake
8. 4v o Rjazán Put-in / (RENI) 16,3a -- 1.17,2ake
9. 5v t Gimme Something New / Mika (GT) 16,8aly -- 1.17,7ake x
10. 4v t Sphinx Ach / (ARO) 16,6a -- 1.17,7ake
11. 6v t Gimme Creeper / (TeamUnia) 16,0 -- 1.17,9ake

Ryhmä34 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 5v t More Work To Do / Teresa (GT) 15,4aly xx -- 1.15,0ake x
2. 5v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 15,8aly -- 1.15,1ake
3. 6v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 15,0aly -- 1.15,1ake
4. 5v o Killed By Death / Kiko (RDT) 14,9aly -- 1.15,2ake
5. 4v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 15,3ake -- 1.15,4ake
6. 6v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 15,0aly -- 1.15,4ake x

7. 5v o Gimme Speedlimit / Susanne (GT) 15,7aly x -- 1.15,7ake x
8. 5v o Sunburned Shav / (RENI) 14,7a -- 1.15,7ake x
9. 9v o Radical Number 23 / (RDT) 15,8aly -- 1.15,8ake x
10. 5v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 15,6aly -- 1.15,8ake
5v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 14,9aly -- hrp

Ryhmä44 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 5v o Marmor Burn / Dani (RDT) 14,4aly -- 1.14,0ake
2. 7v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 13,8aly -- 1.14,3ake
3. 6v o Prototype RC / Anton (RDT) 13,2aly -- 1.14,3ake
4. 9v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- 1.14,3ake
5. 5v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 14,5ake -- 1.14,4ake
6. 10v o Endeavour Burn / Olle (Team Ninitra) 14,2a -- 1.14,6ake

7. 4v o Spicy Husband Gue / Ulf (GT) 14,6aly -- 1.14,7ake
8. 9v t Speedway Star / (RDT) 14,4aly -- 1.14,8ake x
9. 6v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 13,8aly -- 1.14,8ake xx
10. 7v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 14,0aly -- 1.14,9ake xx
7v t Ironica Ach / Pihla (RDT) 13,5aly -- k

Ryhmä54 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 5v t Radical Velowire / Arttu (GT) 13,1aly -- 1.13,0ake x
2. 9v t Radical Sweet Pain / (RDT) 13,1aly -- 1.13,1ake
3. 5v o Kingston RC / (ARO) 12,5a -- 1.13,1ake x
4. 5v o Rjazán Bumblebee / (RENI) 12,3a -- 1.13,1ake x
5. 7v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 12,2a -- 1.13,1ake
6. 4v o My Golden Julian / Teppo (GT) 13,0aly -- 1.13,3ake x

7. 10v o Fadewalker Ach / (ARO) 12,2a -- 1.13,3ake xx
8. 5v t My Red Keyway / Emilia (GT) 13,0ly -- 1.13,4ake
9. 8v t Shireen Ach / Risto (RDT) 12,4aly -- 1.13,4ake
10. 8v t Gabriela Duán / Joni (GT) 12,7aly -- 1.13,6ake x
11. 10v o Thunderstruck / (TeamUnia) 13,0a -- 1.13,9ake
8v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 12,5aly -- k

Ryhmä64 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 10v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 11,2aly -- 1.12,0ake
2. 6v o Ascanio Passo / Viola (GT) 11,2aly x -- 1.12,1ake
3. 10v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 11,1aly -- 1.12,1ake x
4. 9v t Tarasque de Fey / (RDT) 11,3aly -- 1.12,5ake x
5. 10v t Deathstrike Ach / (ARO) 11,2a -- 1.12,5ake
6. 9v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 12,1aly -- 1.12,6ake

7. 8v o Jungleman Unia / (SnRa) 11,4a -- 1.12,6ake
8. 8v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 11,3aly -- 1.12,6ake x
9. 12v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 11,1aly -- 1.12,6ake
10. 7v o Graffiti Snilli / (SnRa) 12,0a -- 1.12,8ake
11. 9v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 11,4aly -- 1.13,0ake

Ryhmä74 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 10v t Dragonlily Speed / (SnRa) 10,9a -- 1.11,2ake
2. 8v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.11,2ake x
3. 9v t Minerva Burn / (ARO) 10,8a -- 1.11,2ake
4. 10v t Ramona Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.11,3ake
5. 11v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 11,0aly -- 1.11,9ake x

6. 11v o Kickman Snilli / (SnRa) 11,0a -- 1.12,7ake
7. 10v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 10,5aly -- 1.12,8ake
8. 7v t Domino Ach / (ARO) 10,8a -- 1.12,9ake
9. 11v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 11,0ake -- 1.13,0ake

Ryhmä84 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 10v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 09,9aly -- 1.11,0ake x
2. 11v o Stellar Point / (TeamUnia) 09,7a -- 1.11,1ake x
3. 9v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 10,2a -- 1.11,2ake x
4. 12v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 10,1aly -- 1.11,2ake
5. 10v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 1.11,3ake

6. 10v t Me Or You Gue / (SnRa) 10,1a -- 1.11,5ake x
7. 11v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 1.11,6ake
8. 9v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.11,8ake
9. 10v t Dramatic RC / Piia (RDT) 09,9aly -- 1.11,8ake


Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin
4 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€

Ryhmä1
1. 3v t Snillin Hehkuva / (RDT) 38,2aly -- 1.43,3ake
2. 3v o AH Huurtaja / (RDT) 36,9ke -- 1.43,3ake x
3. 3v o Robust Trolltunga / (RDT) 40,6aly -- 1.43,4ake
4. 3v o Purnin Sponsori / Malin (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,2ake
5. 3v t Purnin Vahvuus / Anders (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,2ake

6. 3v o Sjöman Tid / Livia (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,5ake
7. 3v o Purnin Apollo / Helga (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,5ake
8. 3v t Purnin Kuvitelma / Rosa (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,5ake
9. 3v o Ruskon Palanen / (RDT) 46,3ke -- 1.45,1ake

Ryhmä2 4 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 7v o AH Paroni / (ARO) 28,0a -- 1.27,3ake
2. 6v t Pompeji Veriapila / (RENI) 27,7a -- 1.27,3ake
3. 5v t AH Kirikiukku / (ARO) 30,4a -- 1.28,4ake
4. 10v o AH Cerberus / (ARO) 28,2a -- 1.27,7ake x
5. 5v t Villiviini RC / Juha (RDT) 27,9aly -- 1.27,7ake
6. 7v t Duanin Rönsylilja / (RENI) 27,4a -- 1.28,0ake

7. 5v o Velmu Viikinki / (ARO) 34,6a -- 1.28,5ake
8. 6v o Ruskon Villitys / (RENI) 28,0a -- 1.28,8ake
9. 6v t Ruskon Unikeko / (ARO) 27,7a -- 1.28,9ake x
10. 5v t AH Satakieli / (ARO) 28,8a -- 1.29,0ake
11. 6v o Tanhun Tuhka / (ARO) 28,4a -- 1.29,7ake

Ryhmä34 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 7v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 26,5ake -- 1.26,1ake
2. 7v o Ruskon Probleemi / (RENI) 26,8a -- 1.26,2ake
3. 5v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 26,3aly -- 1.26,2ake
4. 8v t AH Taifuuni / (ARO) 26,2a -- 1.26,7ake x
5. 7v t Pompeji Lemmetär / (RENI) 26,6a -- 1.27,0ake x
6. 5v o AH Replikaattori / (ARO) 27,2a -- 1.27,3ake x

7. 5v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 26,0ake -- 1.27,3ake
8. 8v o Pompeji Atria / (RENI) 26,8a -- 1.27,4ake
9. 8v o Miniromeo / (ARO) 26,0a -- 1.27,4ake
10. 7v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 27,1a -- 1.27,6ake
11. 7v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 26,4a -- 1.27,9ake
12. 5v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 27,2aly -- 1.28,0ake

Ryhmä44 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 8v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 25,7a -- 1.25,5ake x
2. 11v o Agapeetus KAS / Sylve (Team Ninitra) 25,3a -- 1.25,7ake x
3. 8v t Snillin Yöhelmi / (ARO) 25,5a -- 1.25,9ake
4. 7v o Pompeji Sirottava / (RENI) 25,3a -- 1.25,9ake x
5. 10v t Vauhtivilma / (ARO) 25,9a -- 1.26,1ake

6. 9v t Pompeji Ilikee / (ARO) 25,4a -- 1.26,2ake
7. 10v t Suukon Novelle / Milton (Team Ninitra) 25,4a -- 1.26,4ake
8. 6v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 25,3ake -- 1.26,6ake xx
9. 7v t Duanin Kultakuume / (RENI) 25,9a -- 1.26,7ake
10. 10v t Rohdon Vilma / (ARO) 25,8a -- 1.26,8ake

Ryhmä54 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 7v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 25,2 -- 1.25,3ake
2. 10v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 25,2a -- 1.25,5ake
3. 7v t AH Caamos / (ARO) 25,2a -- 1.25,5ake x
4. 6v t Radikaali Viipotin / (ARO) 25,2a -- 1.25,6ake x
5. 7v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 25,2a -- 1.25,6ake
6. 12v o Kilpimies / Thorvald (Team Ninitra) 25,1a -- 1.25,6ake

7. 10v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 24,6a -- 1.25,6ake
8. 12v t Saltan Tulikuura / (ARO) 25,1a -- 1.25,8ake x
9. 7v t Damina / Kaarlo (GT) 25,0aly -- 1.25,8ake x
10. 7v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 25,0 -- 1.25,8ake
11. 9v o Duanin Pessimisti / (ARO) 24,4a -- 1.26,0ake

Ryhmä64 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 8v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 24,0aly -- 1.23,8ake
2. 7v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 23,4aly -- 1.23,8ake
3. 10v o Duanin Nokappas / (ARO) 23,9a -- 1.23,8ake
4. 9v t AH Suonoita / (ARO) 23,3a -- 1.23,8ake
5. 13v t Ruskon Unikuu / (ARO) 24,1a -- 1.24,0ake x
6. 12v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 23,1a -- 1.24,0ake

7. 11v t Ujokaneli / (ARO) 24,2a -- 1.24,1ake
8. 7v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 24,1aly -- 1.24,2ake x
9. 6v t K.R. Armada / Elmo (GT) 24,1aly -- 1.24,5ake x
10. 10v t Kliminka / Mirja (GT) 23,5aly -- 1.24,6ake x
11. 10v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 23,2a -- 1.24,8ake

Ryhmä74 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 8v o Snillin Muusikko / (SnRa) 22,9a -- 1.23,0ake
2. 12v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 22,5aly -- 1.23,1ake x
3. 9v o Snillin Keessar / (SnRa) 22,3a -- 1.23,1ake
4. 12v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.23,2ake
5. 13v t AH Indigo / (ARO) 22,3a -- 1.23,2ake

6. 8v o Freedrikki / Kaj (GT) 23,0aly xx -- 1.23,4ake
7. 11v t Snillin Aallotar / (SnRa) 22,4a -- 1.23,4ake
8. 12v t AH Kiriviima / (ARO) 22,4a -- 1.23,5ake
9. 11v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 22,3aly -- 1.23,8ake x
10. 10v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 22,4ke -- 1.24,0ake

Ryhmä84 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 7v t Jasmiina / Pasi (GT) 22,0aly -- 1.22,1ake x
2. 13v t AH Hallausva / (ARO) 21,8a -- 1.22,4ake
3. 10v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 22,2aly -- 1.22,7ake
4. 9v o Pompeji Alvaro / (RENI) 21,8a -- 1.22,9ake
5. 9v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 22,2aly -- 1.23,0ake
6. 9v t EP Lakiina / (RENI) 21,8a -- 1.23,0ake

7. 9v o Vasta Katsastettu / (RENI) 22,1a -- 1.23,3ake
8. 8v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 22,2a -- 1.23,4ake
9. 10v t Tuiskulan Helmiisa / (RENI) 22,1a -- 1.23,5ake
10. 10v t Unian Lorutar / (SnRa) 22,2a -- 1.23,6ake xx
11v t Repolan Varjosielu / (ARO) 22,0a -- hyl
13v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 22,0aly -- k

Ryhmä94 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 8v o Titonius / Soile (GT) 21,7aly -- 1.22,1ake
2. 10v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 21,3aly -- 1.22,3ake
3. 10v o Snillin Morrison / (SnRa) 21,1a -- 1.22,3ake
4. 11v t AH Ajattara / (ARO) 21,5a -- 1.22,4ake
5. 9v o Snillin Taavetti / (SnRa) 21,1a -- 1.22,4ake

6. 10v o Tankkaus / Tony (GT) 21,1aly -- 1.22,6ake
7. 10v o Snilleste Prins / (SnRa) 21,1a -- 1.22,6ake
8. 12v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 21,5 -- 1.22,7ake x
9. 9v o Snillin Casmir / (SnRa) 21,1a -- 1.22,8ake xx
10. 12v t Snillin Hattara / (SnRa) 21,2a -- 1.23,0ake

Ryhmä104 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 14v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a -- 1.21,4ake
2. 12v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,4a -- 1.21,5ake x
3. 14v t Snillin Timantti / (SnRa) 21,0a -- 1.21,6ake
4. 15v o Unian Runoralli / (TeamUnia) 20,7a -- 1.21,6ake
5. 15v o AH Vildvittra / (SnRa) 20,4a -- 1.21,7ake x
6. 10v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,4a -- 1.21,8ake

7. 14v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 21,0a -- 1.22,1ake
8. 13v t Snillin Topaasi / (SnRa) 20,3a -- 1.22,1ake
9. 9v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 21,0aly -- 1.22,3ake
10. 15v o Ryövärijätkä / (TeamUnia) 20,3a -- 1.22,5ake
11. 12v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 21,0aly -- 1.22,7ake x

Ryhmä114 050v€ +ruusuke - 2 050€ - 1 050v€ - 550v€ - 300v€ - 175v€
1. 16v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,1a -- 1.21,3ake x
2. 14v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,0a -- 1.21,3ake
3. 16v o Ruskon Jupiter / (TeamUnia) 20,2a -- 1.21,4ake
4. 16v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1a -- 1.21,4ake
5. 14v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a -- 1.21,4ake
6. 16v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.21,5ake x

7. 13v o AH Tuleniskijä / (ARO) 19,6a -- 1.21,6ake
8. 15v o Unian Vauhkomieli / (TeamUnia) 20,2a -- 1.21,7ake
9. 15v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.21,8ake
10. 15v t Loruleina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.21,9ake
11. 12v o Poppasmies / (TeamUnia) 20,0a -- 1.21,9ake
12. 14v o Toisto-Taisto / (SnRa) 20,1a -- 1.22,0ake x


Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin 405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€

Ryhmä1
1. 4v o Radical Double Trouble / (RDT) 2.56,6ly -- 2.53,4aly
2. 4v t Radikalin Myyttinen (RDT) 2.55,1ly -- 2.53,4aly
3. 6v t Toy's Vaiana / Erja (RDT) 2.49,8aly -- 2.53,5aly
4. 5v o Aken Inchmurrin / (ARO) 2.54,0a -- 2.53,6aly

5. 4v t Radical Time Itself / (RDT) 2.56,0ly -- 2.54,1aly x
6. 3v t Diamand Kiss Gue / (RDT) ei enn. -- 2.54,7aly
7. 4v o Land Rover RC / (RDT) 2.55,5ly -- 2.54,8aly
6v t Narrilaivan Tuuheart / (ARO) 2.48,5a -- k

Ryhmä2405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 9v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.30,3ly -- 2.22,4aly
2. 12v t Toy's Pamela / (SnRa) 2.23,3a -- 2.22,4aly x
3. 6v t Radical Tokebi / Matti (RDT) 2.31,2ly -- 2.23,3aly
4. 10v t Toy's Ebony / (SnRa) 2.21,4a -- 2.23,6aly
5. 11v t Speciellt Hjärta / (SnRa) 2.22,1a -- 2.23,9aly x
6. 9v t Unian Rubina / (SnRa) 2.22,4a -- 2.24,2aly

7. 9v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.23,3aly -- 2.25,0aly
8. 9v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.21,8ly -- 2.25,1aly
9. 16v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.22,5aly -- 2.25,3aly x
10. 10v o Skyforger / Vilho (RDT) 2.22,5ly -- 2.25,7aly x
11. 10v t Unian Mightypaint / (TeamUnia) 2.26,7a -- 2.25,8aly x

Ryhmä3405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 18v t Radical Distress / (RDT) 2.18,3aly -- 2.17,1aly 2. 14v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.20,1aly -- 2.17,5aly 3. 17v t Radikaali Romanssi / (RDT) 2.17,6aly -- 2.17,6aly x 4. 13v o Toy's Alexander / (SnRa) 2.19,9a -- 2.17,7aly 5. 12v o Toy's Pedro / (SnRa) 2.20,6 -- 2.18,0aly 6. 10v o Toy's Torpedo / (SnRa) 2.19,1a -- 2.18,5aly x 7. 14v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.19,0aly -- 2.18,6aly 8. 12v t Raadin Rilla / (TeamUnia) 2.20,0a -- 2.18,8aly 9. 18v Radical Gotcha! / (RDT) 2.19,2aly -- 2.18,9aly 10. 14v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.20,8aly -- 2.19,0aly 11. 8v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 2.20,2aly -- 2.19,1aly 12. 13v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.19,7aly -- 2.19,5aly x
Ryhmä4405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 12v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.13,7a -- 2.12,4aly
2. 11v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.15,3ly -- 2.12,5aly x
3. 9v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.12,7aly -- 2.12,7aly x
4. 9v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.12,3aly -- 2.12,8aly x
5. 16v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.12,1aly -- 2.12,8aly x

6. 12v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.12,8aly -- 2.13,4aly
7. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.12,0aly x -- 2.13,4aly
8. 12v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.13,1 -- 2.13,6aly
9. 8v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.13,0aly -- 2.13,6aly x
14v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.12,5aly -- k

Ryhmä5405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 12v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.07,4a -- 2.08,0aly x
2. 15v o Wild Wizard / (SnRa) 2.08,6a -- 2.08,4aly
3. 13v t Desideria Duán / (SnRa) 2.09,9a -- 2.08,5aly x
4. 13v t Toy's Danine / (SnRa) 2.11,1a -- 2.09,5aly

5. 15v o Sailin' Light / (SnRa) 2.11,1a -- 2.09,5aly
6. 14v o Unian Charlie / (SnRa) 2.10,5 -- 2.09,6aly
7. 13v t Nessia Duán / (SnRa) 2.07,5a -- 2.09,7aly

Ryhmä6405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 15v t Narrilaivan Lilith / (TeamUnia) 2.06,1a -- 2.06,1aly xx
2. 17v o Maestro Go / (TeamUnia) 2.06,2a -- 2.06,3aly
3. 11v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.06,3aly -- 2.06,4aly x
4. 16v o Paintthetownred / (TeamUnia) 2.06,4a -- 2.06,5aly

5. 12v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.07,2a -- 2.06,8aly
6. 15v t Hentukka / Jami (GT) 2.06,7aly -- 2.06,9aly
7. 16v t Medo Metal / (TeamUnia) 2.06,2a -- 2.07,0aly x


Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin
405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€

Ryhmä1405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 7v t A.D. Queen of Love / (SnRa) 2.08,6a -- 2.10,0aly x 2. 7v o Toy's Baldur / (SnRa) 2.08,3a -- 2.10,4aly 3. 7v o Aken Howe / (ARO) 2.15,4a -- 2.12,7aly 4. 6v t Toy's Sandra / (SnRa) 2.08,6a -- 2.12,7aly 5. 5v t Aken Skye / (ARO) 2.16,4a -- 2.13,9aly 6. 5v o Aken Audemus / (ARO) 2.15,3a -- 2.14,0aly
Ryhmä2405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 7v t Bienna RC / Enniina (RDT) 1.55,4ly -- 1.55,0aly x
2. 8v o Toy's Holger / (SnRa) 2.04,3a -- 1.56,8aly
3. 8v t Dimma Hjältinna / (SnRa) 2.04,1 -- 1.57,0aly

4. 8v o Galning Spöke Gue / (TeamUnia) 1.53,3a -- 1.57,0aly x
5. 6v t Omenainen / Kiko (RDT) 2.07,3ly -- 1.58,9aly

Ryhmä3405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 9v o Toy's Aramis / (SnRa) 48,1a -- 1.47,7aly x
2. 18v Bellaire RC / (RDT) 1.46,3ly -- 1.48,3aly
3. 9v t Wingards Meia / Elli (GT) 50,7aly -- 1.48,6aly
4. 18v t Mellony Narr / (ARO) 50,8a -- 1.48,9aly
5. 14v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.46,6aly -- 1.48,9aly

6. 10v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 50,2aly -- 1.49,2aly
7. 11v t Toy's Sympatisk Näktergal / (SnRa) 48,8a -- 1.49,4aly
8. 8v o Toy's Kevin / (SnRa) 48,1a -- 1.49,6aly x
9. 10v o Toy's Konrad / (SnRa) 50,2 -- 1.49,9aly

Ryhmä4405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 18v t Barbarella RC / (RDT) 1.45,3aly -- 1.44,2aly x
2. 13v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.45,0aly -- 1.44,3aly
3. 18v t Love To Bits / (RDT) 1.44,7aly -- 1.44,5aly
4. 18v o Radical Grimmer / (RDT) 1.44,8aly -- 1.44,8aly x
5. 12v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.45,1aly -- 1.45,1aly

6. 13v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.44,9aly -- 1.45,3aly
7. 12v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 1.45,0aly -- 1.45,8aly x
8. 16v o Tyr B / Oona (RDT) 1.45,5aly -- 1.46,0aly
9. 18v o Hampus NRL / (RDT) 1.45,4aly -- 1.46,0aly

Ryhmä5405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 13v o Toy's Jacob / (SnRa) 43,1 -- 1.42,7aly
2. 18v o Capoeira Warrior / (RDT) 1.42,3aly -- 1.42,7aly
3. 16v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.44,6aly -- 1.42,8aly
4. 18v o Top Priority / (RDT) 1.42,3aly -- 1.42,9aly

5. 17v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.44,1aly -- 1.43,0aly
6. 11v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 43,1a -- 1.43,6aly
7. 11v t Toy's Estelle / (SnRa) 44,0a -- 1.43,7aly x
8. 10v o Dragonair / Janne (RDT) 1.42,6aly -- 1.43,9aly x

Ryhmä6405v€ +ruusuke - 205€ - 105v€ - 55v€ - 30v€ - 20v€
1. 11v t Flora I.F. / (SnRa) 40,9 -- 1.39,1aly
2. 13v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 38,7a -- 1.39,1aly
3. 14v t Toy's Alissa / (SnRa) 37,6a -- 1.39,5aly
4. 14v o Billboard / Saku (GT) 40,5aly x -- 1.39,7aly
5. 15v t Call 911 / Minttu (GT) 38,8aly x -- 1.39,9aly

6. 11v o Acid Plum / (TeamUnia) 37,7a -- 1.39,9aly
7. 11v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 37,1a -- 1.39,9aly x
8. 14v t Toy's Fantazia / (SnRa) 37,6 -- 1.40,5aly x
14v o Håkan Tor / (SnRa) 38,5a -- k

Tekijänoikeudet

Ulkoasu © K.K.
Ulkoasun kuvat © Ravikuva Jean Pierre Belot (CC BY-NC 2.0)
Kaikki muu ellei toisin mainita © Radical Trotters

Virtuaalista / SIM-Game

Tämä on virtuaalinen ravitalli
Talli ja sen hevoset ovat virtuaalisia, eikä mitään tapahdu oikeasti