VRER:n alaiset Monté Prix De Virtuile 2020 ravit!

TERVETULOA!
Ensimmäistä kertaa Radical Trottersissa järjestetään VRER ravit! Ravit järjestetään 10.04.2020, joka sattuu olemaan tallinpitäjän syntymäpäivä! Ja mikä siitä tekee vielä upeampaa, niin mukana on VRER:n alainen suurkilpailu lämmin- ja kylmäverisille, Monté Prix De Virtuile 2020!
Raveissa järjestetään suurkilpailun ja sen karsintojen lisäksi avoimet lähdöt kylmä- ja lämminverisille! Lämpimästi kaikille tervetuloa ja oikein hyvää ravipäivää!

Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

+ Ikärajat; lämminveriset 2-12 vuotta, kylmäveriset 3-15 vuotta ja ponit 3-18 vuotta.
+ 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä sekä 3- ja 4-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä
+ Tasoitusajot voltista, max. 16 osallistujaa. Ryhmäajot auton takaa, max. 12 osallistujaa.
+ Peruslähtöjä jaetaan tarpeen mukaan. Myös ryh -> tas tai tas -> ryh mahdollisia.
+ Monté Prix De Virtuile-karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja. Peruslähtöihin (lähdöt 7-12) rajattomasti per omistaja.
+ Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
+ Jos lähdössä on alle 4 hevosta, se juostaan rutiinina (mutta rahat jaetaan siitä huolimatta). Mikäli hevosia on kaksi tai vähemmän, lähtö perutaan.
+ Hevosen voi ilmoittaa mukaan, vaikka sillä ei olisi ennätystä (poislukien Monté Prix De Virtuile).
+ Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä sukupuoli Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) hevosen ennätys (montelähtöön m-enn) -- <*br>

Tulisi siis näyttää tältä;
Lähtö 1
11v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 11,2aly (18,4maly) -- <*br>

+ Osallistumiset sähköpostiin; radicaltrotters@gmail.com
+ Otsikko: VRER 1
+ Muista ottaa tähti(*) pois!!
+ Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle!
+ Järjestä peruslähdöissä hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
+ Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 09.04.20 klo 23 mennessä
+ En vastaa osallistumismaileihin, mutta pyrin lisäämään ilmoittautumiset mahdollisimman nopeasti.

Lähdöt

Lähtö 1. Monté Prix De Virtuile 2020 1. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 19,0m ja nopeammat lämminveriset
Lähtö 2. Monté Prix De Virtuile 2020 2. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 19,0m ja nopeammat lämminveriset
Lähtö 3. Monté Prix De Virtuile 2020 3. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 19,0m ja nopeammat lämminveriset
Lähtö 4. Monté Prix De Virtuile 2020 1. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 29,5m ja nopeammat kylmäveriset
Lähtö 5. Monté Prix De Virtuile 2020 2. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 29,5m ja nopeammat kylmäveriset
Lähtö 6. Monté Prix De Virtuile 2020 3. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 29,5m ja nopeammat kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat
Lähtö 8. Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, avoin
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat
Lähtö 11. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat
Lähtö 12. Ryhmäajo kylmäverisille 1609m, avoin
Lähtö 13. Monté Prix De Virtuile 2020 -finaali, monté ryhmäajo 2100m, lämminveriset - ei suoraa osallistumista
Lähtö 14. Monté Prix De Virtuile 2020 -finaali, monté ryhmäajo 2100m, kylmäveriset - ei suoraa osallistumista

Tulokset

Päivitetty 10.4. klo 17.37. Tulokset.

Lähtö 1. "Monté Prix De Virtuile 2020 1. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 19,0m ja nopeammat lämminveriset 10/12
4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 6v o Mayhem Ach / (ARO) 13,2a (15,5ma) -- 1.16,2make -> finaaliin
2. 5v o Sharpe Ach / (ARO) 13,1a (16,8ma) -- 1.16,3make -> finaaliin
3. 10v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,3a (m15,0a) -- 1.16,3make x -> finaaliin
4. 8v o Cyborg Snilli / (SnRa) 11,8a (m14,3a) -- 1.16,3make -> finaaliin
5. 9v o Pixie MacLily / Gunnar (Team Ninitra) 14,1a (m16,6) -- 1.16,4make x

6. 6v t Shireen Ach / Risto (RDT) 14,7aly (17,0mke) -- 1.16,5make
7. 7v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 13,8ake (16,2mke) -- 1.16,6make x
8. 7v t Countess MacLily / (RuKo) 13,0aly (15,8maly) -- 1.16,6make x
9. 9v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 13,8a (m16,0a) -- 1.16,6make
6v t Bellaca Duán / Markus (Wäck) m16,6aly -- hrp


Lähtö 2. Monté Prix De Virtuile 2020 2. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 19,0m ja nopeammat lämminveriset 11/12
4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 9v o Sølv's Horizon / Anne (Team Ninitra) 14,2a (m16,7) -- 1.16,2make x -> finaaliin
2. 6v t Alexia Duán / Emilia (Team Lily) 13,4a (m16,2a) -- 1.16,3make -> finaaliin
3. 5v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 15,1aly (17,5maly) -- 1.16,4make -> finaaliin
4. 7v o Flashfire Ach / (RuKo) 13,0aly (17,6maly) -- 1.16,4make -> finaaliin
5. 9v o Power Snilli / (SnRa) 11,2 (m15,7a) -- 1.16,5make
6. 7v t Minerva Burn / (ARO) 13,3a (16,2ma) -- 1.16,6make

7. 10v t Hurry Love Nin / Sylve (Team Ninitra) 14,4a (m16,0a) -- 1.16,6make x
8. 6v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 13,9aly (16,4maly) -- 1.16,6make
9. 6v t Edith Ach / (ARO) 13,0a (17,0ma) -- 1.16,6make
10. 11v o Bluestar Icaros / (SnRa) 10,3a (m16,3a) -- 1.16,6make x
11. 9v o Mr. Giant Smoke / Linnea (Wäck) m16,0aly -- 1.16,8make


Lähtö 3. Monté Prix De Virtuile 2020 3. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 19,0m ja nopeammat lämminveriset 10/12
4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 5v o Royale Ach / (ARO) 14,6a (16,0ma) -- 1.16,0make -> finaaliin
2. 11v t Prestige Elite / (SnRa) 11,2a (m15,6) -- 1.16,0make x -> finaaliin
3. 8v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 12,2aly (15,5make) -- 1.16,4make -> finaaliin
4. 9v o Lord Wallenberg / (SnRa) 11,1a (m15,0a) -- 1.16,4make -> finaaliin
5. 12v t Destroyer / Inka (RDT) 11,1aly (16,1mly) -- 1.16,4make

6. 8v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 11,0aly (15,7maly) -- 1.16,5make
7. 9v r Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) 13,0a (m16,0a) -- 1.16,8make
8. 7v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 11,3a (m16,0) -- 1.16,8make
9. 7v o Thriller Pomp / (ARO) 12,9a (16,0ma) -- 1.17,0make
6v o Livelielaugh / Björne (Team Ninitra) 14,8a (m18,0a) -- hll


Lähtö 4. Monté Prix De Virtuile 2020 1. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 29,5m ja nopeammat kylmäveriset 11/12
4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 11v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 25,0a (m25,0a) -- 1.27,1make -> finaaliin
2. 7v t AH Horna / (ARO) 22,5a (28,5ma) -- 1.27,5make -> finaaliin
3. 13v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a (m27,1a) -- 1.27,5make -> finaalii
4. 7v o AH Pikku-Urho / (ARO) 22,1a (29,3ma) -- 1.27,5make -> finaaliin
5. 8v t Purnin Välkähdys / Börje (Team Ninitra) 26,7a (m25,7a) -- 1.27,5make
6. 9v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 22,4aly (27,7maly) -- 1.27,8make

7. 10v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.25,5ake (26,2maly) -- 1.27,9make
8. 7v o Skagi R. / (RuKo) 25,5aly (28,5maly) -- 1.27,9make
9. 7v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 24,6aly (27,9mly)-- 1.28,0make
10. 13v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 21,2a (m25,2a) -- 1.28,0make
9v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 22,3aly (27,3maly) -- ep


Lähtö 5. Monté Prix De Virtuile 2020 2. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 29,5m ja nopeammat kylmäveriset 12/12
4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 10v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 23,0ake (26,0maly) -- 1.27,1make -> finaaliin
2. 9v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (26,1maly) -- 1.27,2make -> finaaliin
3. 8v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 25,8a (28,0ma) -- 1.27,2make -> finaaliin
4. 10v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 22,0aly (27,1maly) -- 1.27,4make -> finaaliin
5. 13v t Snillin Timantti / (SnRa) 22,4a (m27,0a) -- 1.27,4make
6. 8v o Anffin Iki-Sisu / (RuKo) 25,6aly (28,0maly) -- 1.27,6make

7. 8v t Akanilma / Björne (Team Ninitra) 26,0a (m25,5a) -- 1.27,7make
8. 9v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (26,2maly) -- 1.27,8make
9. 9v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 22,0a (28,6ma) -- 1.27,9make
10. 7v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 24,3aly (29,3maly)-- 1.27,9make
11. 8v o Purnin Mystikko / Bertel (Team Ninitra) 25,6a (m29,5a) -- 1.27,9make x
12. 12v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a (m27,4a) -- 1.28,0make


Lähtö 6. Monté Prix De Virtuile 2020 3. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, 29,5m ja nopeammat kylmäveriset 12/12
4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 11v o Nattåska / (ARO) 20,3a (25,8ma) -- 1.27,2make -> finaaliin
2. 10v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 25,4a (m26,4a) -- 1.27,2make -> finaaliin
3. 11v t AH Hallausva / (ARO) 22,1a (27,3ma) -- 1.27,2make -> finaaliin
4. 9v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 22,7aly (27,0maly) -- 1.27,4make x -> finaaliin
5. 9v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.22,7aly (27,1maly) -- 1.27,5make
6. 14v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a (m24,7a) -- 1.27,6make

7. 11v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 22,3a (m26,0a) -- 1.27,6make
8. 7v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.26,3aly (25,0make) -- 1.27,8make
9. 8v o Skjöldur / (RuKo) 22,6aly (27,1maly) -- 1.27,9make
10. 8v t Taivaanvalkea / Vilho (RDT) 24,4aly (26,1maly) -- 1.27,9make x
11. 8v o Fasolt Namys / (RuKo) 22,4ake (27,8maly) -- 1.27,9make
12. 8v t Purnin Tositornado / Isak (Team Ninitra) 25,8a (m25,2a) -- 1.27,9make


Lähtö 7. Ryhmäajo Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat
1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€ - (60v€)

1. 2v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 24,0ke -- 1.20,0ke
2. 2v o Captain Ach / (ARO) ei enn -- 1.20,1ke
3. 2v t Yarn Spinner / Rosa (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,2ke
4. 2v t River Ach / (ARO) ei enn -- 1.20,4ke
5. 2v t Camée Duan / Jens (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,4ke
6. 2v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,5ke
7. 2v o Academic Win / Bertel (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,5ke

8. 2v t Blushing Burn / Niklas (Team Ninitra) ei enn. -- 1.20,6ke
9. 2v o William Ach / (ARO) ei enn -- 1.21,1ke x
10. 2v o Hellenic / Gunvald (Team Ninitra) ei enn. -- 1.21,7ke
11. 2v o Plan B Unia / (TeamUnia) 24,5ke -- 1.21,8ke
12. 2v t Sphinx Ach / (ARO) ei enn -- 1.22,0ke
2v t Rjazàn Pardon My French / Jesse (Kastehelmi) 18,6ke -- k


Lähtö 8. Ryhmäajo Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat
2 000v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - (125v€)

1. 3v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 18,2aly -- 1.18,1ke
2. 3v o Killed By Death / Kiko (RDT) 18,0ake -- 1.18,1ke
3. 3v o Chromatique Unia / (ARO) 18,9a -- 1.18,2ke
4. 3v o Kingston RC / (ARO) 18,5a -- 1.18,2ke
5. 3v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 18,1aly -- 1.18,2ke x
6. 3v o Marmor Burn / Dani (RDT) 17,4ake -- 1.18,4ke
7. 3v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 20,7aly -- 1.18,6ke

8. 3v t Exalted Ach / (ARO) 16,8a -- 1.18,8ke
9. 3v o Foxtrot Pomp / Linnea (Wäck) 18,4ly -- 1.18,9ke x
10. 3v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 21,4aly -- 1.19,2ke
11. 3v t Queen Bee / Harri (RDT) 17,8ake -- 1.19,4ke
12. 3v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 17,4aly -- 1.19,8ke
13. 3v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 17,1aly -- 1.20,0ke


Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, avoin
3 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 350v€ - (225v€)

Ryhmä1
1. 5v t Rjazán Slavjana / (RuKo) 18,0ake -- 1.17,8aly
2. 8v t Speedway Star / (RDT) 26,9ke -- 1.18,3aly
3. 4v o Chatwin Gue / (RuKo) 19,9aly -- 1.18,3aly
4. 5v o Rjazán Krokus / (RuKo) 18,5aly -- 1.18,3aly
5. 5v o Windwarrior MacLily / (RuKo) 19,0aly -- 1.18,6aly x
6. 7v t Radical Spookshow / (RDT) 26,7ke -- 1.18,9aly

7. 4v o Rjazán Blue Electric / (RuKo) 20,8aly -- 1.18,9aly
8. 8v o Radical Number 23 / (RDT) 27,0ke -- 1.19,0aly
9. 4v t Chromatic / (RuKo) 19,8aly -- 1.19,0aly
10. 4v t Malva Burn / (RuKo) 22,0aly -- 1.19,7aly
11. 5v t Rjazán Ljubka / (RuKo) 18,8ke -- 1.19,8aly x
12. 8v o General Star / (RDT) 18,6ake -- 1.20,0aly

Ryhmä2
1. 4v o Prototype RC / Anton (RDT) 17,0aly -- 1.16,6aly
2. 4v t Triumph of Injustice Unia / (TeamUnia) 17,2 -- 1.16,7aly x
3. 4v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 17,0aly -- 1.16,7aly x
4. 4v o Solarburst Unia / (TeamUnia) 17,0 -- 1.16,7aly
5. 5v t Rjazán Sweet True Lies / (RuKo) 17,0ake -- 1.16,8aly
6. 4v o Iron Fist Unia / (TeamUnia) 17,0 -- 1.16,9aly x

7. 3v t Exalted Ach / (ARO) 16,8a -- 1.16,9aly
8. 5v o Mazurka Ach / (RuKo) 17,3ake -- 1.17,0aly x
9. 5v o Aforizm Duán / (RuKo) 17,3ake -- 1.17,0aly x
10. 4v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 17,0a -- 1.17,0aly
11. 4v o Radical Lethal Lie / Krista (RDT) 16,5ake -- 1.17,0aly
8v t Radical Sweet Pain / (RDT) 16,5api -- hva

Ryhmä3
1. 4v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 16,4aly -- 1.15,9aly
2. 9v o Capasité Kind / (RDT) 16,3aly -- 1.15,9aly x
3. 5v t Ironica Ach / Pihla (RDT) 16,0aly -- 1.15,9aly
4. 5v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 15,5aly -- 1.16,3aly
5. 4v o Shakedown RC / Jade (RDT) 15,8ake -- 1.16,4aly
6. 6v o Seraph Ach / (ARO) 15,8a -- 1.16,4aly

7. 4v o Portrait Artist / Kiia (Team Ninitra) 16,1a -- 1.16,5aly x
8. 7v o Radical Game Over / (RDT) 15,8ake -- 1.16,5aly
9. 5v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 15,5ake -- 1.16,5aly
10. 4v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 16,4aly -- 1.16,7aly xx
11. 4v o Firedrake Ach / (ARO) 16,1a -- 1.16,7aly x
5v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 16,0akp -- hva

Ryhmä4
1. 5v t Just A Ghost Pomp / Leo (Wäck) 15,3ly -- 1.15,0aly x
2. 5v o Endeavour Burn / Matts (Team Ninitra) 15,0a -- 1.15,0aly x
3. 4v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 15,1a -- 1.15,1aly
4. 6v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 14,9a -- 1.15,2aly
5. 5v o Gigantic / Anders (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,7aly
6. 5v t Freaky Ach / (ARO) 15,0a -- 1.15,7aly

7. 4v t Downless Unia / (TeamUnia) 15,3a -- 1.15,9aly xx
8. 4v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 15,2a -- 1.15,9aly
9. 7v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 15,2 -- 1.15,9aly
4v t Avalanche Ach / (ARO) 15,4a -- hpl
5v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 15,1aly -- hyl

Ryhmä5
1. 7v o Sharp Suit RC / Helga (Team Ninitra) 14,6a -- 1.14,0aly x
2. 10v t Passion Fly / (ARO) 14,0a -- 1.14,1aly x
3. 7v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 14,7a -- 1.14,4aly x
4. 5v o Radical Devil / Iikka (RDT) 14,3aly -- 1.14,4aly x
5. 8v t Regal Wing / (TeamUnia) 14,2a -- 1.14,4aly
6. 8v t Deathstrike Ach / (ARO) 14,0a -- 1.14,6aly

7. 9v t Northwind MacLily / (ARO) 14,0a -- 1.14,7aly
8. 6v t Shireen Ach / Risto (RDT) 14,7aly -- 1.14,8aly
9. 4v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 14,1ake -- 1.14,8aly x
10. 5v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 14,2aly -- 1.14,9aly
11. 9v o Goldfinger MacLily / (ARO) 14,6a -- 1.15,0aly
12. 12v r Red Jack / (ARO) 14,0a -- 1.15,0aly xx

Ryhmä6
1. 9v t Gooseberry MacLily / (ARO) 13,5a -- 1.13,0aly
2. 9v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 13,0a -- 1.13,1aly x
3. 8v o Fadewalker Ach / (ARO) 13,8a -- 1.13,3aly
4. 9v t Vacances / (RDT) 13,3ke -- 1.13,3aly
5. 9v t Sølv's Cumin / Milton (Team Ninitra) 14,0a -- 1.13,4aly
6. 6v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 13,9aly -- 1.13,4aly

7. 5v t Domino Ach / (ARO) 13,1a -- 1.13,6aly
8. 11v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 13,1a -- 1.13,7aly
9. 8v t Prismatic / Livia (Team Ninitra) 13,7a -- 1.13,8aly
10. 9v o Rjazán Stirling / (ARO) 13,3a -- 1.13,8aly
11. 8v t Blackmail Burn / Börje (Team Ninitra) 13,9a -- 1.13,9aly

Ryhmä7
1. 7v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 12,5ake -- 1.12,1aly
2. 10v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 12,2a -- 1.12,1aly
3. 7v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 12,4aly -- 1.12,5aly
4. 7v t Imagine This RC / Urmas (Team Ninitra) 12,3a -- 1.12,6aly
5. 9v o Stellar Point / (TeamUnia) 12,0a -- 1.12,7aly
6. 8v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 12,6ake -- 1.12,8aly

7. 9v o Promion Unia / (TeamUnia) 12,1a -- 1.12,8aly
8. 8v o Evil Disco / (ARO) 12,2a -- 1.12,9aly
9. 11v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 12,2a -- 1.12,9aly
10. 10v o Demonite RC / (ARO) 12,8a -- 1.13,0aly
11. 11v o Paypack Unia / (TeamUnia) 12,1a -- 1.13,0aly

Ryhmä8
1. 10v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a -- 1.11,4aly
2. 12v t Destroyer / Inka (RDT) 11,1aly -- 1.11,5aly
3. 10v o Jorah Duán / (ARO) 11,2a -- 1.11,7aly
4. 12v o Last Cherokee / (TeamUnia) 11,1a -- 1.11,7aly x
5. 8v t God Damn Honeybee / (TeamUnia) 11,1a -- 1.11,7aly
6. 9v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 11,1a -- 1.11,8aly

7. 7v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 11,9ake -- 1.11,9aly
8. 8v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 11,4aly -- 1.11,9aly
9. 11v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 10,9a -- 1.12,0aly
10v t Enchanted MacLily / (ARO) 11,8a -- k
11v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- hrp

Ryhmä9
1. 12v t Shakethatbrass / (ARO) 09,8a -- 1.10,0aly
2. 12v t Cryptology Unia / (TeamUnia) 10,5a -- 1.10,2aly
3. 8v t Dramatic RC / Piia (RDT) 10,3aly -- 1.10,3aly x
4. 12v t Crumblin' Down / (TeamUnia) 10,3a -- 1.10,3aly x
5. 8v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 10,1aly -- 1.10,3aly

6. 12v t Let Me Kick / (TeamUnia) 10,5a -- 1.10,4aly
7. 11v t Cobra Lily Ach / (ARO) 10,7a -- 1.10,5aly x
8. 6v o Inferno Ach / (ARO) 10,1a -- 1.10,5aly xx
9. 11v o Impala Ach / (ARO) 10,3a -- 1.10,7aly
10. 12v o Raindrops Unia / (TeamUnia) 10,0a -- 1.10,7aly


Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat
1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€ - (60v€)

1. 3v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 46,3ke -- 1.42,7ake
2. 3v t Purnin Fuji / Malin (Team Ninitra) ei enn. -- 1.42,8ake
3. 3v o AH Replikaattori / (ARO) ei enn -- 1.42,8ake
4. 3v t AH Hallatanssi / (ARO) ei enn -- 1.42,9ake

5. 3v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 47,9ke -- 1.43,0ake
6. 3v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) ei enn. -- 1.43,5ake xx
7. 3v t AH Kirikiukku / (ARO) ei enn -- 1.43,9ake
8. 3v t Purnin Hehku / Bertel (Team Ninitra) ei enn. -- 1.44,0ake


Lähtö 11. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat
2 000v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - (125v€)

Ryhmä1
1. 4v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 36,1ake -- 1.36,2ake x
2. 4v t Villiviini RC / Juha (RDT) 38,6ake -- 1.36,5ake x
3. 4v t Ruskon Unikeko / (ARO) 36,8a -- 1.36,6ake
4. 4v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 38,9aly -- 1.36,7ake
5. 4v t Makiannäläkä / (ARO) 36,8a -- 1.36,7ake

6. 4v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 36,9ake -- 1.36,9ake x
7. 4v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 36,2aly -- 1.37,4ake
8. 4v o Ruskon Hallahirmu / Gunnar (Wäck) 36,2aly -- 1.37,5ake
9. 4v o Tanhun Tuhka / (ARO) 36,7a -- 1.37,8ake

Ryhmä2
1. 4v o Esikuva RC / Matti (RDT) 35,7aly -- 1.33,1ake
2. 4v o Ruskon Hurlumhei / (ARO) 31,8a -- 1.33,1ake
3. 4v t Thorhalla R. / Leo (Wäck) 34,2ake -- 1.33,2ake
4. 4v o Purnin Amerikaano / (ARO) 30,8a -- 1.33,6ake

5. 4v t Radikaali Viipotin / (ARO) 36,0a -- 1.33,9ake
6. 4v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 35,3aly -- 1.34,2ake
7. 4v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 33,2ake -- 1.34,2ake
8. 4v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 32,9ake -- 1.34,6ake

Ryhmä3
1. 4v t Anezka R. / (ARO) 30,4a -- 1.28,1ake
2. 4v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 28,6a -- 1.28,1ake
3. 4v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 28,1a -- 1.28,2ake
4. 4v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 28,4a -- 1.28,3ake x

5. 4v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 28,1a -- 1.28,6ake x
6. 4v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 28,1a -- 1.28,6ake
7. 4v o Unian Satukirjasankari / (TeamUnia) 28,4a -- 1.28,7ake
8. 4v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 28,1a -- 1.28,8ake x


Lähtö 12. Ryhmäajo kylmäverisille 1609m, avoin
3 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 350v€ - (225v€)

Ryhmä1
1. 8v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 48,0ke -- 1.34,0aly
2. 8v PML Supina / (RDT) 48,0ke -- 1.34,1aly
3. 5v t AH Caamos / (ARO) 31,9a -- 1.34,2aly
4. 5v o AH Paroni / (ARO) 31,9a -- 1.34,6aly x
5. 5v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 32,7ake -- 1.34,8aly x
6. 5v o Ruskon Kärähdys / (RuKo) 36,7aly -- 1.34,9aly

7. 5v o Ruskon Myrskylyhty / (RuKo) 33,3ake -- 1.35,9aly
8. 5v t AH Kipinätär / (RuKo) 36,2aly -- 1.35,4aly x
9. 5v t Ruskon Fanni / (RuKo) 33,0aly -- 1.35,6aly
10. 5v t Ruskon Hopeatar / (RuKo) 36,6aly -- 1.35,7aly x
11. 5v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 33,4ake -- 1.35,9aly

Ryhmä2
1. 6v o Ruskon Eetvartti / (ARO) 29,0a -- 1.28,0aly x
2. 6v t Gjesta / (RuKo) 28,6aly -- 1.28,2aly x
3. 6v t AH Inkkari / (ARO) 28,0a -- 1.28,8aly
4. 9v o Murhamiesi / (RDT) 30,2ke -- 1.29,1aly x
5. 5v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 31,3akp -- 1.29,3aly x

6. 8v o AH Cerberus / (ARO) 30,4a -- 1.29,4aly
7. 6v t AH Taifuuni / (ARO) 31,4a -- 1.29,5aly
8. 6v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 28,3ake -- 1.29,7aly x
9. 5v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 28,1a -- 1.29,7aly
10. 6v o Miniromeo / (ARO) 31,4a -- 1.29,9aly

Ryhmä3
1. 6v o Agapeetus KAS / Sylve (Team Ninitra) 27,5 -- 1.27,1aly
2. 5v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 27,0aly -- 1.27,2aly
3. 8v t Vauhtivilma / (ARO) 27,4a -- 1.27,5aly
4. 7v o AH Höstblixt / (ARO) 27,7a -- 1.27,6aly xx
5. 6v o Purnin Ekspressi / Matts (Team Ninitra) 27,3 -- 1.27,6aly

6. 7v o Kilpimies / Thorvald (Team Ninitra) 27,2a -- 1.27,6aly x
7. 6v t Purnin Viisaus / Helen (Team Ninitra) 27,0 -- 1.27,7aly x
8. 7v o Duartr R. / (TeamUnia) 27,0a -- 1.27,7aly
9. 9v t Ujokaneli / (ARO) 27,2a -- 1.27,8aly
10. 10v t Saltan Tulikuura / (ARO) 27,0a -- 1.27,8aly x

Ryhmä4
1. 6v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 26,9ake -- 1.26,1aly
2. 6v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 26,9ake -- 1.26,4aly x
3. 6v o Urhonpoika / (RuKo) 26,9aly -- 1.26,4aly
4. 5v t AH Utuisa / (ARO) 26,0a -- 1.26,4aly
5. 6v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 26,0ake -- 1.26,6aly

6. 7v o Snadisti Hopee / (ARO) 26,2a -- 1.26,8aly
7. 9v o Ragnvald Vehka / Markus (Wäck) 26,2aly -- 1.26,8aly
8. 8v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 26,2a -- 1.26,9aly
9. 6v o AH Villiharha / (RuKo) 26,0aly -- 1.27,0aly
7v o Duanin Pessimisti / (ARO) 26,0a -- k

Ryhmä5
1. 7v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 25,3ake -- 1.24,0aly
2. 7v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 25,5ake -- 1.24,4aly x
3. 7v t AH Suonoita / (ARO) 25,0a -- 1.24,5aly
4. 12v t AH Balladi / (ARO) 24,9a -- 1.24,5aly
5. 8v o Duanin Nokappas / (ARO) 25,4a -- 1.24,6aly

6. 7v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 24,8ake -- 1.24,6aly
7. 11v t Ruskon Unikuu / (ARO) 25,4a -- 1.24,8aly
8. 7v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 25,0aly -- 1.24,8aly x
9. 11v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 25,2a -- 1.24,9aly
10. 8v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 25,0a -- 1.24,9aly

Ryhmä6
1. 9v t AH Fiinimimmi / (ARO) 24,4a -- 1.24,1aly x
2. 15v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a -- 1.24,4aly
3. 7v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 24,5ake -- 1.24,5aly
4. 14v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 24,4a -- 1.24,6aly
5. 11v o AH Lumikiri / (ARO) 24,3a -- 1.24,6aly

6. 12v t AH Hopeahela / (ARO) 24,2a -- 1.24,7aly
7. 9v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 24,1a -- 1.24,8aly x
8. 10v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 24,1a -- 1.24,9aly
8v t Taivaanvalkea / Vilho (RDT) 24,4aly -- hll
14v o Savun Villimies / (ARO) 24,1a -- ep

Ryhmä7
1. 10v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 24,0aly -- 1.23,0aly x
2. 11v t AH Indigo / (ARO) 23,1a -- 1.23,1aly
3. 14v t Savun Riitasointu / (ARO) 24,0a -- 1.23,2aly
4. 11v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 23,3a -- 1.23,2aly x
5. 7v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 23,1ake -- 1.23,2aly
6. 13v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 1.23,2aly

7. 10v t AH Kiriviima / (ARO) 23,0a -- 1.23,2aly
8. 14v o Winksinwonksin RC / (ARO) 23,0a -- 1.23,2aly
9. 12v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 23,9a -- 1.23,3aly x
10. 6v t AH Vaania / (ARO) 24,0a -- 1.23,6aly
11. 10v o Saltan Tömähdys / (ARO) 24,0a -- 1.23,6aly
12. 9v t Repolan Varjosielu / (ARO) 23,4a -- 1.23,6aly x

Ryhmä8
1. 11v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 21,6aly -- 1.22,1aly
2. 14v t Nattfjäril / (ARO) 22,6a -- 1.22,4aly
3. 14v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a -- 1.22,4aly
4. 9v t AH Ajattara / (ARO) 22,0a -- 1.22,5aly
5. 10v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 22,0aly -- 1.22,6aly
6. 7v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 22,5a -- 1.22,8aly

7. 9v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 22,3aly -- 1.22,8aly x
8. 10v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 22,0aly -- 1.22,8aly
9. 10v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 22,5aly -- 1.22,9aly
10. 10v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 22,4a -- 1.22,9aly x
11. 13v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 22,0a -- 1.23,0aly

Ryhmä9

1. 13v o Ruskon Jupiter / (TeamUnia) 21,0a -- 1.20,7aly
2. 13v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 21,2aly -- 1.20,8aly
3. 13v t AH Hösthäxa / (ARO) 21,1a -- 1.20,8aly
4. 13v o Unian Runoralli / (TeamUnia) 21,0a -- 1.20,9aly
5. 15v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 1.21,0aly
6. 12v o Unian Vauhkomieli / (TeamUnia) 20,2a -- 1.21,0aly x
7. 11v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 21,0ake -- 1.21,2aly x
8. 10v o Poppasmies / (TeamUnia) 20,2a -- 1.21,2aly
9. 14v o Bergthor / (ARO) 21,2a -- 1.21,4aly
10. 14v o Ryövärijätkä / (TeamUnia) 20,3a -- 1.21,7aly

Ryhmä10
1. 13v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.20,0aly x
2. 10v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,0aly
3. 11v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,0aly
4. 12v t Unian Virivikinä / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,2aly xx
5. 11v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,2aly
6. 13v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,3aly

7. 13v t Loruleina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,5aly x
8. 13v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,6aly x
9. 13v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,1a -- 1.20,6aly
10. 11v o AH Tuleniskijä / (ARO) 20,0a -- 1.20,6aly
11. 10v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 20,0a -- 1.20,7aly


Lähtö 13. Monté Prix De Virtuile 2020 -finaali, monté ryhmäajo 2100m, lämminveriset - ei suoraa osallistumista
10 000v€+loimi+seppele - 5 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)

1. 8v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 12,2aly (15,5make) -- 1.15,2make x
2. 6v o Mayhem Ach / (ARO) 13,2a (15,5ma) -- 1.15,3make
3. 7v o Flashfire Ach / (RuKo) 13,0aly (17,6maly) -- 1.15,4make
4. 10v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,3a (m15,0a) -- 1.15,7make
5. 5v o Royale Ach / (ARO) 14,6a (16,0ma) -- 1.15,7make
6. 9v o Sølv's Horizon / Anne (Team Ninitra) 14,2a (m16,7) -- 1.15,8make

7. 6v t Alexia Duán / Emilia (Team Lily) 13,4a (m16,2a) -- 1.16,2make
8. 5v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 15,1aly (17,5maly) -- 1.16,3make
9. 5v o Sharpe Ach / (ARO) 13,1a (16,8ma) -- 1.16,6make
10. 9v o Lord Wallenberg / (SnRa) 11,1a (m15,0a) -- 1.16,7make x
11. 8v o Cyborg Snilli / (SnRa) 11,8a (m14,3a) -- 1.16,9make x
12. 11v t Prestige Elite / (SnRa) 11,2a (m15,6) -- 1.16,9make


Lähtö 14. Monté Prix De Virtuile 2020 -finaali, monté ryhmäajo 2100m, kylmäveriset - ei suoraa osallistumista
10 000v€+loimi+seppele - 5 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)

1. 10v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 25,4a (m26,4a) -- 1.26,2make x
2. 9v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 22,7aly (27,0maly) -- 1.26,6make x
3. 8v o Ruskon Leiskaus / (ARO) 25,8a (28,0ma) -- 1.26,7make
4. 11v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 25,0a (m25,0a) -- 1.27,1make
5. 10v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 22,0aly (27,1maly) -- 1.27,2make
6. 11v t AH Hallausva / (ARO) 22,1a (27,3ma) -- 1.27,3make x

7. 9v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (26,1maly) -- 1.27,5make
8. 7v o AH Pikku-Urho / (ARO) 22,1a (29,3ma) -- 1.27,6make
9. 10v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 23,0ake (26,0maly) -- 1.27,7make
10. 13v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a (m27,1a) -- 1.27,8make x
7v t AH Horna / (ARO) 22,5a (28,5ma) -- hpl
11v o Nattåska / (ARO) 20,3a (25,8ma) -- hrp


Tekijänoikeudet

Ulkoasu © K.K.
Ulkoasun kuvat © Ravikuva Jean Pierre Belot (CC BY-NC 2.0)
Kaikki muu ellei toisin mainita © Radical Trotters

Virtuaalista / SIM-Game

Tämä on virtuaalinen ravitalli
Talli ja sen hevoset ovat virtuaalisia, eikä mitään tapahdu oikeasti