Lokakuun ponidivarifinaalit 30.10.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A-poneilla matka on 1600m ja B-poneille 2100m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Ei osallistumisia! Osallitujat tulevat karsinnoista.


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 10/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet, 11/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 10/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet, 10/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet, 11/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 2.41,6aly -- 02.41,3aly 2. 4v t Galaxity / (PoRa) 2.57,5aly -- 02.41,3aly 3. 6v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.52,5a -- 02.41,3aly 4. 3v o Aikamoinen Tuulispää / Reeta (GHT) 02.40,3aly -- 02.41,5aly 5. 4v t Saltan Vauhtiville / Shavo (NaSe) 2.59,4aly -- 02.42,4aly 6. 4v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.54,3aly -- 02.43,5aly xx 7. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.29,3aly -- 02.44,2aly 8. 3v t Kahlenukke / Anna (RDT) ei enn. -- 02.47,5aly 9. 3v t Bambino / Delia (GHT) 02.47,3aly -- 02.48,1aly 10. 4v t Begwatha / (PoRa) 2.52,1ly -- 02.49,4aly
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 7v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.37,4aly -- 02.36,2aly x 2. 6v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.34,5ly -- 02.37,6aly x 3. 10v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.41,4aly -- 02.38,2aly 4. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.40,1aly -- 02.38,2aly 5. 6v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.47,4a -- 02.38,4aly 6. 7v t Toy's Ester / (SnRa) 2.42,2a -- 02.38,5aly 7. 7v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.29,2aly x -- 02.39,5aly 8. 10v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.40,4aly -- 02.40,2aly x 9. 7v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.37,5aly -- 02.41,2aly 10. 5v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.46,6ly -- 02.43,3aly 11. 7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.31,3aly -- 02.43,4aly 5v o Alla Kommer / (PoRa) 2.39,3ly -- - hyl
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 15v t Hentukka / Jami (GT) 2.10,4aly -- 02.21,2aly 2. 12v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.24,5aly -- 02.22,4aly 3. 12v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.23,2aly -- 02.23,1aly 4. 7v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.34,3aly -- 02.24,6aly x 5. 13v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.20,3ly -- 02.27,2aly 6. 13v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.12,3aly -- 02.27,3aly 7. 8v t Aken Lace / (ARO) 2.46,6a -- 02.28,3aly x 8. 16v t Narrilaivan Tilda / Minna (RDT) 2.18,1aly -- 02.28,4aly x 9. 9v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.27,2aly -- 02.29,4aly xx 10. 9v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.29,3a -- 02.29,6aly 9v t Amalia Duán / (PoRa) 2.20,6ly -- - hml 9v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.18,1aly -- - hyl
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 11v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.22,4a -- 02.16,2aly x 2. 14v o From Dusk Till Dawn / Osmo (RDT) 2.13,1ly -- 02.18,5aly 3. 12v t Radical Redberry / Milla (RDT) 2.19,3aly -- 02.19,1aly x 4. 14v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.20,4a -- 02.19,2aly 5. 10v t Radikaali Romanssi / Venla (RDT) 2.19,5aly -- 02.20,6aly 6. 17v o King Farling / Ilpo (RDT) 2.13,7aly -- 02.21,5aly 7. 12v t Pompeji Suspiria / Milla (RDT) 2.18,2aly -- 02.21,5aly 8. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,2aly -- 02.21,6aly xx 9. 11v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.12,1aly -- 02.21,6aly 10. 12v t Toy's Peggy / (SnRa) 2.12,5a -- 02.21,6aly xx 14v o Toy's Gullgosse / (SnRa) 2.12,5a -- - hml
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 4v t Disa NRL / Oona (NaSe) 2.22,5ake -- 02.11,2aly x 2. 4v o Jörmundgand NRL / Jere (NaSe) 2.26,2aly -- 02.11,4aly 3. 3v t Sigrid / Pinja (GHT) 02.06,2aly -- 02.11,5aly 4. 4v o Dragonair / Janne (RDT) 2.13,5aly -- 02.13,2aly 5. 3v t A.D. Tilda / (KiRi) 2.24.6 -- 02.13,6aly x 6. 4v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.13,3ly -- 02.14,2aly 7. 4v t Flora I.F. / (SnRa) 2.22,2a -- 02.14,2aly 8. 3v o Roland / Anna (GHT) 02.10,3aly -- 02.16,4aly xx 9. 4v o Yggdarsil NRL / Jenni (NaSe) 2.23,5aly -- 02.16,4aly 5v t Iltamäen Malva / Riina (Team Lily) 02.16,6a -- - hll
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-finaali, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 5v t Brasa / (PoRa) 2.00,2ly -- 02.04,3aly xx 2. 6v o Toy's Havard / (ARO) 59,5a -- 02.05,3aly 3. 8v o Valdemar NRL / Vallu (NaSe) 54,2aly -- 02.07,3aly 4. 6v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.08,1ake -- 02.08,2aly 5. 6v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 2.08,6aly -- 02.08,3aly 6. 7v t Bettina Dúan / (KiRi) 2.03,2 -- 02.09,6aly 7. 8v t Yanetron NRL / Nella (NaSe) 50,3aly -- 02.10,3aly 8. 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 02.10,4aly 9. 7v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.58,4ly -- 02.10,5aly 10. 8v t Malena NRL / Nita (NaSe) 2.02,2aly -- 02.11,2aly 11. 8v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 52,4aly -- 02.11,5aly 9v o Tyr B / Oona (RDT) 1.59,4aly -- - hml
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-finaali, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 12v o Hevioso RC / Hilma (RDT) 1.50,2aly -- 02.01,2aly 2. 13v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.46,3aly -- 02.02,4aly 3. 15v t Call 911 / Minttu (GT) 48,3aly x -- 02.02,4aly 4. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 55,3ly -- 02.03,3aly 5. 8v o Ethan Narr / (ARO) 2.00,4a -- 02.03,5aly 6. 12v o Samuraj NRL / Samuli (NaSe) 46,5aly -- 02.04,6aly xx 7. 13v o Karma Bay / Heli (GT) 42,1ly -- 02.04,6aly 8. 11v t Athene Snilli / Helka (NaSe) 46,4aly -- 02.05,2aly 9. 13v o Toy's Bjarte / (SnRa) 38,5 -- 02.07,3aly 12v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- hll
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 13v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 43,3a -- 01.52,1aly 2. 16v o Neutron B / Jasmin (NaSe) 41,4aly -- 01.53,1aly 3. 18v t Bernilla NRL / Bea (NaSe) 41,4aly -- 01.53,1aly 4. 14v t Kalypso Duán / Iida (NaSe) 41,3aly -- 01.53,3aly 5. 11v t Bellaire RC / Svinna (RDT) 1.46,3ly -- 01.53,3aly x 6. 11v o Capoeira Warrior / Tiina (RDT) 1.42,5aly -- 01.54,3aly 7. 14v o Headline / Jesse (RDT) 1.48,4aly -- 01.54,4aly 8. 16v t Bella Ciao / Essi (RDT) 1.45,2aly -- 01.54,5aly xx 9. 14v o Helmer Gull / (SnRa) 39,3 -- 01.57,3aly xx 10. 17v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 41,3aly -- 01.58,2aly 10v o Radical Grimmer / Anton (RDT) 1.45,2ly -- - hll