Villit, rahakkaat ja titteleillä mässäilevät vuosiravit 29.09.2019!!!

TERVETULOA!
Ja jälleen kerran mennään! Radical Trottersin vuosiravit vuosimallia 2019!!
Raveissa tullaan mässäilemään niin palkintosummilla kun ns. epävirallisilla titteleillä (joilla voi ihan varsin hyvin keulia sitten hevosensa sivuilla!) Lähtöjä on runsaasti kaiken rotuisille ja tasoisille, peitsarit ainut ryhmä mitä syrjitään ja niille ei vuosiraveissa lähtöjä valitettavasti järjestetä. Lämpimästi kaikille tervetuloa ja oikein hyvää ravipäivää!

Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

+ Ikärajat; lämminveriset 2-12 vuotta, kylmäveriset 3-15 vuotta ja ponit 3-18 vuotta.
+ 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen), 3- ja 4-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen) sekä 3-vuotiaat ponit omiin lähtöihinsä (+avoimeen).
+ Tasoitusajot voltista, max. 16 osallistujaa. Ryhmäajot auton takaa, max. 12 osallistujaa.
+ Lähtöjä jaetaan tarpeen mukaan sekä mahdollisesti järjestetään karsinnat ja finaalilähdöt. Myös ryh -> tas tai tas -> ryh mahdollisia.
+ Enintään neljä(4) hevosta/ponia omistajalta per. tittelilähtö. Avoimiin lähtöihin (lähdöt 26-29) rajattomasti per omistaja.
+ Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
+ Jos lähdössä on alle 4 hevosta, se juostaan rutiinina (mutta rahat ja tittelit jaetaan siitä huolimatta). Mikäli hevosia on kaksi tai vähemmän, lähtö perutaan.
+ Hevosen voi ilmoittaa mukaan, vaikka sillä ei olisi ennätystä.
+ Tulokset arvotaan arvontakoneella. Ajat annetaan raviarvontakoneen puutteen vuoksi käsin.

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä sukupuoli Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) hevosen ennätys (montelähtöön m-enn) -- <*br>

Tulisi siis näyttää tältä;
Lähtö 1
11v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 11,2aly (18,4maly) -- <*br>

+ Osallistumiset sähköpostiin; radicaltrotters@gmail.com
+ Otsikko: Vuosiravit 29.09.2019
+ Muista ottaa tähti(*) pois!!
+ Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle!
+ Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
+ Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 28.09.19 klo 23 mennessä
+ En vastaa osallistumismaileihin, mutta pyrin lisäämään ilmoittautumiset mahdollisimman nopeasti.

Lähdöt

Lämminveriset
Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2019" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2019" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 3. "Future Hope 2019" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
Lähtö 4. "Basic Runner 2019" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
Lähtö 5. "Quality Runner 2019 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
Lähtö 6. "All Time Runner 2019 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2019" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2019 Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
Kylmäveriset
Lähtö 9. "Varsalupaus 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat
Lähtö 12. "Tavantallaaja 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
Lähtö 13. "Laatujuoksija 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
Lähtö 14. "Mestarijuoksija 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2019" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
A-ponit
Lähtö 16. "A-Pony Promise 2019" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.34,0-2.45,9
Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
B-ponit
Lähtö 21. "B-Pony Promise 2019" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
Avoimet lähdöt
Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin.
Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin.
Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin.
Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin.

Osallistujat

Päivitetty 6.10. klo 07.13. Ryhmät jaettu.

Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2019" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 800v€ - 400v€

Karsinta1
1. 2v o Royale Ach / (ARO) 21,4a -- 20,0ake, 4 000v€ -> Finaaliin
2. 2v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 21,2aly -- 20,3ake, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 2v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 21,4aly -- 20,5ake, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 2v t Rjazán Slavjana / (RuKo) ei enn -- 20,6ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 2v t Serena Zet / (HonKa) 20,0 -- 20,6ake, 250v€ -> Finaaliin

6. 2v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 20,4aly -- 20,7ake -> Finaaliin
7. 2v o Kind of Magic RC / Henri (Team Lily) 20,2a -- 20,8ake
8. 2v o Cap Barnes / (HonKa) ei enn -- 20,9ake
9. 2v o Big Hero Seven / (HonKa) 20,7 -- 20,9ake
10. 2v o Zeus baby / Jorma (Duo) ei enn -- 21,1ake

Karsinta2
1. 2v t Domino Ach / (ARO) 19,1 -- 19,5ake, 4 000v€ -> Finaaliin
2. 2v t Rjazán Ljubka / (RuKo) 18,8ke -- 19,5ake, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 2v o Crocodile Snilli / (SnRa) 18,2a -- 19,6ake, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 2v o Sharpe Ach / (ARO) 19,5 -- 19,6ake, 500v€ -> Finaaliin
5. 2v t Lollipop Snilli / (SnRa) 19,5a -- 19,7ake, 250v€ -> Finaaliin

6. 2v o Mazurka Ach / (RuKo) 19,0ke -- 19,8ake -> Finaaliin
7. 2v t Gretchen Snilli / (SnRa) 18,0a -- 19,9ake
8. 2v t Baddest Ach / (ARO) 19,2 -- 19,9ake
9. 2v o Rjazán Krokus / (RuKo) 19,1ke -- 20,1ake

FINAALI
1. 2v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 20,4aly -- 19,5ake, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 2v t Serena Zet / (HonKa) 20,0 -- 19,5ake, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 2v t Rjazán Slavjana / (RuKo) ei enn -- 19,6ake, 3 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 2v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 21,2aly -- 19,7ake, 1 500v€
5. 2v o Mazurka Ach / (RuKo) 19,0ke -- 19,7ake, 800v€
6. 2v o Royale Ach / (ARO) 21,4a -- 19,7ake, 400v€

7. 2v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 21,4aly -- 19,8ake
8. 2v o Sharpe Ach / (ARO) 19,5 -- 19,9ake
9. 2v t Lollipop Snilli / (SnRa) 19,5a -- 19,9ake
10. 2v t Domino Ach / (ARO) 19,1 -- 19,9ake
11. 2v o Crocodile Snilli / (SnRa) 18,2a -- 20,0ake
12. 2v t Rjazán Ljubka / (RuKo) 18,8ke -- 20,2ake


Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2019" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 3v o Surprising MacLily / (SnRa) 17,8a -- 17,7ake, 4 500v€ ->Finaaliin
2. 3v o Balios Smoke / (RuKo) 21,1 -- 18,0ake, 2 250v€ ->Finaaliin
3. 3v o Rjazán Boomkah / (RuKo) 20,4aly -- 18,3ake, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 3v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 18,1aly -- 18,3ake, 550v€ -> Finaaliin
5. 3v t Conquete Smoke / (RuKo) 21,3 -- 18,5ake, 250v€ -> Finaaliin

6. 3v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 18,5aly -- 18,5ake -> Finaaliin
7. 3v o Radical Lethal Lie / Krista (RDT) 18,8aly -- 18,6ake
8. 3v o K. Catalog / Jorma (Duo) 19,6 -- 18,7ake
9. 3v o Graffiti Snilli / (SnRa) 21,2a -- 18,9ake
10. 3v o Prototype RC / Anton (RDT) 19,3ke -- 18,9ake

Karsinta2
1. 3v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 16,4a -- 16,7ake, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 3v o Pixie MacLily / Gunnar (Team Ninitra) 16,5a -- 16,7ake, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 3v o Seraph Ach / (ARO) 17,0a -- 16,9ake, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 3v o Norman Snilli / (SnRa) 17,0a -- 16,9ake, 550v€ -> Finaaliin
5. 3v t Edith Ach / (ARO) 17,7a -- 17,1ake, 250v€ -> Finaaliin

6. 3v o Mayhem Ach / (ARO) 17,4a -- 17,3ake -> Finaaliin
7. 3v o Inferno Ach / (ARO) 16,8a -- 17,4ake
8. 3v t Celine Snilli / (SnRa) 16,7a -- 17,6ake
9. 3v t Sølv's Cumin / Milton (Team Ninitra) 16,1a -- 17,7ake
10. 3v o Sølv's Horizon / Anne (Team Ninitra) 15,8a -- 17,9ake

FINAALI
1. 3v o Pixie MacLily / Gunnar (Team Ninitra) 16,5a -- 16,3ake, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 18,5aly -- 16,8ake, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 16,4a -- 16,8ake, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 18,1aly -- 17,0ake, 2 200v€
5. 3v o Norman Snilli / (SnRa) 17,0a -- 17,0ake, 1 500v€
6. 3v o Surprising MacLily / (SnRa) 17,8a -- 17,2ake, 800v€

7. 3v o Balios Smoke / (RuKo) 21,1 -- 17,4ake
8. 3v t Conquete Smoke / (RuKo) 21,3 -- 17,5ake
9. 3v o Mayhem Ach / (ARO) 17,4a -- 17,5ake
10. 3v t Edith Ach / (ARO) 17,7a -- 17,6ake
11. 3v o Rjazán Boomkah / (RuKo) 20,4aly -- 17,9ake
12. 3v o Seraph Ach / (ARO) 17,0a -- 17,9ake


Lähtö 3. "Future Hope 2019" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
7 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€

PERUTTU!


Lähtö 4. "Basic Runner 2019" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 4v o Radical Devil / Iikka (RDT) 16,4ake -- 18,2api, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t Zapphire Excess / (RuKo) 16,9ake -- 18,4api, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 4v t Glowing MacLily / (SnRa) 16,5a -- 18,4api, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 4v o Thriller Pomp / (ARO) 16,3a -- 18,4api, 550v€ -> Finaaliin
5. 4v t K. Longstockning / Jorma (Duo) 16,3 -- 18,6api, 250v€ -> Finaaliin

6. 5v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 16,4a -- 18,7api -> Finaaliin
7. 4v t Alexia Duán / Tuukka (Team Lily) 16,4a -- 18,8api
8. 4v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 18,3aly -- 17,2api
9. 4v o Firefox Luxorious / (RuKo) 17,1ake -- 19,4api
10. 4v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 16,9aly -- 19,4api

Karsinta2
1. 4v o Titanic Mass / Heikki (GWT) 15,4aly -- 17,9api, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 4v t Minerva Burn / (ARO) 16,0a -- 18,0api, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 6v o Goldfinger MacLily / (ARO) 15,1a -- 18,0api, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 4v o Jungleman Unia / (SnRa) 16,1a -- 18,0api, 550v€ -> Finaaliin
5. 4v t Disa Island / Upi (GWT) 16,2aly -- 18,0api, 250v€ -> Finaaliin

6. 4v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 15,6aly -- 18,3api -> Finaaliin
7. 4v t Charlene Snilli / (SnRa) 15,2a -- 18,4api
8. 5v t Deathstrike Ach / (ARO) 15,3a -- HPL
9. 5v o Gerhard Duán / Eero (Team Lily) 15,9a -- HPL
10. 5v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 15,0a -- K

FINAALI
1. 4v o Radical Devil / Iikka (RDT) 16,4ake -- 18,0api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 16,4a -- 18,1api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v t K. Longstockning / Jorma (Duo) 16,3 -- 18,1api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Goldfinger MacLily / (ARO) 15,1a -- 18,3api, 2 200v€
5. 4v o Titanic Mass / Heikki (GWT) 15,4aly -- 18,4api, 1 500v€
6. 4v t Glowing MacLily / (SnRa) 16,5a -- 18,4api, 800v€

7. 4v t Disa Island / Upi (GWT) 16,2aly -- 18,6api
8. 4v o Thriller Pomp / (ARO) 16,3a -- 18,8api
9. 4v t Minerva Burn / (ARO) 16,0a -- 18,8api
10. 4v o Jungleman Unia / (SnRa) 16,1a -- 18,9api
11. 5v t Zapphire Excess / (RuKo) 16,9ake -- HLL
12. 4v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 15,6aly -- HPL


Lähtö 5. "Quality Runner 2019" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
10 000v€ - 8 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€

Karsinta1
1. 8v o Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 14,6a -- 16,5api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 6v t Northwind MacLily / (ARO) 14,8a -- 16,7api, 2 500v€ ->Finaaliin
3. 5v o Evil Disco / (ARO) 14,9a -- 16,8api, 1 250v€ -> Finaaliin
4. 5v t Delightful MacLily / (SnRa) 14,3a -- 16,8api, 550v€ -> Finaaliin

5. 5v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 14,6aly -- 16,9api -> Finaaliin
6. 6v t Gooseberry MacLily / (ARO) 14,9a -- 17,0api -> Finaaliin
7. 6v t Countess MacLily / (RuKo) 14,6ake -- 17,3api
8. 6v o Wallertic V.R / Remu (GWT) 14,2ke -- HLL

Karsinta2
1. 7v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 13,7ake -- 16,0api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 6v o Saturnus Snilli / (SnRa) 13,3a -- 16,3api, 2 500v€ ->Finaaliin
3. 7v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 13,2aly -- 16,4api 1 250v€ -> Finaaliin
4. 7v o Demonite RC / (ARO) 13,3a -- 16,5api, 550v€ -> Finaaliin

5. 5v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,9a -- 16,7api -> Finaaliin
6. 6v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 14,2aly -- 16,9api -> Finaaliin
7. 6v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 13,2aly -- 17,0api
8. 5v t Nebula Beast / Upi (GWT) 13,2aly -- 17,0api
9. 6v t Postlady V.R / Heikki (GWT) 14,2ake -- 17,2api

FINAALI
1. 7v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 13,2aly -- 15,5api, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,9a -- 15,5api, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Delightful MacLily / (SnRa) 14,3a -- 15,5api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Saturnus Snilli / (SnRa) 13,3a -- 15,6api, 3 200v€
5. 7v o Demonite RC / (ARO) 13,3a -- 15,6api, 2 500v€
6. 7v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 13,7ake -- 15,9api, 1 000v€

7. 5v o Evil Disco / (ARO) 14,9a -- 15,9api
8. 8v o Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 14,6a -- 16,1api
9. 6v t Gooseberry MacLily / (ARO) 14,9a -- 16,2api
10. 6v t Northwind MacLily / (ARO) 14,8a -- 16,3api
11. 5v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 14,6aly -- HLL
12. 6v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 14,2aly -- K


Lähtö 6. "All Time Runner 2019" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
12 000v€ - 9 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€

Karsinta1
1. 7v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a -- 14,7api, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 6v t Rjazán Blue Freesia / Viveka (Team Lily) 11,4 -- 14,9api, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 8v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly -- 15,0api, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 8v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 11,3aly -- 15,3api, 750v€ -> Finaaliin

5. 5v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 11,5a -- 15,5api -> Finaaliin
6. 7v o Jorah Duán / (ARO) 11,7a -- 15,6api -> Finaaliin
7. 8v o Impala Ach / (ARO) 11,5a -- 15,7api
8. 7v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 12,3aly -- 15,9api

Karsinta2
1. 10v o Radical Alter Ego / (RuKo) 10,3ake -- 14,5api, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 6v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 11,2aly -- 14,7api, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 11v o Copyright / (SnRa) 10,2a -- 14,7api, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 11v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 14,8api, 750v€ -> Finaaliin

5. 9v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 14,8api -> Finaaliin
6. 10v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake -- 15,0api -> Finaaliin
7. 8v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- 15,3api
8. 7v o ST Ballo / (StRa) 10,6aly -- 15,3api
9. 9v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 11,1aly -- 15,6api

FINAALI
1. 10v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake -- 14,2api, 12 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Rjazán Blue Freesia / Viveka (Team Lily) 11,4 -- 14,3api, 9 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 11,5a -- 14,5api, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly -- 14,7api, 4 200v€
5. 9v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 14,7api, 3 500v€
6. 11v o Copyright / (SnRa) 10,2a -- 14,7api, 2 000v€

7. 7v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a -- 14,9api
8. 6v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 11,2aly -- 14,9api
9. 11v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 15,0api
10. 8v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 11,3aly -- 15,3api
11. 10v o Radical Alter Ego / (RuKo) 10,3ake -- 15,5api
12. 7v o Jorah Duán / (ARO) 11,7a -- HLL


Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2019" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
16 000v€ - 12 000v€ - 8 500v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€

Karsinta1
1. 8v t Calypso Pomp / (RuKo) 13,2ake -- 12,7aly, 8 000v€ -> Finaaliin
2. 10v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a -- 12,8aly, 4 000v€ -> Finaaliin
3. 9v t Golda 'n Beauty / Tierra (StRa) 11,5aly -- 12,9aly, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 6v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 12,2a -- 12,9aly, 1 000v€ -> Finaaliin

5. 8v t Cobra Lily Ach / (ARO) 11,4a -- 13,0aly -> Finaaliin
6. 11v t Destroyer / Inka (RDT) 11,3aly -- 13,3aly -> Finaaliin
7. 8v t Problematic Shav / (RuKo) 12,2aly -- 13,4aly -> Finaaliin
8. 5v t Starryeyed Ach / Veikko (Team Lily) 13,2a -- HLL
9. 9v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 11,3a -- HPL

Karsinta2
1. 9v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,4a -- 11,0aly, 8 000v€ ->Finaaliin
2. 9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 10,9a -- 11,3aly, 4 000v€ -> Finaaliin
3. 11v t Radical Like No Other / Anna (RDT) 10,4aly -- 11,3aly, 2 000v€ -> Finaaliin
4. 7v t Dramatic RC / Piia (RDT) 11,0aly -- 11,4aly, 1 00v€ -> Finaaliin

5. 9v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 11,6aly -> Finaaliin
6. 12v t Rjazán Morana / (ARO) 10,4a -- 11,6aly, -> Finaaliin
7. 10v t Rosamund Snilli / (SnRa) 10,9a -- 11,9aly
8. 10v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,3a -- 11,9aly
9. 8v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 11,1aly -- HPL

FINAALI
1. 9v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,4a -- 10,3aly, 16 000v€ + loimi, pokaali, kiertopalkintolaatta, ruusuke, kukkia
2. 12v t Rjazán Morana / (ARO) 10,4a -- 10,3aly, 12 000v€ + ruusuke, laatta, kukkia
3. 11v t Radical Like No Other / Anna (RDT) 10,4aly -- 10,4aly, 8 500v€ +ruusuke, laatta, kukkia
4. 7v t Dramatic RC / Piia (RDT) 11,0aly -- 10,7aly, 5 500v€
5. 9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 10,9a -- 10,8aly, 4 200v€
6. 9v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 10,9aly, 3 500v€

7. 6v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 12,2a -- 11,2aly
8. 9v t Golda 'n Beauty / Tierra (StRa) 11,5aly -- 11,3aly
9. 10v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a -- 11,4aly
10. 8v t Calypso Pomp / (RuKo) 13,2ake -- 11,5aly
11. 11v t Destroyer / Inka (RDT) 11,3aly -- 11,7aly
12. 8v t Cobra Lily Ach / (ARO) 11,4a -- K


Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2019" Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
8 500v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€

Karsinta1
1. 4v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) 15,5a (m18,1a) -- 17,7mke, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 5v o Fadewalker Ach / (ARO) 15,5a (18,1ma) -- 17,7mke, 2 125v€ -> Finaaliin
3. 5v t Shireen Ach / Risto (RDT) 16,0ake (17,3maly)-- 17,8mke, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 7v t Passion Fly / (ARO) 16,3a (17,6ma) -- 17,9mke, 500v€ -> Finaaliin
5. 5v o Flashfire Ach / (RuKo) 16,5ake (17,6maly) -- 18,0mke, 250v€ -> Finaaliin

6. 6v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 14,8ake (16,6maly) -- 18,3mke -> Finaaliin
7. 6v t Pheodora Ach / (RuKo) 15,3ake (17,5maly) -- 18,4mke -> Finaaliin
8. 4v r Vallance Win / Bertel (Team Ninitra) 16,2a (m18,4a) -- 18,4mke -> Finaaliin
9. 4v r Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) 15,6a (m17,8a) -- 18,8mke
10. 5v o Northern Chord Pomp / Leo (Team Lily) 15,5a -- 18,9mke

Karsinta2
1. 7v o Cyborg Snilli / (SnRa) 12,0a (m16,4) -- 16,8mke, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 12v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a (15,2ma) -- 16,9mke, 2 125v€ -> Finaaliin
3. 9v t Prestige Elite / (SnRa) 12,5a (m15,6) -- 17,0mke, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 11v t Désirée Snilli / (SnRa) 10,1a (m15,3a) -- 17,0mke, 500v€ -> Finaaliin
5. 4v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 14,4a (m17,6a) -- 17,3mke, 250v€ -> Finaaliin

6. 9v t Olivia Snilli / (SnRa) 10,2a (m16,2a) -- 17,4mke -> Finaaliin
7. 9v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 11,8ake (16,3maly) -- 17,6mke -> Finaaliin
8. 6v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 13,0ake (18,1maly) -- 17,9mke -> Finaaliin
9. 9v r Red Jack / (ARO) 14,2a (17,0ma) -- 17,9mke
10. 6v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 13,7aly (17,2maly) -- 18,1mke

FINAALI
1. 7. 9v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 11,8ake (16,3maly) -- 16,8mke, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Shireen Ach / Risto (RDT) 16,0ake (17,3maly)-- 17,0mke, 6 000v€ + ruusuke, kukkia
3. 6. 9v t Olivia Snilli / (SnRa) 10,2a (m16,2a) -- 17,1mke, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v r Vallance Win / Bertel (Team Ninitra) 16,2a (m18,4a) -- 17,4mke, 2 000v€
5. 5v o Flashfire Ach / (RuKo) 16,5ake (17,6maly) -- 17,4mke, 1 000v€
6. 6v t Pheodora Ach / (RuKo) 15,3ake (17,5maly) -- 17,5mke, 500v€
7. 7v t Passion Fly / (ARO) 16,3a (17,6ma) -- 17,5mke, 500v€
8. 3. 9v t Prestige Elite / (SnRa) 12,5a (m15,6) -- 17,8mke, 500v€

9. 4v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) 15,5a (m18,1a) -- 17,9mke
10. 8. 6v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 13,0ake (18,1maly) -- 17,9mke
11. 2. 12v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a (15,2ma) -- 18,0mke
12. 5v o Fadewalker Ach / (ARO) 15,5a (18,1ma) -- 18,2mke
13. 4. 11v t Désirée Snilli / (SnRa) 10,1a (m15,3a) -- 18,5mke
14. 1. 7v o Cyborg Snilli / (SnRa) 12,0a (m16,4) -- 18,6mke
15. 6v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 14,8ake (16,6maly) -- HRP
16. 5. 4v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 14,4a (m17,6a) -- HML4


Lähtö 9. "Varsalupaus 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 800v€ - 400v€

HUOM AJETTU TASOITUSAJONA!
1. 3v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.37,4ake -- 39,1ke, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 47,2ke -- 39,5ke, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t AH Inkkari / (ARO) 37,5a -- 39,5ke, 3 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Esikuva RC / Matti (RDT) 39,1ake -- 39,6ke, 1 500v€
5. 3v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.35,6ake -- 39,8ke, 800v€
6. 3v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.37,1ake -- 39,9ke, 400v€
7. 3v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 38,9ake -- 40,0ke, 400v€

8. 3v o Miniromeo / (ARO) 37,6a -- 40,1ke
9. 3v t AH Taifuuni / (ARO) 38,6 -- 40,3ke
10. 3v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.36,8ake -- 40,5ke
11. 3v t AH Vaania / (ARO) 37,2a -- 40,6ke
12. 3v o Ruskon Myrskylyhty / (RuKo) ei enn -- 40,8ke
13. 3v t K. Laktoositon / Jorma (Duo) ei enn -- 41,2ke
14. 3v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 39,7ake -- HPL
15. 3v t Ruskon Fanni / (RuKo) 38,3ake -- HPL


Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 4v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.35,8ake -- 35,5ake, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 4v t Taikan Ilona / Upi (GWT) 40,1ke(kl) -- 36,1ake, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 4v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 35,8ake -- 36,2ake, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 4v o Savun Hiilikäs / (RuKo) 38,8ly -- 36,4ake, 550v€ -> Finaaliin
5. 4v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 35,5ake -- 36,4ake, 250v€ -> Finaaliin
6. 4v o AH Pikku-Urho / (ARO) 33,0a -- 36,5ake, 125v€ -> Finaaliin

7. 4v t Savun Rommitar / (RuKo) 38,5aly -- 36,6ake
8. 4v t Golda Säde / Heikki (GWT) 39,3ke(kl) -- 36,9ake
9. 4v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 32,8a -- 37,0ake
10. 4v t AH Suonoita / (ARO) 33,4a -- 37,1ake
11. 4v t Unian Kiukkuinen / Iivo (KADO) 1.35,8ake -- 37,4ake
12. 4v t K. Pomerania / Jorma (Duo) 33,2 -- HLL

Karsinta2
1. 4v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 30,6 -- 33,1ake, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 4v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 29,8a -- 33,1ake, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 4v o Urhonpoika / (RuKo) 29,4aly -- 33,1ake, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 4v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.29,6ake -- 33,3ake, 550v€ -> Finaaliin
5. 4v o Radikaali Legenda (SnRa) 28,9a -- 33,4ake, 250v€ -> Finaaliin
6. 4v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.29,2ake -- 33,6ake, 125v€ -> Finaaliin

7. 4v o AH Villiharha / (RuKo) 29,3aly -- 33,6ake
8. 4v o AH Höstblixt / (ARO) 29,4a -- 33,6ake
9. 4v t AH Horna / (ARO) 29,9a -- 33,8ake
10. 4v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 25,6a -- 33,8ake
11. 4v o Snillin Muusikko / (SnRa) 30,6 -- 33,8ake
12. 4v o Snillin Buugi / (SnRa) 30,2a -- 33,9ake

FINAALI
1. 4v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.35,8ake -- 31,8ake, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 35,8ake -- 31,9ake, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.29,6ake -- 31,9ake, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o AH Pikku-Urho / (ARO) 33,0a -- 32,0ake, 2 200v€
5. 4v t Taikan Ilona / Upi (GWT) 40,1ke(kl) -- 32,7ake, 1 500v€
6. 4v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.29,2ake -- 32,8ake, 800v€

7. 4v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 35,5ake -- 33,0ake
8. 4v o Radikaali Legenda (SnRa) 28,9a -- 33,0ake
9. 4v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 29,8a -- 33,1ake
10. 4v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 30,6 -- 33,4ake
11. 4v o Urhonpoika / (RuKo) 29,4aly -- 33,5ake
12. 4v o Savun Hiilikäs / (RuKo) 38,8ly -- 33,7ake


Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat.
7 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€

1. 5v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 29,8ake -- 34,8api, 7 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 30,1ake -- 35,0api, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Hohdokas / Timo (KADO) 1.33,6aly -- 35,1api, 2 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 31,9ake -- 35,8api, 1 500v€

5. 5v o AH Cerberus / (ARO) 34,3a -- 36,3api
6. 5v o Duanin Nokappas / (ARO) 31,5a -- 36,4api
7. 7v t Saltan Tulikuura / (ARO) 29,1a -- 36,6api
8. 5v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 30,4a -- 36,6api
9. 5v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 29,7ake -- K


Lähtö 12. "Tavantallaaja 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 6v o Aikamatkaaja / Upi (GWT) 28,3aly -- 32,4api, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 5v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 28,2a -- 32,4api, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 5v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 28,0a -- 32,7api, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 6v o Anffin Iki-Sisu / (RuKo) 27,3aly -- 32,7api, 550v€ -> Finaaliin
5. 6v o Valtarian Winsentti / Heikki (GWT) 27,3aly -- 32,8api, 250v€ -> Finaaliin
6. 5v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 27,9ake -- 33,0api, 125v€ -> Finaaliin

7. 6v t Ujokaneli / (ARO) 27,3a -- 33,0api
8. 6v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 28,0ake -- 33,2api
9. 5v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.27,4ake -- 33,3api
10. 5v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 27,8a -- 33,5api
11. 5v o K. Mutrin / Jorma (Duo) 27,7 -- 33,9api
12. 5v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.27,7ake -- HYL

Karsinta2
1. 8v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 26,2ake -- 31,9api, 4 500v€ -> Finaaliin
2. 8v t Ruskon Unikuu / (ARO) 27,2a -- 31,9api, 2 250v€ -> Finaaliin
3. 6v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.26,2aly -- 32,0api, 1 125v€ -> Finaaliin
4. 5v o Snillin Taavetti / (SnRa) 27,1a -- 32,0api, 550v€ -> Finaaliin
5. 6v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.26,3aly -- 32,1api, 250v€ -> Finaaliin
6. 6v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 27,1a -- 32,1api, 125v€ -> Finaaliin

7. 5v t Unian Lorutar / (SnRa) 26,9a -- 32,4api
8. 6v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 27,0ake -- 32,6api
9. 6v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 26,6ake -- 32,6api
10. 6v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 26,3ake -- 32,7api
11. 5v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 26,2aly -- HLL
12. 7v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 27,0a -- HPL

FINAALI
1. 6v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 27,1a -- 31,0api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 26,2ake -- 31,3api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.26,2aly -- 31,4api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Anffin Iki-Sisu / (RuKo) 27,3aly -- 31,6api, 2 200v€
5. 5v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 28,0a -- 31,9api, 1 500v€
6. 5v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 27,9ake -- 32,1api, 800v€

7. 8v t Ruskon Unikuu / (ARO) 27,2a -- 32,1api
8. 5v o Snillin Taavetti / (SnRa) 27,1a -- 32,2api
9. 5v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 28,2a -- 32,4api
10. 6v o Aikamatkaaja / Upi (GWT) 28,3aly -- 32,4api
11. 6v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.26,3aly -- 32,5api
12. 6v o Valtarian Winsentti / Heikki (GWT) 27,3aly -- 32,6api


Lähtö 13. "Laatujuoksija 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
10 000v€ - 8 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€

Karsinta1
1. 6v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 25,5a -- 29,3api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 8v t Alwilda R. / (RuKo) 25,7 -- 29,6api, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 6v o Snilleste Prins / (SnRa) 24,7a -- 29,6api, 1 250v€ -> Finaaliin
4. 6v o Kilimanjaro KAS / Anne (KADO) 1.25,2ake -- 29,8api, 550v€ -> Finaaliin
5. 6v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.25,8ake -- 29,9api, 250v€ -> Finaaliin

6. 6v o Skjöldur / (RuKo) 25,7 -- 30,2api, -> Finaaliin
7. 8v t Brynja Namys / (RuKo) 25,8 -- 30,3api
8. 7v t Pompeji Häikäisevä / Helga (Team Ninitra) 24,6a -- 30,4api
9. 7v t Snillin Aallotar / (SnRa) 24,5a -- 30,4api
10. 7v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 25,1ake -- 30,5api
11. 6v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.24,8ake -- 30,6api

Karsinta2
1. 8v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 23,0ake -- 26,7api, 5 000v€ -> Finaaliin
2. 7v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 23,3ake -- 26,9api, 2 500v€ -> Finaaliin
3. 7v o Nicklas Snilli / (SnRa) 23,3a -- 26,9api, 1 250v€ -> Finaaliin
4. 6v t AH Ajattara / (ARO) 23,8a -- 26,9api, 550v€ -> Finaaliin
5. 6v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 23,1a -- 27,0api, 250v€ -> Finaaliin

6. 10v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 23,1a -- 27,1api -> Finaaliin
7. 13v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a -- 27,2api
8. 7v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.23,7kp -- 27,4api
9. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 27,5api
10. 8v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 23,5ake -- 27,5api

FINAALI
1. 6v o Skjöldur / (RuKo) 25,7 -- 27,8api, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.25,8ake -- 27,9api, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v o Kilimanjaro KAS / Anne (KADO) 1.25,2ake -- 27,9api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 23,3ake -- 28,1api, 3 200v€
5. 6v o Snilleste Prins / (SnRa) 24,7a -- 28,3api, 2 500v€
6. 8v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 23,0ake -- 28,4api, 1 000v€

7. 8v t Alwilda R. / (RuKo) 25,7 -- 28,7api
8. 7v o Nicklas Snilli / (SnRa) 23,3a -- 28,7api
9. 6v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 23,1a -- 28,8api
10. 10v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 23,1a -- 28,8api
11. 6v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 25,5a -- 29,0api
12. 6v t AH Ajattara / (ARO) 23,8a -- 29,0api


Lähtö 14. "Mestarijuoksija 2019" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
12 000v€ - 9 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€

Karsinta1
1. 13v t Radikalin Villimimmi / Leena (RDT) 22,4aly -- 25,8api, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 6v o Snillin Casmir / (SnRa) 21,9a -- 25,8api, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 10v t Tierra's Deluna / (StRa) 22,7aly (25,2mke) -- 25,9api, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 13v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 22,1aly -- 26,2api, 750€ -> Finaaliin
5. 8v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.21,6aly -- 26,2api, 350v€ -> Finaaliin
6. 10v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 22,7aly -- 26,3api, 150v€ -> Finaaliin

7. 9v o Drotsibojonsson / (SnRa) 21,7a -- 26,4api
8. 15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a -- 26,4api
9. 7v t Snillin Elegia / (SnRa) 22,2a -- 26,6api
10. 10v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a -- 26,8api
11. 10v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 26,8api
12. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake -- K

Karsinta2
1. 7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly -- 24,8api, 6 000v€ -> Finaaliin
2. 8v o Nattåska / (ARO) 20,9a -- 25,0api, 3 000v€ -> Finaaliin
3. 8v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.21,3aly -- 25,2api, 1 500v€ -> Finaaliin
4. 13v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 25,3api, 750v€ -> Finaaliin
5. 14v t Tierra's Filippa / (StRa) 21,2aly -- 25,4api, 350v€ -> Finaaliin
6. 8v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.21,5kp -- 25,5api, 150v€ -> Finaaliin

7. 14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 25,5api
8. 10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,3ake -- 25,6api
9. 15v o Tierra's Andre / (StRa) 20,5aly -- 25,8api
10. 10v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 21,4ake -- 25,8api
11. 8v t Snillin Hattara / (SnRa) 21,4a -- 25,9api
12. 10v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a -- HYL

FINAALI
1. 8v o Nattåska / (ARO) 20,9a -- 24,5,api, 12 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 22,7aly -- 24,8api, 9 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.21,5kp -- 24,8api, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 14v t Tierra's Filippa / (StRa) 21,2aly -- 24,9api, 4 200v€
5. 7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly -- 24,9api, 3 500v€
6. 8v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.21,6aly -- 24,9api, 2 000v€

7. 13v t Radikalin Villimimmi / Leena (RDT) 22,4aly -- 25,2api
8. 6v o Snillin Casmir / (SnRa) 21,9a -- 25,3api
9. 13v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 22,1aly -- 25,4api
10. 10v t Tierra's Deluna / (StRa) 22,7aly (25,2mke) -- 25,5api
11. 8v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.21,3aly -- 25,5api
12. 13v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 25,6api


Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2019" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
8 500v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€

Karsinta1
1. 8v o Fasolt Namys / (RuKo) 27,2ake (28,8maly) -- 32,8mke, 4 250v€, -> Finaaliin
2. 6v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 25,7ake (29,5maly) -- 32,9mke, 2 125v€, -> Finaaliin
3. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,8ake (m26,1ake) -- 33,0mke, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 6v t AH Fiinimimmi / (ARO) 26,0a (30,4ma) -- 33,5mke, 500v€ -> Finaaliin
5. 5v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 27,7a (m30,6a) -- 33,6mke, 250v€ -> Finaaliin

6. 6v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 28,2a (30,2ma) -- 33,7mke -> Finaaliin
7. 8v o Sijur R. / (RuKo) 26,2 (29,2maly) -- 33,7mke -> Finaaliin
8. 8v t AH Hallausva / (ARO) 26,1a (27,9ma) -- 33,8mke -> Finaaliin
9. 5v o Purnin Raaelma / Gunvor (Team Ninitra) 28,0a (m30,1a) -- 33,9mke
10. 10v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.28,1ake (m26,2aly) -- 33,9mke
11. 5v o Maine / Anders (Team Ninitra) 27,8a (m30,3a) -- 34,0mke

Karsinta2
1. 8v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.22,1ake (m26,2aly) -- 29,1mke, 4 250v€ -> Finaaliin
2. 12v t Tierra's Bahula / (StRa) 19,2aly (27,1maly) -- 29,3mke, 2 125v€ -> Finaaliin
3. 13v o J.T. Vinnare / (StRa) 21,2ake (29,8make) -- 29,3mke, 1 000v€ -> Finaaliin
4. 11v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a (m27,1a) -- 29,4mke, 500v€ -> Finaaliin
5. 12v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a (25,5ma) -- 29,6mke, 250v€ -> Finaaliin
6. 9v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 24,1ake (26,0maly) -- 29,7mke, 125v€ -> Finaaliin

7. 8v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m26,1aly) -- 29,8mke -> Finaaliin
8. 11v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a (m27,1a) -- 29,9mke -> Finaaliin
9. 8v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 23,5aly (29,1mly) -- 29,9mke
10. 12v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 21,2a (m27,3a) -- 30,0mke
11. 10v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 22,9ake (28,7mly) -- 30,0mke
12. 7v o Torfinn Snilli / (SnRa) 21,5a (m27,3a) -- HRP

FINAALI
1. 7. 8v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m26,1aly) -- 28,9mke, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8. 11v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a (m27,1a) -- 29,0mke, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t AH Hallausva / (ARO) 26,1a (27,9ma) -- 29,0mke, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 11v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a (m27,1a) -- 29,1mke, 2 000v€
5. 12v t Tierra's Bahula / (StRa) 19,2aly (27,1maly) -- 29,2mke, 1 000v€
6. 13v o J.T. Vinnare / (StRa) 21,2ake (29,8make) -- 29,4mke, 500v€
7. 6v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 28,2a (30,2ma) -- 29,5mke, 500v€
8. 6v t AH Fiinimimmi / (ARO) 26,0a (30,4ma) -- 29,5mke 500v€

9. 12v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a (25,5ma) -- 29,6mke
10. 8v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.22,1ake (m26,2aly) -- 29,8mke
11. 6v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 25,7ake (29,5maly) -- 29,9mke
12. 9v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 24,1ake (26,0maly) -- 30,2mke
13. 8v o Sijur R. / (RuKo) 26,2 (29,2maly) -- 30,4mke
14. 5v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 27,7a (m30,6a) -- 30,4mke
15. 8v o Fasolt Namys / (RuKo) 27,2ake (28,8maly) -- 30,5mke
16. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,8ake (m26,1ake) -- 30,6mke


Lähtö 16. "A-Pony Promise 2019" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€

1. 3v t Da Capo Inga / Minja (RDT) ei enn. -- 3.21,1ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t A.D. Magic Love / (SnRa) 3.04,7a -- 3.21,1ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Radical Hot Shot / Ali (RDT) ei enn. -- 3.21,5ly, 125v€ +ruusuke, kukkia

4. 3v t Toy's Vaiana / Erja (RDT) ei enn. -- 3.21,8ly
5. 3v o Narrilaivan Ironhide / (RuKo) ei enn -- 3.22,1ly
6. 3v t Radical Tokebi / Matti (RDT) ei enn. -- HLL


Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
600v€ - 300v€ - 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€

1. 5v o Toy's Frodo / Annika (RDT) 2.57,1aly -- 2.53,1aly, 600v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.55,3 -- 2.53,2aly, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.49,2ly -- 2.53,2aly, 150v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.55,5a -- 2.53,6aly, 80v€
5. 5v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 2.59,0ly -- 2.53,9aly, 40v€

6. 4v t Unian Rubina / (SnRa) 2.54,3 -- 2.53,9aly
7. 5v t Toy´s Thurid / (RuKo) 2.59,8 -- 2.54,3aly
8. 4v t Radical Disturbia / Amalia (RDT) 3.01,9ly -- 2.58,8aly
9. 6v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.46,1aly -- HKÄ
10. 7v t Speciellt Hjärta / (SnRa) 2.46,2a -- HLL


Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.34,0-2.45,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€

1. 7v t Toy’s Pamela / (SnRa) 2.37,4a -- 2.34,9aly, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o Toy’s Pedro / (SnRa) 2.37,0 -- 2.35,2aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.38,5aly -- 2.35,6aly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t Toy's Ebony / (SnRa) 2.45,7a -- 2.35,9aly, 85v€
5. 7v o Skyforger / Jose (RDT) 2.35,5aly -- 2.35,9aly, 45v€

6. 6v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) 2.37,6aly -- 2.36,1aly
7. 6v o Da Capo Inferno / (RuKo) 2.39,9 -- 2.36,3aly
8. 6v t Da Capo Giselle / (RuKo) 2.40,1 -- HLL
9. 6v o Jänkälän Rähmäkäpälä / (RuKo) 2.42,3ly -- HLL
10. 6v o Toy’s Torpedo / (SnRa) 2.38,2a -- HLL


Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
850v€ - 450v€ - 225v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€

HUOM. AJETTU TASOITUSAJONA!
1. 7v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.32,0ly -- 2.30,4ly, 850v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Toy’s Alexander / (SnRa) 2.26,2a -- 2.30,4ly, 450v€ +ruusuke, kukkia
3. 11v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.30,5a -- 2.30,4ly, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 11v o Owen Go / (ARO) 2.31,3a -- 2.30,5ly, 100v€
5. 9v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.31,8 -- 2.30,8ly, 50v€
6. 9v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.20,1aly -- 2.30,8ly, 30v€

7. 8v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.20,5aly -- 2.30,9ly
8. 9v t Toy’s Vivian / (SnRa) 2.23,5a -- 2.30,9ly
9. 13v o Aken Varric / (ARO) 2.30,1a -- 2.31,3ly
10. 10v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.28,3a -- 2.31,4ly
11. 8v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.21,7aly -- 2.31,5ly
12. 13v t Aken Lace / (ARO) 2.28,8a -- 2.31,7ly
13. 9v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 2.30,0 -- 2.31,9ly


Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2019" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
1 200v€ - 700v€ - 400v€ - 270v€ - 180v€ - 90v€

Karsinta1
1. 17v o Smooth Criminal RC / (RDT) 2.17,1aly -- 2.16,4aly, 600v€ -> Finaaliin
2. 10v t Rock Indica Duán / (RuKo) 2.16,2ly -- 2.16,5aly, 300v€ -> Finaaliin
3. 13v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.12,6a -- 2.16,5aly, 150v€ -> Finaaliin
4. 11v t SB Snutten / (StRa) 2.18,2ly -- 2.16,8aly, 75v€ -> Finaaliin

5. 11v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.14,5aly -- 2.16,8aly -> Finaaliin
6. 9v o Toy's Herbert / (RuKo) 02.16,1aly -- 2.16,9aly -> Finaaliin
7. 9v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.16,7ly -- 2.16,9aly
8. 14v t Radikaali Romanssi / (RDT) 2.19,5aly -- 2.17,6aly

Karsinta2
1. 18v t Muhkumohko JM / (StRa) 2.12,5aly -- 2.12,1aly, 600v€ -> Finaaliin
2. 18v o Taikatatti RC / (ARO) 2.12,4a -- 2.12,2aly, 300v€ -> Finaaliin
3. 16v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.11,3a -- 2.12,3aly, 150v€ -> Finaaliin
4. 14v o Toy’s Hemming / (SnRa) 2.10,1a -- 2.12,3aly, 75v€ -> Finaaliin

5. 13v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.12,2a -- 2.12,5aly -> Finaaliin
6. 12v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.12,3a -- 2.12,7aly -> Finaaliin
7. 18v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.10,5a -- 2.12,9aly
8. 16v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.09,2 -- 2.12,9aly
9. 13v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.12,1aly -- HPL

FINAALI
1. 16v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.11,3a -- 2.11,2aly, 1 200v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 13v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.12,2a -- 2.11,4aly, 700v€ +ruusuke, kukkia
3. 18v o Taikatatti RC / (ARO) 2.12,4a -- 2.11,5aly, 400v€ +ruusuke, kukkia
4. 13v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.12,6a -- 2.11,7aly, 270v€
5. 9v o Toy's Herbert / (RuKo) 02.16,1aly -- 2.11,9aly, 180v€
6. 11v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.14,5aly -- 2.12,5aly, 90v€

7. 17v o Smooth Criminal RC / (RDT) 2.17,1aly -- 2.12,7aly
8. 11v t SB Snutten / (StRa) 2.18,2ly -- 2.12,9aly
9. 12v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.12,3a -- 2.12,9aly
10. 18v t Muhkumohko JM / (StRa) 2.12,5aly -- 2.13,0aly
11. 10v t Rock Indica Duán / (RuKo) 2.16,2ly -- 2.13,4aly
12. 14v o Toy’s Hemming / (SnRa) 2.10,1a -- HLL


Lähtö 21. "B-Pony Promise 2019" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€

1. 3v t Radical Lovelie / Amalia (RDT) 2.17,4ly -- 2.16,3ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v o Toy’s Baldur / (SnRa) 2.25,0a -- 2.17,6ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Bienna RC / Enniina (RDT) 2.17,3ly -- 2.17,7ly, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t A.D. Scylla / (RuKo) ei enn -- 2.18,3ly, 75v€
5. 3v o Toy's Galileo / Erja (RDT) ei enn. -- 2.18,9ly, 35v€
6. 3v t Astraia Snilli / (SnRa) 2.21,3 -- 2.19,0ly, 15v€

7. 3v o Da Capo Socrates / Riina (Team Lily) 2.22,0a -- 2.19,3ly
8. 3v o Toy's Stefan / Minja (RDT) ei enn. -- 2.19,4ly
9. 3v o Iltamäen Edgar / (RuKo) ei enn -- 2.19,4ly
10. 3v o Da Capo Cobra / (RuKo) ei enn -- 2.19,7ly
11. 3v t Unian Rosmarie / (RuKo) ei enn -- 2.19,8ly
12. 3v t A.D. Queen of Love / (SnRa) 2.27,0a -- HYL


Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
600v€ - 300v€ - 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€

1. 5v t Da Capo Kalyca / (RuKo) 2.24,8 -- 2.15,2aly, 600v€´+loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v o Piccolo Snilli / (SnRa) 2.16,0a -- 2.15,3aly, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v o Iltamäen Saturnus / (RuKo) 2.16,3ly -- 2.15,5aly, 150v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 2.12,8maly -- 2.15,7aly, 80v€
5. 6v t Aken Arya / Annika (RDT) 2.10,3ly -- 2.15,7aly, 40v€
6. 6v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 2.12,4maly -- 2.15,8aly, 20v€

7. 5v t Unian Romantica / (SnRa) 2.18,0 -- 2.15,9aly
8. 6v o Da Capo Fjalar / (RuKo) 2.15,5ke -- 2.15,9aly
9. 4v o Toy’s Holger / (SnRa) 2.21,6 -- 2.16,3aly
10. 5v t Da Capo Lotus / (RuKo) 2.14,1ke -- 2.16,3aly
11. 5v t Toy's Fidanella / Tia (RDT) 2.12,6maly -- 2.16,4aly
12. 4v o Toy’s Darius / (SnRa) 2.22,2 -- 2.16,6aly


Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€

1. 6v t Toy’s Jacqueline / (SnRa) 2.04,9a -- 2.01,7aly, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v o Radical Solrock / Jose (RDT) 2.06,5ly -- 2.01,9aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t Aken Thrud / (RuKo) 2.00,2aly -- 2.01,9aly, 175v€ +ruusuke, kukkia

4. 5v o Toy’s Kevin / (SnRa) 2.05,5a -- 2.02,3aly
5. 7v o Toy’s Konrad / (SnRa) 2.05,3a -- 2.02,5aly
6. 7v t Toy's Sympatisk Näktergal / (SnRa) 2.04,3a -- 2.02,5aly


Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
850v€ - 450v€ - 225v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€

1. 10v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 53,1a -- 1.51,4sly, 850v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 14v t Petronella NRL / (ARO) 53,2a -- 1.51,5aly, 450v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t Flora I.F. / (SnRa) 58,4a -- 1.51,8aly, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Dragonair / Janne (RDT) 1.53,0aly -- 2.51,9aly, 100v€

5. 9v o Da Capo Kjell / (SnRa) 52,1a -- 2.52,0aly
6. 13v o Aken Tvinnig / (ARO) 53,3a -- 2.52,0aly
7. 7v t Toy's Estelle / (SnRa) 57,5a -- 2.52,4aly
8. 13v t Mellony Narr / (ARO) 52,5a -- HLL


Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2019" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
1 200v€ - 700v€ - 400v€ - 270v€ - 180v€ - 90v€

Karsinta1
1. 9v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.49,6aly -- 1.47,8aly, 600v€ -> Finaaliin
2. 13v o Tyr B / Oona (RDT) 1.45,5aly -- 1.47,9aly, 300v€ -> >Finaaliin
3. 9v o Da Capo Knut / (RuKo) 48,3aly -- 1.47,9aly, 150v€ -> Finaaliin
4. 11v t Argent Go / (ARO) 45,5a -- 1.47,9aly, 75v€ -> Finaaliin

5. 10v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.45,8ly -- 1.48,3aly -> Finaaliin
6. 8v o Da Capo Feodor / (RuKo) 50,6aly -- 1.48,5aly -> Finaaliin
7. 10v t Hugging NRL / (SnRa) 46,3 -- 1.48,7aly
8. 8v o Samuci NRL /(RuKo) 50,2aly -- 1.48,9aly
9. 10v o Gottfrid / (RuKo) 49,3aly -- 1.49,0aly

Karsinta2
1. 12v t SB Breler / Stra 1.41,5aly (1.58,2mly) -- 1.44,9aly, 600v€ -> Finaaliin
2. 11v t Amorina Snilli / (SnRa) 43,7 -- 1.45,2aly, 300v€ -> Finaaliin
3. 10v o Lyngensyngen / (StRa) 1.44,5ly -- 1.45,3aly, 150v€ -> Finaaliin
4. 14v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.44,1aly -- 1.45,4aly, 75v€ -> Finaaliin

5. 13v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a -- 1.45,6aly -> Finaaliin
6. 10v o Toy's Jacob / (SnRa) 44,0a -- 1.45,7aly -> Finaaliin
7. 8v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 44,9 -- 1.45,9aly
8. 11v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.45,9aly
9. 11v t Toy's Adaia / (ARO) 44,2a -- 1.46,2aly

FINAALI
1. 10v o Lyngensyngen / (StRa) 1.44,5ly -- 1.43,5aly, 1 200v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Da Capo Knut / (RuKo) 48,3aly -- 1.44,7aly, 700v€ +ruusuke, kukkia
3. 10v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.45,8ly -- 1.44,9aly, 400v€ +ruusuke, kukkia
4. 12v t SB Breler / Stra 1.41,5aly (1.58,2mly) -- 1.44,9aly, 270v€
5. 11v t Argent Go / (ARO) 45,5a -- 1.45,0aly, 180v€
6. 10v o Toy's Jacob / (SnRa) 44,0a -- 1.45,2aly, 90v€

7. 13v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a -- 1.45,5aly
8. 8v o Da Capo Feodor / (RuKo) 50,6aly -- 1.45,6aly
9. 13v o Tyr B / Oona (RDT) 1.45,5aly -- 1.45,8aly
10. 14v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.44,1aly -- 1.45,8aly
11. 11v t Amorina Snilli / (SnRa) 43,7 -- 1.45,9aly
12. 9v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.49,6aly -- 1.46,2aly


Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€

Sarja 1
1. 4v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 17,1aly -- 16,8ake, 4 000v€
2. 3v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 18,7ke -- 17,0ake, 2 000v€
3. 3v o Shakedown RC / Jade (RDT) 18,4aly -- 17,6ake, 1 000v€

4. 4v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 16,7aly -- 17,8ake
5. 4v t Ironica Ach / Pihla (RDT) 17,4aly -- 17,9ake
6. 4v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 16,6aly -- 17,9ake

Sarja 2
1. 12v t Chocoholic Cram! / (RDT) 12,1aly -- 12,8ake, 4 000v€
2. 11v o Black Fox Ach / (ARO) 11,6a -- 12,9ake, 2 000v€
3. 7v t Enchanted MacLily / (ARO) 11,8a -- 13,0ake, 1 000v€

4. 10v o Fireborn Duán / (ARO) 13,1a -- 13,0ake
5. 10v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) 13,0a -- 13,3ake
6. 6v o Rjazán Stirling / (ARO) 15,1a -- 13,5ake

Sarja 3
1. 11v t Veilfire Ach / (ARO) 10,5a -- 11,5ake, 4 000v€
2. 9v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 10,1aly -- 11,6ake, 2 000v€
3. 11v o Less Is More RC / Laura (RDT) 10,4aly -- 11,7ake, 1 000v€

4. 12v t Imperial Ach / (RDT) 11,2aly -- 11,9ake
5. 12v t Pretty Sweet RC / /RDT) 10,5aly -- 12,1ake
6. 10v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 10,4aly -- 12,3ake


Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin
4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€

Sarja 1
1. 4v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 29,6a -- 29,1ake, 4 000v€
2. 7v o Saltan Tömähdys / (ARO) 28,1a -- 29,2ake, 2 000v€

3. 3v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 40,6ake -- 33,9ake
4. 4v o Snadisti Hopee / (ARO) 36,0a -- 33,9ake
5. 5v t Vauhtivilma / (ARO) 28,2a -- 33,9ake

Sarja 2
1. 7v t AH Kiriviima / (ARO) 25,7a -- 25,2ake, 4 000v€
2. 7v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 26,4ake -- 25,5ake, 2 000v€
3. 9v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 25,2ake -- 25,7ake, 1 000v€

4. 9v o AH Zenon / (ARO) 26,6a -- 25,8ake
5. 6v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 27,8ake -- 25,9ake
6. 9v t AH Balladi / (ARO) 26,1a -- 25,9ake

Sarja 3
1. 13v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,1aly -- 23,9ake, 4 000v€
2. 13v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 23,5a -- 23,9ake, 2 000v€
3. 7v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 23,6ake -- 24,0ake, 1 000v€
4. 8v o AH Lumikiri / (ARO) 24,3a -- 24,1ake, 500v€
5. 11v o Savun Villimies / (ARO) 24,1a -- 24,2ake, 250v€

6. 11v o Winksinwonksin RC / (ARO) 24,2a -- 24,5ake
7. 9v t AH Hopeahela / (ARO) 24,6a -- 24,5ake
8. 13v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 23,6a -- 24,7ake
9. 11v t Savun Riitasointu / (ARO) 24,4a -- 24,8ake
10. 11v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 24,9ake

Sarja 4
1. 8v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 23,4aly -- 23,3ake, 4 000v€
2. 10v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 23,3ake, 2 000v€
3. 15v t Piinaava Hiljaisuus RC / (RDT) 22,6aly -- 23,3ake, 1 000v€
4. 15v o Snillin Jopojantteri / (RDT) 23,4ake -- 23,4ake, 500v€
5. 11v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a -- 23,5ake, 250v€

6. 8v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 23,0ake -- 23,7ake
7. 11v t Nattfjäril / (ARO) 22,6a -- 23,8ake
8. 15v o O.R. Keisari / (RDT) 22,2aly -- 24,0ake
9. 15v t Kruunatar W.E.I. / (RDT) 23,3ake -- 24,4ake
10. 14v t Repolan Ikiliikkuja / (RDT) 22,4aly -- 24,5ake
11. 12v t AH Karamelli / (ARO) 23,1a -- HPL

Sarja 5
1. 13v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 23,3ake, 4 000v€
2. 14v o Radikaali Weijari / Nea (RDT) 20,7aly -- 23,4ake, 2 000v€
3. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 23,4ake, 1 000v€
4. 15v t AH Lakuriina / (RDT) 21,3aly -- 23,5ake, 500v€
5. 15v t Snillin Aamutuima / (RDT) 21,2aly -- 23,8ake, 250v€

6. 13v o Encore / (RDT) 21,5aly -- 23,9ake
7. 11v o Bergthor / (ARO) 21,2a -- 24,1ake
8. 14v o O.R. Hotrotti / (RDT) 21,6aly -- 24,3ake
9. 10v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 21,3aly -- 24,3ake
10. 14v o Duanin Noniin / (ARO) 21,1a -- 24,6ake
11. 15v t Kekan Jekutar / (RDT) 21,4aly -- 24,8ake


Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€

Sarja 1
1. 5v t Radical Rockmance / Lilli (RDT) 2.53,6aly -- 2.51,9aly, 400v€
2. 5v o Gue Smoothdies / Kiia (RDT) 2.51,3aly -- 2.51,9aly, 200v€

3. 6v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.46,3aly -- 2.54,1aly
4. 5v o A.D. Biscuit Bazooka / Mila (RDT) 2.59,3ly -- 2.56,5aly

Sarja 2
1. 15v o Radical Gotcha! / (RDT) 2.20,3aly -- 2.19,2aly, 400v€
2. 10v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.20,8aly -- 2.19,7aly, 200v€
3. 11v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.22,5aly -- 2.20,8aly, 100v€

4. 11v t Flissa Go / (ARO) 2.30,4a -- 2.26,3aly
5. 11v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.21,8aly -- 2.26,8aly
6. 13v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.22,5aly -- 2.26,8aly

Sarja 3
1. 18v t Neiming Girl / (RDT) 2.19,2ly -- 2.18,3aly, 400v€
2. 17v t Radical Redberry / (RDT) 2.18,3aly -- 2.18,3aly, 200v€
3. 13v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.18,4ly -- 2.18,4aly, 100v€
4. 11v t Desideria Duán / (SnRa) 2.19,3a -- 2.18,4aly, 50v€

5. 16v t Pompeji Suspiria / (RDT) 2.17,2aly -- 2.18,6aly
6. 9v t Toy’s Danine / (SnRa) 2.19,7 -- 2.18,8aly
7. 15v t Radical Distress / (RDT) 2.18,3aly -- HRP
8. 10v t Toy's Ester / (SnRa) 2.17,1 -- HLL
9. 13v o Wild Wizard / (SnRa) 2.17,1a -- HLL

Sarja 4
1. 14v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.09,4 -- 2.08,8aly, 400v€
2. 12v o Sailin' Light / (SnRa) 2.16,5a -- 2.10,5aly, 200v€
3. 10v t Nessia Duán / (SnRa) 2.15,5a -- 2.10,9aly, 100v€

4. 10v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.15,2 -- 2.11,4aly
5. 11v t Vendla Lotten / (SnRa) 2.12,1 -- 2.11,5aly
6. 10v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.16,4aly -- 2.11,8aly
7. 12v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.09,3 -- HLL


Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin
400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€

Sarja 1
1. 3v o Toy's Cedrik / Marko (RDT) ei enn. -- 2.24,5aly, 400v€
2. 3v o Theodor RC / Ali (RDT) ei enn. -- 2.24,8aly
3. 3v o Ruben NRL / Linnea (RDT) 2.18,3ly -- HML1

Sarja 2
1. 11v t Toy's Fantazia / (SnRa) 46,6a -- 1.45,1aly, 400v€
2. 15v o Hampus NRL / (RDT) 1.46,1ly -- 1.45,4aly, 200v€
3. 11v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.48,1aly -- 1.46,2aly, 100v€
4. 9v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 1.50,8ly -- 1.46,9aly, 50v€
5. 17v o Hevioso RC / (RDT) 1.47,3aly -- 1.47,0aly, 25v€

6. 15v t Bellaire RC / (RDT) 1.46,3ly -- 1.47,4aly
7. 11v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.46,6aly -- 1.47,6aly
8. 8v o Skoganvarri Mánoheáhpi / (SnRa) 46,9a -- 1.47,8aly
9. 13v t Aken Magi / (ARO) 50,2a -- 1.48,3aly
10. 10v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 46,1a -- 1.48,4aly

Sarja 3
1. 17v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.44,3aly -- 1.43,7aly, 400v€
2. 15v t Love To Bits / (RDT) 1.45,2aly -- 1.44,7aly, 200v€
3. 9v t Toy's Teresa / (SnRa) 44,9a -- 1.44,7aly, 100v€
4. 15v o Radical Grimmer / (RDT) 1.45,2ly -- 1.44,8aly, 50v€
5. 15v o Capoeira Warrior / (RDT) 1.42,3aly -- 1.44,9aly, 25v€
6. 10v t Toy's Saga / (SnRa) 45,1a -- 1.44,9aly, 15v€

7. 13v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.44,6aly -- 1.45,2aly
8. 18v t Shamandalie SWE / (RDT) 1.44,5aly -- 1.45,2aly
9. 10v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.45,8aly -- 1.45,3aly
10. 16v o Top Priority / (RDT) 1.42,3aly -- 1.45,6aly
11. 15vc t Barbarella RC / (RDT) 1.45,3aly -- 1.45,7aly
12. 12v t Tryggve Elsa / (SnRa) 42,4a -- HML2

Sarja 4
1. 13v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 41,4a -- 1.40,5aly, 400v€
2. 13v o Daredevil Duán / (SnRa) 41,3 -- 1.40,6aly, 200v€
3. 14v o Sjötroll Duán / (SnRa) 37,8a -- 1.40,6aly, 100v€
4. 12v o Håkan Tor / (SnRa) 41,5a -- 1.40,8aly, 50v€
5. 14v o Nappula Speed / (SnRa) 40,5a -- 1.41,2aly, 25v€

6. 13v o Toy's Herting / (SnRa) 37,5a -- 1.41,3aly
7. 15v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 40,3a -- 1.41,4aly
8. 10v o Iltamäen Argon / (SnRa) 39,9 -- 1.41,6aly
9. 12v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 40,3a -- 1.41,9aly
10. 13v o Jaguar Go / (SnRa) 38,2a -- HLL

Tekijänoikeudet

Ulkoasu © K.K.
Ulkoasun kuvat © Ravikuva Jean Pierre Belot (CC BY-NC 2.0)
Kaikki muu ellei toisin mainita © Radical Trotters

Virtuaalista / SIM-Game

Tämä on virtuaalinen ravitalli
Talli ja sen hevoset ovat virtuaalisia, eikä mitään tapahdu oikeasti