Kesäkuun 1. karsinta 10.06.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A-poneilla matka on 1600m ja B-poneille 2100m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 1. karsinta. VIP 9.6. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: 
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 3: 
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 4: 
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 12/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve

Lähtö 5: 
Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6: 
Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 7: 
Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 8: 
Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 10/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 3.01,4ly -- 03.01,5aly 2. 3v o Doodwurm / Catia (LOIMU) ei enn. -- 03.01,6aly 3. 3v o Babygroot / Pirkko (LOIMU) ei enn. -- 03.02,3aly x 4. 4v o Saltan Potkukelkka / Janna (Salta) 3.04,4ly -- 03.03,2aly 5. 4v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.45,3aly -- 03.03,2aly x 6. 3v t Gaffsie v. Pompeji / (WyRa) 2.52,4ly -- 03.04,4aly 7. 5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.38,2ly -- 03.05,1aly 8. 5v t Toy's Danine / (SnRa) 2.59,4a -- 03.05,4aly 9. 5v o Alla Kommer / (PoRa) 2.47,4ly -- 03.06,1aly 10. 5v o Unian Charlie / (SnRa) 2.56,5 -- 03.06,4aly 11. 4v t Saltan Sitruunalime / Jenni (Salta) 3.02,5ly -- 03.06,5aly xx 12. 3v t A.D. Ben’s Fancy Lady / Petteri (LOIMU) ei enn. -- 03.07,6aly x
Lähtö 2: Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 6v t Toy's Monique / (SnRa) 2.42,2a -- 02.52,3aly 2. 5v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.46,3aly -- 02.52,4aly x 3. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.34,5lyxx -- 02.52,5aly 4. 14v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.31,3 -- 02.53,2aly 5. 4v o Rockpony / Kristian (LOIMU) 02.40,4ly -- 02.53,6aly 6. 5v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.48,5alyxx -- 02.54,4aly 7. 4v o Envis Bråk / (PoRa) 2.59,2aly -- 02.54,4aly 8. 8v t Narrilaivan Finaste / Iida (NaSe) 2.45,5aly -- 02.55,3aly 9. 4v o Dynamite Duck / Jarno (LOIMU) 02.41,5ly -- 02.55,4aly 10. 8v t Narrilaivan Minttuinen / Shavo (NaSe) 2.41,4aly -- 02.56,3aly 11. 6v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.43,1a -- 02.57,4aly x 8v o Narrilaivan Jukuri / Jaksu (NaSe) 2.43,5ly -- - hml
Lähtö 3: Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 10v t Narrilaivan Two Hearts / Tero (NaSe) 2.30,4ly -- 02.39,2aly 2. 8v t Amalia Duán / (PoRa) 2.29,2ly -- 02.39,3aly x 3. 10v t Narrilaivan Leona / Iida (NaSe) 2.26,3aly -- 02.39,4aly xx 4. 7v t Nessia Duán / (SnRa) 2.24,3 -- 02.40,6aly 5. 10v o Wild Wizard / (SnRa) 2.24,6 -- 02.41,2aly xx 6. 9v o Sailin' Light / (SnRa) 2.26,3 -- 02.41,4aly 7. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.42,5aly 8. 8v t Narrilaivan Reetta / Shavo (NaSe) 2.31,5ly -- 02.43,5aly 9. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.15,3ly -- 02.44,5aly x 10. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.24,2aly -- 02.45,4aly x 10v t Narrilaivan Evanna / Jaksu (NaSe) 2.25,3aly -- - hyl 7v Hampus Duán / (WyRa) 2.41,1aly -- - hpl
Lähtö 4: Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,4aly -- 02.22,2aly 2. 12v o Juniper I.F. / Eve (Salta) 2.12,3aly -- 02.22,3aly x 3. 13v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 02.22,5aly 4. 14v o Narrilaivan Matias / Iida (NaSe) 2.18,2aly -- 02.22,6aly 5. 10v t Narrilaivan Charmadonna / Tero (NaSe) 2.15,3aly -- 02.24,4aly 6. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.14,4aly -- 02.24,6aly 7. 4v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) 02.20,6ly -- 02.25,1aly x 8. 10v t Narrilaivan Larissa / Shavo (NaSe) 2.13,2aly -- 02.26,1aly 9. 11v t Sølv's Grapefruit / Janna (Salta) 2.22,3aly -- 02.26,2aly 10. 4v t Trodella NRL / (TeKo) 02.24,3ly -- 02.26,3aly xx 11. 11v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.13,1aly -- 02.26,3aly 12. 13v o North Hemp / (SnRa) 2.10,3a -- 02.28,2aly
Lähtö 5: Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 4v o Skoganvarri Mánoheáhpi / (SnRa) 2.20,2 -- 02.21,1ake 2. 4v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.15,3ly -- 02.21,2ake 3. 4v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.11,6ly -- 02.21,2ake x 4. 6v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.14,1ly -- 02.23,2ake xx 5. 4v t Brasa / (PoRa) 2.14,3ly -- 02.23,3ake x 6. 4v o Frankenweenie / Catia (LOIMU) 02.13,4aly -- 02.23,5ake 7. 4v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.11,5aly -- 02.24,2ake 8. 4v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.14,1ly -- 02.24,3ake xx 9. 5v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.12,2 -- 02.25,3ake xx 10. 5v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.16,6a -- 02.25,5ake 11. 4v t Susannette SWE / Kati (LOIMU) 02.14,6aly -- 02.25,5ake 4v t Mereca Janaiya / Pirkko (LOIMU) 02.14,2aly -- - hll
Lähtö 6: Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 7v t Värholms Gård Cajsa / Pirkko (LOIMU) 02.02,4aly -- 02.10,1ake x 2. 6v t Yanetron NRL / Shavo (NaSe) 1.59,3ly -- 02.10,2ake 3. 13v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 02.10,3ake 4. 11v t Kappvänilja / Riina (Team Lily) 02.06,3ly -- 02.10,3ake 5. 6v t Hugging NRL / (SnRa) 2.12,3a -- 02.10,4ake 6. 6v o Valdemar / Iida (NaSe) 58,2ly) -- 02.11,2ake 7. 8v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.07,5ly -- 02.12,4ake x 8. 6v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.02,3ly -- 02.12,5ake 9. 6v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.10,4 -- 02.14,4ake 8v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.12,4aly -- - hyl 5v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.14,5ly -- - k 4v t Bertas Isle / (PoRa) 2.13,6ake -- - hml
Lähtö 7: Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 8v o Nasrin Royan / Iida (NaSe) 2.00,4aly -- 01.55,4ake 2. 9v o Lackadaisicial / Shavo (NaSe) 49,6ly -- 01.55,5ake x 3. 8v t Nasrin Dvalan / Tero (NaSe) 2.03,2aly -- 01.56,1ake xx 4. 11v t Call 911 / Minttu (GT) 55,2ake -- 01.56,3ake xx 5. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 01.56,4ake 6. 11v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 45,1a -- 01.56,5ake 7. 7v o Iltamäen Argon / (SnRa) 58,1a -- 01.57,2ake 8. 7v o William Duán / (PoRa) 59,2ly -- 01.58,3ake x 9. 10v t Drilla NRL / Janna (Salta) 46,2ly -- 01.58,4ake 10. 9v t Tryggve Elsa / (SnRa) 51,4 -- 01.58,5ake 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 51,4 -- - hpl 8v t Nasrin Saarya / Jaksu (NaSe) 52.1aly -- - hml
Lähtö 8: Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 15v o Jamming NRL / Iida (NaSe) 42,1aly -- 01.50,2ake 2. 13v t Eloveera NRL / Jaksu (NaSe) 40,1aly -- 01.50,3ake 3. 16v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 41,3aly -- 01.50,5ake 4. 12v o PP's Rattles And Tattles / Jenni (Salta) 41,1ly -- 01.51,4ake 5. 16v t Bernilla NRL / Tero (NaSe) 41,4aly -- 01.52,5ake 6. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,2a -- 01.53,4ake 7. 12v o Einherjar I.F. / Janna (Salta) 41,1aly -- 01.53,5ake x 8. 12v o Jaguar Go / (SnRa) 41,2a -- 01.53,6ake 9. 11v o Sjötroll Duán / (SnRa) 42,1a -- 01.54,4ake 10. 12v o Toy's Gilbert / (SnRa) 38,2 -- 01.54,5ake