Huhtikuun 2. karsinta 20.4.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin Shavo / Narrilaivan sekä reibili / Duán Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen! Huhtikuusta 2018 alkaen ponidivareita alettiin järjestämään Reprobaten Guest Trottersissa.

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A-poneilla matka on 1600m ja B-poneille 2100m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan, jonka kutsu julkaistaan 10.12.2017.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 2. VIP 19.4. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 6/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: 
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 9/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 3: 
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 5/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 4: 
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 5/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve

Lähtö 5: 
Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 8/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6: 
Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 11/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 7: 
Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 6/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 8: 
Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 8/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.53,4 -- 02.50,2aly xx -> finaaliin 2. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 02.50,4aly -> finaaliin 3. 5v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.53,2 -- 02.53,3aly -> finaaliin 4. 5v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 2.47,7 -- 02.54,1aly -> finaaliin 5. 5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.46,3ly -- 02.54,5aly 6. 3v t Toy's Vivian / (SnRa) 3.03,3a -- 02.54,6aly
Lähtö 2: Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.45,1aly -> finaaliin 2. 7v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.54,4 -- 02.45,2aly -> finaaliin 3. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.26,5ly -- 02.45,2aly -> finaaliin 4. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.43,1a -- 02.46,3aly -> finaaliin 5. 4v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.57,6aly -- 02.47,2aly xx -> finaaliin 6. 7v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.47,2a -- 02.47,5aly x 7. 13v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.33,3a -- 02.51,5aly x 7v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.54,3 -- - hml 5v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 2.47,4a -- - hml
Lähtö 3: Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.22,5aly -> finaaliin 2. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- 02.23,1aly -> finaaliin 3. 9v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.25,5 -- 02.26,3aly x -> finaaliin 4. 8v o Sailin' Light / (SnRa) 2.27,3 -- 02.26,5aly -> finaaliin 5. 10v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.26,5a -- 02.26,6aly
Lähtö 4: Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 13v o Toy’s Franklin / (SnRa) 2.13,4a -- 02.13,2aly -> finaaliin 2. 14v t Viktoria / (SnRa) 2.09,1 -- 02.15,2aly -> finaaliin 3. 9v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.19,3 -- 02.15,3aly -> finaaliin 4. 9v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.17,5a -- 02.16,2aly -> finaaliin 13v t Fool's Cookie Kiss / (SnRa) 2.10,2a -- - hpl
Lähtö 5: Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 3v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.18,6ake-- 02.18,2ake -> finaaliin 2. 4v o Da Capo Kristoffer / Miika (TeKo) 02.20,6ly -- 02.18,4ake xx -> finaaliin 3. 4v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.19,5a -- 02.18,6ake -> finaaliin 4. 4v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.19,5aly -- 02.20,3ake xx -> finaaliin 5. 6v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.20,5ake 6. 4v t Trodella NRL / Enni (TeKo) 02.24,3ly -- 02.21,4ake 7. 3v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.21,3a -- 02.23,1ake 8. 5v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.18,3a -- 02.23,3ake
Lähtö 6: Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 5v o Nasrin Opal / Paavo (NaSe) 2.07,3 -- 02.02,6ake -> finaaliin 2. 11v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 02.03,1ake -> finaaliin 3. 5v t Unian Rouslite / Shavo (NaSe) 2.06,2a -- 02.03,3ake -> finaaliin 4. 8v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 54,1a -- 02.04,1ake xx -> finaaliin 5. 5v t Nasrin Kaleesi / Noora (NaSe) 2.06,3 -- 02.05,2ake -> finaaliin 6. 7v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.07,6a -- 02.05,5ake xx -> finaaliin 7. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 43,5ly -- 02.05,5ake 8. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.06,4ake 9. 7v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.07,3a -- 02.06,4ake 10. 5v t Nasrin Dvalan / Leo (NaSe) 2.06,2a -- 02.07,2ake 5v t Toy's Saga / (SnRa) 2.14,6a -- - k
Lähtö 7: Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 51,4 -- 01.50,3ake -> finaaliin 2. 10v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 46,4 -- 01.50,3ake xx -> finaaliin 3. 10v t Toy's Liselotte / (SnRa) 47,2 -- 01.51,3ake -> finaaliin 4. 10v t Miftare Go / Milla (NaSe) 46,6 -- 01.51,3ake -> finaaliin 5. 6v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.04,2a -- 01.53,4ake 6. 10v o Daredevil Duán / (SnRa) 48,5 -- 01.55,1ake
Lähtö 8: Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 13v o Neutron B / Nero (NaSe) 42,5a -- 01.41,1ake -> finaaliin 2. 11v o Jaguar Go / (SnRa) 42,4 -- 01.41,2ake -> finaaliin 3. 13v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 43,2a -- 01.41,5ake -> finaaliin 4. 11v t Toy’s Duva / (SnRa) 42,1 -- 01.42,5ake -> finaaliin 5. 13v o Helmer Gull / (SnRa) 39,3 -- 01.42,5ake 6. 15v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 43,2a -- 01.43,6ake 10v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 44,2 -- - hll 9v o Toy's Herting / (SnRa) 42,2a -- - hml