Lokakuun 1. karsinta 10.10.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A-poneilla matka on 1600m ja B-poneille 2100m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 1. VIP 9.10. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 3v t Bambino / Delia (GHT) 02.47,3aly -- 02.50,3aly 2. 6v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.52,5a -- 02.53,5aly xx 3. 4v t Galaxity / (PoRa) 2.57,5aly -- 02.54,4aly 4. 4v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.54,3aly -- 02.55,5aly 5. 4v t Begwatha / (PoRa) 2.52,1ly -- 02.55,6aly 6. 3v o Aikamoinen Tuulispää / Reeta (GHT) 02.40,3aly -- 02.55,6aly x 7. 3v t Swing Sweet Chariot / Liinu (GHT) 02.37,1aly -- 02.56,2aly xx 8. 4v o Skyforger / Jose (RDT) 2.58,5ly -- 02.57,4aly x 9. 3v t Toy's Pamela / (SnRa) 2.59,2 -- 02.57,5aly x 10. 3v o Toy's Pedro / (SnRa) 3.01,1 -- 02.58,3aly 3v t Made Of Candy / Kari (GHT) 02.37,3aly -- - k 4v o Harald Duán / (PoRa) 3.00,6aly -- - hyl
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 5v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.46,6ly -- 02.39,5aly 2. 5v o Alla Kommer / (PoRa) 2.39,3ly -- 02.40,3aly 3. 6v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.47,4a -- 02.41,4aly xx 4. 7v t Toy's Ester / (SnRa) 2.42,2a -- 02.41,5aly 5. 7v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.37,4aly -- 02.43,2aly 6. 10v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.40,4aly -- 02.44,1aly 7. 5v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.41,3aly -- 02.44,3aly xx 8. 5v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.49,5aly -- 02.45,4aly 9. 5v o Envis Bråk / (PoRa) 2.48,3aly -- 02.47,2aly 6v o Owen Go / (ARO) 2.40,2 -- - hml 6v t Toy's Danine / (SnRa) 2.42,1a -- - hll 8v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 2.40,3aly -- - k
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 9v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.27,2aly -- 02.29,5aly 2. 12v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.23,2aly -- 02.29,5aly 3. 12v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.24,5aly -- 02.30,2aly x 4. 9v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.29,3a -- 02.30,3aly x 5. 8v t Aken Lace / (ARO) 2.46,6a -- 02.30,3aly 6. 9v t Amalia Duán / (PoRa) 2.20,6ly -- 02.30,4aly 7. 12v t Toy's Demina / Kaisa (RDT) 2.23,1aly -- 02.30,5aly 8. 15v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.29,1a -- 02.34,3aly x 9. 8v t Desideria Duán / (SnRa) 2.32,3a -- 02.35,3aly 10. 8v o Aken Varric / (ARO) 2.34,4a -- 02.37,5aly xx 11. 9v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.24,3aly -- 02.37,6aly 10v o Radical Gotcha! / Minna (RDT) 2.24,6aly -- - hml
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 14v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.20,4a -- 02.18,2aly 2. 12v t Radical Redberry / Milla (RDT) 2.19,3aly -- 02.18,3aly x 3. 14v o Toy's Gullgosse / (SnRa) 2.12,5a -- 02.18,3aly 4. 11v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.22,4a -- 02.20,3aly 5. 12v t Toy's Peggy / (SnRa) 2.12,5a -- 02.20,4aly 6. 17v o King Farling / Ilpo (RDT) 2.13,7aly -- 02.21,5aly xx 7. 14v o Taikatatti RC / (ARO) 2.16,2a -- 02.22,4aly 8. 12v o Smooth Criminal RC / Liisa (RDT) 2.18,3aly -- 02.22,4aly 9. 11v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.14,1a -- 02.23,3aly 10. 17v t Riesa / Anna-Mari (RDT) 2.20,3aly -- 02.25,3aly 11. 13v o Toy's Hemming / (SnRa) 2.10,1a -- 02.25,5aly 10v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.13,2 -- - hll
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 3v t A.D. Tilda / (KiRi) 2.24.6 -- 02.20,3aly 2. 4v o Dragonair / Janne (RDT) 2.13,5aly -- 02.20,3aly x 3. 3v o Roland / Anna (GHT) 02.10,3aly -- 02.20,6aly x 4. 4v t Disa NRL / Oona (NaSe) 2.22,5ake -- 02.21,3aly 5. 3v t Sigrid / Pinja (GHT) 02.06,2aly -- 02.21,4aly 6. 4v t Flora I.F. / (SnRa) 2.22,2a -- 02.23,2aly xx 7. 4v t Hrist Mist NRL / Milla (NaSe) 2.21,2ake -- 02.23,2aly x 8. 3v o Farlon / Bea (GHT) 02.07,5aly -- 02.23,5aly 9. 3v o Toy's Konrad / (SnRa) 2.23,3 -- 02.24,3aly 10. 3v t Vanda / Netta (GHT) 02.05,2aly -- 02.26,2aly 11. 4v t Why Not v. Pompeji / (PoRa) 2.15,2ly -- 02.26,5aly 3v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) ei enn. -- - hml
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 8v t Malena NRL / Nita (NaSe) 2.02,2aly -- 02.11,1aly x 2. 5v t Brasa / (PoRa) 2.00,2ly -- 02.11,4aly 3. 7v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.58,4ly -- 02.12,2aly 4. 7v t Bettina Dúan / (KiRi) 2.03,2 -- 02.12,6aly x 5. 6v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.08,1ake -- 02.13,2aly 6. 6v o Toy's Havard / (ARO) 59,5a -- 02.13,3aly 7. 8v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 57,2a -- 02.15,3aly xx 8. 6v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.07,1a -- 02.15,3aly 9. 6v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.58,4aly -- 02.15,3aly 10. 5v t Bertas Isle / (PoRa) 2.01,2aly -- 02.17,5aly 6v t Toy's Adaia / (ARO) 56,1a -- - k 10v o Nasrin Jamaya / Jasu (NaSe) 52,3aly -- - hml
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 13v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.46,3aly -- 02.00,4aly 2. 8v o Ethan Narr / (ARO) 2.00,4a -- 02.00,5aly 3. 13v o Karma Bay / Heli (GT) 42,1ly -- 02.00,5aly 4. 11v t Athene Snilli / Helka (NaSe) 46,4aly -- 02.01,4aly 5. 15v t Call 911 / Minttu (GT) 48,3aly x -- 02.02,1aly 6. 13v o Toy's Bjarte / (SnRa) 38,5 -- 02.02,2aly 7. 9v t Amorina Snilli / (SnRa) 57,4a -- 02.03,3aly xx 8. 8v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.00,1a -- 02.03,6aly x 9. 9v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.46,5aly -- 02.04,4aly 10. 7v t Hugging NRL / (SnRa) 58,2a -- 02.05,1aly 11. 8v o William Duán / (PoRa) 51,5ly -- 02.05,2aly 12. 8v t Aken Magi / (ARO) 2.02,5a -- 02.05,4aly
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 13v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 43,3a -- 01.52,3aly 2. 14v t Kalypso Duán / Iida (NaSe) 41,3aly -- 01.53,5aly 3. 11v t Bellaire RC / Svinna (RDT) 1.46,3ly -- 01.55,5aly 4. 16v t Bella Ciao / Essi (RDT) 1.45,2aly -- 01.56,2aly 5. 14v o Helmer Gull / (SnRa) 39,3 -- 01.56,3aly x 6. 11v o Capoeira Warrior / Tiina (RDT) 1.42,5aly -- 01.58,3aly 7. 16v t Aken Surra / (ARO) 44,1a -- 01.58,4aly 8. 15v o Aken Mortlach / (ARO) 47,2 -- 01.58,5aly 9. 12v t Miftare Go / Wilma (NaSe) 40,3aly -- 01.59,2aly 10. 14v t Aken Scapa / (ARO) 49,1 -- 02.00,3aly 11. 12v o Sjötroll Duán / (SnRa) 40,3a -- 02.01,3aly 12. 13v t Shamandalie SWE / Venla (RDT) 1.44,5aly -- 02.01,5aly