Kesäkuun ponidivisioonien finaali 30.6.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen

Ei avointa osallistumista, osallistujat tulevat karsintojen kautta.


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 11/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: 
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 3: 
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet, 10/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 4: 
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet, 11/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve

Lähtö 5: 
Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6: 
Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 7: 
Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet, 10/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 8: 
Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet, 11/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 4v o Saltan Potkukelkka / Janna (Salta) 3.04,4ly -- 02.57,3aly 2. 3v t Capella / Niko ei enn. -- 02.57,4aly 3. 4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 3.01,4ly -- 02.59,3aly 4. 3v t Gaffsie v. Pompeji / (WyRa) 2.52,4ly -- 02.59,4aly 5. 4v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.45,3aly -- 03.00,3aly 6. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.38,2ly -- 03.01,2aly 7. 5v t Toy’s Danine / (SnRa) 2.59,4a -- 03.02,2aly 8. 3v o Doodwurm / Catia (LOIMU) ei enn. -- 03.02,3aly x 9. 5v o Unian Charlie / (SnRa) 2.56,5 -- 03.02,5aly x 10. 3v o Babygroot / Pirkko (LOIMU) ei enn. -- 03.03,3aly 11. 3v o Kepler / Sara 3.00,2ly -- 03.03,5aly
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 14v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.33,3a -- 02.46,2aly 2. 7v t Serendipity / Laura (MRA) 2.43,2ly -- 02.46,4aly 3. 4v o Rockpony / Kristian (LOIMU) 02.40,4ly -- 02.46,5aly 4. 7v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.41,3 -- 02.46,5aly xx 5. 8v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.41,4aly -- 02.47,3aly 6. 5v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.48,5alyxx -- 02.47,3aly 7. 14v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.31,3 -- 02.48,4aly 8. 8v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.45,5aly -- 02.49,5aly 9. 6v t Toy's Ester / (SnRa) 2.48,5 -- 02.49,6aly 10. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.34,5lyxx -- 02.49,6aly x 11. 5v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.46,3aly -- 02.50,1aly x 6v t Toy's Monique / (SnRa) 2.42,2a -- - hml
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 8v t Amalia Duán / (PoRa) 2.29,2ly -- 02.25,5aly 2. 10v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.28,2a -- 02.26,2aly 3. 8v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.31,5ly -- 02.27,4aly 4. 9v o Sailin' Light / (SnRa) 2.26,3 -- 02.27,5aly 5. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MRA) 2.21,2aly -- 02.27,5aly 6. 10v o Wild Wizard / (SnRa) 2.24,6 -- 02.28,3aly 7. 7v t Nessia Duán / (SnRa) 2.24,3 -- 02.29,1aly 8. 10v t Narrilaivan Two Hearts / Tero (NaSe) 2.30,4ly -- 02.29,3aly 9. 10v t Narrilaivan Leona / Iida (NaSe) 2.26,3aly -- 02.30,3aly 10. 10v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.30,4aly
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 11v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.24,2 -- 02.13,2aly 2. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.14,4aly -- 02.13,4aly 3. 10v o Maestro Go / (Unia) 2.16,2a -- 02.14,3aly 4. 10v o Paintthetownred / (Unia) 2.15,5a -- 02.14,3aly 5. 13v o Rásmus SWE / (Unia) 2.15,5a -- 02.15,5aly 6. 10v t Narrilaivan Charmadonna / Tero (NaSe) 2.15,3aly -- 02.19,4aly 7. 14v o Narrilaivan Matias / Iida (NaSe) 2.18,2aly -- 02.19,5aly 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,4aly -- - k 12v o Juniper I.F. / Eve (Salta) 2.12,3aly -- - hll 13v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- - hll 10v t Medo Metal / (Unia) 2.16,4a -- - hml
Lähtö 5: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 5v t Charlene I.F. / (MRA) 2.15,1ke -- 02.25,4ake 2. 4v o Skoganvarri Mánoheáhpi / (SnRa) 2.20,2 -- 02.25,5ake 3. 4v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) 02.20,6ly -- 02.25,6ake 4. 7v t Chachacha I.F. / (MRA) 2.01,6aly -- 02.26,1ake 5. 4v t Trodella NRL / (TeKo) 02.24,3ly -- 02.26,2ake 6. 4v t Brasa / (PoRa) 2.14,3ly -- 02.26,5ake 7. 4v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.15,3ly -- 02.26,6ake 8. 4v o Frankenweenie / Catia (LOIMU) 02.13,4aly -- 02.27,2ake 9. 4v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.11,6ly -- 02.27,5ake xx 10. 4v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.18,2a -- 02.29,2ake xx 6v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.14,1ly -- - hpl 5v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.16,6a -- - hyl
Lähtö 6: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 7v t Grisette I.F. / (MRA) 58,1aly -- 02.04,1ake x 2. 6v o Valdemar / Iida (NaSe) 58,2ly) -- 02.04,3ake 3. 6v t Yanetron NRL / Shavo (NaSe) 1.59,3ly -- 02.04,5ake 4. 13v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 02.04,6ake 5. 11v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) 02.06,3ly -- 02.05,5ake 6. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.02,2ly -- 02.06,3ake 7. 9v t Brianna I.F. / (MRA) 2.04,3aly -- 02.06,5ake 8. 6v t Hugging NRL / (SnRa) 2.12,3a -- 02.07,4ake 9. 5v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.12,3 -- 02.08,1ake x 10. 8v t Nasrin Kaleesi / Satu (NaSe) 59,5aly -- 02.08,3ake xx 7v t Värholms Gård Cajsa / Pirkko (LOIMU) 02.02,4aly -- - hpl 7v t Avasha G / (MRA) 54,4aly -- - hpl
Lähtö 7: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 11v t Call 911 / Minttu (GT) 55,2ake -- 01.55,5ake x 2. 9v o Lackadaisicial / Shavo (NaSe) 49,6ly -- 01.56,1ake xx 3. 10v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- 01.57,4ake 4. 8v t Nasrin Dvalan / Tero (NaSe) 2.03,2aly -- 01.57,6ake 5. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 01.58,2ake xx 6. 8v t Nasrin Saarya / Tiia (NaSe) 52,1aly -- 01.58,3ake x 7. 9v t Tryggve Elsa / (SnRa) 51,4 -- 02.00,2ake 8. 8v o Nasrin Royan / Iida (NaSe) 2.00,4aly -- 02.00,6ake x 9. 11v t Toy's Liselotte / (SnRa) 47,2 -- 02.01,1ake 10. 11v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 45,1a -- 02.01,3ake
Lähtö 8: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 12v o Jaguar Go / (SnRa) 41,2a -- 01.50,5ake 2. 15v o Jamming NRL / Iida (NaSe) 42,1aly -- 01.51,3ake 3. 13v o Helmer Gull / (SnRa) 39,3 -- 01.51,4ake x 4. 16v t Bernilla NRL / Tero (NaSe) 41,4aly -- 01.52,1ake 5. 13v o Bartholomew I.F. / (MRA) 43,2aly -- 01.52,4ake xx 6. 13v t Eloveera NRL / Jaksu (NaSe) 40,1aly -- 01.52,5ake 7. 12v o PP's Rattles And Tattles / Jenni (Salta) 41,1ly -- 01.53,2ake 8. 16v t Toy's Nancy / (Unia) 41,3a -- 01.53,5ake 9. 16v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 41,3aly -- 01.53,5ake 10v t Betty Blue RC / (Unia) 46,2a -- - hml 10v o Christoffer SWE / (MRA) 50,2aly -- - hll