Elokuun ponidivisioonien finaali 30.08.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen

Ei avointa osallistumista, osallistujat tulevat karsintojen kautta.


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 10/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 2: 
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 3: 
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet, 11/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 4: 
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet, 08/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve

Lähtö 5: 
Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet, 08/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 6: 
Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 7: 
Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet, 08/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 8: 
Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet, 10/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve


Tulokset

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 4v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.41,3aly -- 02.57,1aly x 2. 3v o Skyforger / Jose (RDT) 2.58,5ly -- 02.57,2aly 3. 6v o Asterion / (Kestrel) 2.44,5aly -- 02.57,3aly 4. 4v t Begwatha / (PoRa) 2.57,2aly -- 02.57,3aly x 5. 5v o Alla Kommer / (PoRa) 2.42,2aly -- 02.58,2aly 6. 4v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 2.55,5aly -- 02.58,5aly 7. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.50,1ly -- 02.58,5aly 8. 3v o Who's Your Daddy? / Spookiness (RDT) 2.57,4ly -- 02.59,3aly x 9. 5v t Flissa Go / (ARO) 2.53,5a -- 03.00,5aly 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.32,3ly -- - hml
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 5v o Envis Bråk / (PoRa) 2.48,3aly -- 02.51,2aly x 2. 7v o Aken Varric / (ARO) 2.50,3a -- 02.51,4aly xx 3. 7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.37,3aly -- 02.51,4aly x 4. 8v o Jaws Bond / Anna (RDT) 2.35,3aly -- 02.51,4aly 5. 4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 2.56,4aly -- 02.51,4aly 6. 7v t Aken Lace / (ARO) 2.50,6a -- 02.51,5aly 7. 5v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.41,6aly -- 02.51,5aly x 8. 5v o Narrilaivan Corona / Emmi (RDT) 2.51,3aly -- 02.51,6aly 9. 4v t Radikaali Neiti / Spookiness (RDT) 2.49,6aly -- 02.52,4aly xx 10. 5v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.46,3aly -- 02.52,4aly 11. 5v o Owen Go / (ARO) 2.50,2a -- 02.53,4aly 12. 6v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.30,3ly x -- 02.53,5aly x
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 13v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.24,4a -- 02.32,5aly x 2. 9v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.40,5aly -- 02.32,5aly 3. 12v t Toy's Demina / Inka (RDT) 2.23,1aly -- 02.33,2aly 4. 10v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.33,5aly x 5. 10v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.23,1a -- 02.34,3aly 6. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.24,2aly -- 02.34,4aly x 7. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.12,3aly -- 02.34,5aly 8. 11v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.28,2a -- 02.34,6aly 9. 15v t Narrilaivan Elise / Anni (RDT) 2.18,2aly -- 02.35,1aly 10. 8v t Amalia Duán / (PoRa) 2.25,5aly -- 02.35,3aly 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.13,2aly -- - hll
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 12v o Smooth Criminal RC / Anna (RDT) 2.2.19,3aly -- 02.20,2aly x 2. 15v o It's Coming Soon / Laura (RDT) 2.14,2ly -- 02.20,6aly 3. 10v t Radical Distress / Emmi (RDT) 2.18,3aly -- 02.21,1aly 4. 9v t Radikaali Romanssi / Spookiness (RDT) 2.24,5aly -- 02.21,2aly 5. 10v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.14,1a -- 02.22,2aly x 6. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,4aly -- 02.22,2aly 7. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.13,4aly -- 02.22,5aly 11v t Pompeji Suspiria / Noora (RDT) 2.19,2ly -- - hyl
Lähtö 5: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-finaali, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 4v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.08,3aly -- 02.20,1ake x 2. 5v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.15,3ly -- 02.20,3ake x 3. 4v o Håkan III / (PoRa) 2.16,2aly -- 02.20,4ake 4. 3v o Theodor RC / Wille (GT) ei enn. -- 02.20,4ake 5. 5v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.11,5aly -- 02.20,4ake 6. 5v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.11,3ly -- 02.20,6ake 7. 3v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.20,4ly x -- 02.21,2ake 8. 3v t Benedita Gue / Micke (GT) ei enn. -- 02.23,5ake
Lähtö 6: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-finaali, 901-2500ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 5v t Sweetline NRL / Noora (RDT) 2.07,3aly -- 02.13,3ake 2. 5v t Argent Go / (ARO) 2.08,2a -- 02.14,2ake 3. 8v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.12,3a -- 02.14,3ake 4. 6v t Toy's Aroania / Emmi (RDT) 1.59,9ly -- 02.14,4ake 5. 4v t Brasa / (PoRa) 2.07,6aly -- 02.14,5ake 6. 16v o Balwinder I.F. / Anna (RDT) 2.10,4aly -- 02.14,5ake 7. 7v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 58,7ly -- 02.15,2ake x 8. 5v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.08,2aly -- 02.15,2ake 9. 7v t Yanetron NRL / Nella (NaSe) 59,3ly -- 02.15,4ake 10. 5v o Toy's Havard / (ARO) 2.10,3 -- 02.15,5ake x 11. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 59,2ly -- 02.15,6ake 6v t Toy's Phoebe / Spookiness (RDT) 2.02,3aly -- - hml
Lähtö 7: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-finaali, 2501-4500ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 10v t Athene Snilli / Helka (NaSe) 50,3ake -- 02.02,3ake 2. 6v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.01,5ly -- 02.02,6ake 3. 8v o William Duán / (PoRa) 58,3ake -- 02.03,4ake 4. 8v t Aken Magi / (ARO) 2.11,2a -- 02.03,4ake xx 5. 8v o Ethan Narr / (ARO) 2.10,2a -- 02.03,5ake x 6. 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 02.04,1ake 7. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 02.04,4ake xx 8. 8v t Unian Rouslite / Kia (NaSe) 59,2aly -- 02.05,4ake
Lähtö 8: Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-finaali, vähintään 4501ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 10v o Top Priority / Jose (RDT) 1.42,5aly -- 01.53,1ake x 2. 16v t Aken Surra / (ARO) 44,2a -- 01.53,2ake 3. 12v t Snaragan NRL / Salli (NaSe) 50,2aly -- 01.53,4ake xx 4. 10v o Radical Grimmer / Noora (RDT) 1.45,2ly -- 01.53,5ake xx 5. 12v t Bellatrix RC / Inka (RDT) 1.46,5aly -- 01.54,1ake 6. 10v o Lackadaisical / Eetu (NaSe) 49,6ly -- 01.54,2ake 7. 15v o Aken Mortlach / (ARO) 50,3 -- 01.54,4ake 8. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 46,5aly -- 01.55,3ake 9. 16v t Bella Ciao / Anni (RDT) 1.45,2aly -- 01.55,4ake x 10. 10v t Barbarella RC / Emmi (RDT) 1.45,3aly -- 01.55,5ake