Huhtikuun 1. karsinta 10.4.2018

Idea ponin divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin Shavo / Narrilaivan sekä reibili / Duán Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen! Huhtikuusta 2018 alkaen Shavon tilalle tuli ponidivareita pitämään Reprobate / Guest Trotters.

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A-poneilla matka on 1600m ja B-poneille 2100m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan, jonka kutsu julkaistaan 10.12.2017.
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 1. VIP 9.4. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: 
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 3: 
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 12/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 4: 
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve

Lähtö 5: 
Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 12/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6: 
Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve

Lähtö 7: 
Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 11/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 8: 
Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 12/12
P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 03.00,5aly xx -> finaaliin 2. 5v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 3.00,5ly -- 03.01,3aly -> finaaliin 3. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.02,2aly -> finaaliin 4. 4v t Toy's Danine / (SnRa) 3.00,3 -- 03.02,2aly -> finaaliin 5. 4v o Unian Charlie / (SnRa) 3.13,4a -- 03.02,2aly x -> finaaliin 6. 3v o Narrilaivan Corona / Laura (RDT) 3.03,5aly -- 03.03,1aly x -> finaaliin 7. 3v t Radikaali Neiti / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.03,3aly x 8. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 03.06,5aly x 9. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.06,6aly 5v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.53,2 -- - k 5v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 2.47,7 -- - k 5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.46,3ly -- - hll
Lähtö 2: Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.45,3aly -- 02.40,4aly -> finaaliin 2. 5v o Narrilaivan Viggo / Olga (NaSe) 2.49,9 -- 02.40,5aly -> finaaliin 3. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.41,5aly x -> finaaliin 4. 5v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.48,4ly -- 02.41,5aly x -> finaaliin 5. 11v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) 2.45,2 -- 02.43,2aly -> finaaliin 6. 5v t Narrilaivan Amidala / Shavo (NaSe) 2.48,9 -- 02.43,2aly -> finaaliin 7. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.43,2aly 8. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.26,5ly -- 02.44,3aly 9. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.41,2 -- 02.44,5aly 10. 5v t Toy's Marilyn / Laura (RDT) 2.47,2ly -- 02.45,4aly x 11. 13v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.33,3a -- 02.46,4aly 14v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.33,2a -- - hml
Lähtö 3: Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 10v t Sølv's Grapefruit / Janna (Salta) 2.24,4aly -- 02.24,4aly -> finaaliin 2. 9v o Radical Gotcha! / Spookiness (RDT) 2.26,1aly -- 02.24,6aly xx -> finaaliin 3. 10v o Wild Wizard / (SnRa) 2.30,6a -- 02.25,1aly -> finaaliin 4. 11v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.24,3 -- 02.25,2aly x -> finaaliin 5. 11v t Toy's Demina / Anna (RDT) 2.23,1aly -- 02.25,2aly x -> finaaliin 6. 6v t Nessia Duán / (SnRa) 2.36,4a -- 02.25,5aly -> finaaliin 7. 9v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.25,5 -- 02.28,3aly 8. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.28,5aly 9. 8v t Radikaali Romanssi / Laura (RDT) 2.29,5ly -- 02.28,6aly 10. 8v o Sailin' Light / (SnRa) 2.27,3 -- 02.29,3aly 11. 10v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.26,5a -- 02.30,5aly x 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- - hll
Lähtö 4: Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 9v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.18,3a -- 02.16,4aly x -> finaaliin 2. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.16,5aly -> finaaliin 3. 11v o Juniper. I.F. / Jenni (Salta) 2.12,3aly -- 02.16,6aly xx -> finaaliin 4. 13v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.10,4a -- 02.17,4aly -> finaaliin 5. 10v t Radical Distress / Laura (RDT) 2.24,6ly -- 02.18,3aly -> finaaliin 6. 13v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 02.18,5aly -> finaaliin 7. 10v o Narrilaivan Giblin / Anna (RDT) 2.14,5ly -- 02.18,5aly xx 8. 13v o Toy’s Franklin / (SnRa) 2.13,4a -- 02.19,1aly 9. 10v t Sølv's Shocked / Janna (Salta) 2.14,6aly -- 02.19,2aly 10. 14v t Twinky I.F. / Emmi (RDT) 2.12,1aly -- 02.20,3aly 11. 11v t Pompeji Suspiria / Spookiness (RDT) 2.22,1aly -- 02.21,1aly 12. 9v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.19,3 -- 02.21,4aly xx
Lähtö 5: Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 02.15,4ake -> finaaliin 2. 5v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.16,1ake -> finaaliin 3. 4v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.19,2 -- 02.17,3ake -> finaaliin 4. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.17,5ake -> finaaliin 5. 3v t Sweetline NRL / Laura (RDT) 2.22,1ly -- 02.18,5ake -> finaaliin 6. 5v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.18,3aly -- 02.18,5ake -> finaaliin 7. 3v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) ei enn. -- 02.18,6ake 8. 3v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.21,3a -- 02.22,2ake 9. 3v t Eviona NRL / Spookiness (RDT) 2.22,5aly -- 02.22,5ake x 5v o Vinds Unique / Jannica (APR) 2.06,6 -- - hpl 4v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.30,6aly -- - hml 4v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.19,5a -- - hpl
Lähtö 6: Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 5v o Valdemar NRL / Salla (NaSe) 2.06,1 -- 02.06,2ake x -> finaaliin 2. 13v o Billboard / Saku (GT) 45,1lyxx -- 02.06,2ake -> finaaliin 3. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.06,3ake -> finaaliin 4. 5v t Ellinoora NRL / Veera (NaSe) 2.08,9 -- 02.06,6ake x -> finaaliin 5. 13v t Central Intelligence AD / Jannica (APR) 2.05,5 -- 02.08,2ake x -> finaaliin 6. 5v t Hugging NRL / (SnRa) 2.12,3a -- 02.08,3ake -> finaaliin 7. 11v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 02.08,5ake xx 8. 5v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 2.10,4ly -- 02.09,1ake 9. 6v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.10,2a -- 02.10,4ake 10. 7v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.12,2aly -- 02.11,3ake 11. 5v o Gillyweed RC / Spookiness (RDT) 2.12,2ly -- 02.12,5ake x 7v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.12,4aly -- - hml
Lähtö 7: Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 14v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 40,3a -- 01.50,3ake xx -> finaaliin 2. 8v o Lackadaisical / Iiro (NaSe) 58,2 -- 01.50,5ake -> finaaliin 3. 10v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 46,5a -- 01.51,3ake -> finaaliin 4. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 01.51,4ake -> finaaliin 5. 9v t Drilla NRL / Jenni (Salta) 46,2ly -- 01.51,6ake -> finaaliin 6. 9v o Top Priority / Anna (RDT) 1.49,4aly -- 01.52,3ake -> finaaliin 7. 10v o Hampus NRL / Emmi (RDT) 1.46,1ly -- 01.53,2ake 8. 9v o Capoeira Warrior / Laura (RDT) 1.45,4aly -- 01.54,2ake 9. 7v t Radical Shameless / Spookiness (RDT) 2.00,5ly -- 01.55,3ake 10. 10v t Toy's Liselotte / (SnRa) 47,2 -- 01.55,5ake 10v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 46,4 -- - k
Lähtö 8: Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.43,2ake -> finaaliin 2. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.43,4ake -> finaaliin 3. 11v o PP's Rattles And Tattles / Jenni (Salta) 41,1ly -- 01.43,4ake -> finaaliin 4. 11v o Einherjar I.F. / Janna (Salta) 43,1aly -- 01.44,2ake -> finaaliin 5. 10v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 44,2 -- 01.44,3ake x -> finaaliin 6. 12v o Toy's Magnus / (SnRa) 40,1a -- 01.45,3ake -> finaaliin 7. 9v t Barbarella RC / Laura (RDT) 1.52,1ly -- 01.46,2ake 8. 13v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 43,2a -- 01.47,1ake 9. 15v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 43,2a -- 01.49,2ake 10. 11v t Toy's Duva / (SnRa) 42,1 -- 01.49,4ake 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,2a -- - hml 9v o Radical Grimmer / Spookiness (RDT) 1.48,2aly -- - hml