Elokuun 1. karsinta 10.08.2018

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen & säännöt

- Kaikki karsinta- ja finaalilähdöt juostaan ryhmäajoina.
- A-poneilla matka on 1600m ja B-poneille 2100m.
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen divisioonaan (eli esim. vain Unranked- tai vain Diamond-divisioonaan).
- Yksi poni saa osallistua vain yhteen karsintaan kerrallaan. Jos se ei pääse ensimmäisestä läpi, se saa osallistua seuraavaan (kuun puolivälissä) järjestettävään karsintaan
- Yhdeltä omistajalta 2 ponia + 2 varaponia / karsintalähtö. Varaponeista tehdään kaksi listaa joista ensimmäisen listan ponit täyttävät tyhjäksi jääneet paikat ensimmäisenä, jos sen jälkeen on vielä tyhjiä paikkoja, otetaan toisen listan poneja mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
11-12 osallistujaa = 6 finaaliin
Lähdössä on oltava vähintään 4 osallistujaa, jotta lähtö järjestetään!

Osallistuminen sähköpostilla virtuaaliaamelia@gmail.com ja otsikoksi Ponidivari 1. VIP 12.8. klo 20:00.
Osallistumismuoto:
lähtö nro(rivinvaihto)
ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ennätys --

Esim. Lähtö 1
3v o Ponimus Maximus / Repsu (GT) 3.29,0aly --

Ei br-tageja
Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 11/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 2: 
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 3: 
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 12/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 4: 
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 8/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve

Lähtö 5: 
Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 8/12
P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve

Lähtö 6: 
Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet, 12/12
P: 250ve - 125ve - 75ve - 30ve - 15ve

Lähtö 7: 
Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet, 8/12
P: 300ve - 150ve - 90ve - 40ve - 20ve

Lähtö 8: 
Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet, 9/12
P: 350ve - 175ve - 115ve - 55ve - 35ve


Osallistujat

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 3v o Who's Your Daddy? / Spookiness (RDT) 2.57,4ly -- 02.59,4aly 2. 3v o Skyforger / Jose (RDT) 2.58,5ly -- 02.59,5aly 3. 4v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.41,3aly -- 02.59,5aly 4. 4v t Begwatha / (PoRa) 2.57,2aly -- 02.59,6aly 5. 5v o Alla Kommer / (PoRa) 2.42,2aly -- 03.00,1aly 6. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.50,1ly -- 03.00,3aly x 7. 4v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 2.55,5aly -- 03.00,3aly 8. 6v o Asterion / (Kestrel) 2.46,3ly -- 03.00,3aly 9. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 3.12,1ly -- 03.02,3aly 10. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.38,2ly -- 03.02,5aly 11. 9v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.43,5ly -- 03.03,2aly
Lähtö 2: Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 4v t Radikaali Neiti / Spookiness (RDT) 2.49,6aly -- 02.52,2aly 2. 4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 2.56,4aly -- 02.52,3aly 3. 5v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.41,6aly -- 02.53,5aly 4. 5v o Narrilaivan Corona / Emmi (RDT) 2.51,3aly -- 02.53,5aly 5. 5v o Envis Bråk / (PoRa) 2.48,3aly -- 02.53,5aly 6. 5v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.46,3aly -- 02.54,1aly x 7. 9v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.45,5aly -- 02.54,2aly xx 8. 9v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.45,1a -- 02.54,2aly xx 9. 6v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.43,1ly -- 02.54,3aly 10. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.43,3ly -- 02.54,4aly xx 11. 6v t Toy's Marilyn / Jose (RDT) 2.41,3aly -- 02.54,6aly 12. 14v o Capri's Alexander / (Kestrel) 2.41,6ly -- 02.55,6aly x
Lähtö 3: Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 10v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.35,5aly 2. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.24,2aly -- 02.35,6aly 3. 11v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.28,2a -- 02.35,6aly x 4. 9v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.40,5aly -- 02.36,2aly 5. 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.13,2aly -- 02.37,2aly 6. 15v t Narrilaivan Elise / Anni (RDT) 2.18,2aly -- 02.37,5aly 7. 7v t Radikalin Tiitinen / Jose (RDT) 2.38,3aly -- 02.38,3aly 8. 7v o Radical Beware / Spookiness (RDT) 2.39,2aly -- 02.38,4aly 9. 9v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.31,5ly -- 02.40,1aly 10. 7v o Hot-Air Charm RC / Emmi (RDT) 2.38,2aly -- 02.40,5aly 8v t Amalia Duán / (PoRa) 2.25,5aly -- - hll 9v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.30,5ly -- - k
Lähtö 4: Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,4aly -- 02.22,1aly 2. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.13,4aly -- 02.22,2aly x 3. 10v t Radical Distress / Emmi (RDT) 2.18,3aly -- 02.22,3aly x 4. 9v t Radikaali Romanssi / Spookiness (RDT) 2.24,5aly -- 02.23,3aly 5. 13v t Neiming Girl / Anni (RDT) 2.19,2ly -- 02.23,5aly 6. 15v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.18,2aly -- 02.24,1aly 7. 17v t Riesa / Jose (RDT) 2.20,3aly -- 02.24,4aly 8. 11v t Narrilaivan Larissa / Iida (NaSe) 2.13,2aly -- 02.24,5aly
Lähtö 5: Lähtö 5 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve 1. 5v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.11,3ly -- 02.30,5ake 2. 4v o Håkan III / (PoRa) 2.16,2aly -- 02.32,3ake x 3. 5v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.11,5aly -- 02.32,4ake xx 4. 5v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.15,3ly -- 02.32,4ake 5. 3v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) ei enn. -- 02.33,5ake x 6. 3v o Dragonair / Spookiness (RDT) 2.17,5aly -- 02.34,5ake 3v t Iltamäen Malva / Emilia (Team Lily) 02.16,6a -- - k 4v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.08,3aly -- - hml
Lähtö 6: Lähtö 6 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Platinum-division-karsinta, 901-2500ve tienanneet P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve 1. 7v t Yanetron NRL / Nella (NaSe) 59,3ly -- 02.23,2ake 2. 4v t Brasa / (PoRa) 2.07,6aly -- 02.23,4ake 3. 8v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.12,3a -- 02.25,3ake 4. 7v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 58,7ly -- 02.25,4ake x 5. 6v t Toy's Aroania / Emmi (RDT) 1.59,9ly -- 02.25,4ake 6. 6v t Toy's Phoebe / Spookiness (RDT) 2.02,3aly -- 02.25,5ake x 7. 7v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.02,3ly -- 02.25,5ake 8. 5v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.08,2aly -- 02.25,6ake 9. 5v o Hilding / Santeri (GT) 2.03,2ly -- 02.26,3ake 10. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.01,5ake x -- 02.26,5ake 11. 7v o Gillyweed RC/ Jose (RDT) 2.00,6aly -- 02.26,5ake 12. 5v t Bertas Isle / (PoRa) 2.01,2aly -- 02.26,6ake
Lähtö 7: Lähtö 7 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Diamond-division-karsinta, 2501-4500ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 8v t Unian Rouslite / Kia (NaSe) 59,2aly -- 01.59,1ake 2. 6v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.01,5ly -- 01.59,2ake 3. 10v t Athene Snilli / Helka (NaSe) 50,3ake -- 01.59,3ake 4. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 02.00,4ake 5. 11v o Samuraj NRL / Samuli (NaSe) 50,4aly -- 02.01,5ake 6. 8v o William Duán / (PoRa) 58,3ake -- 02.02,2ake x 7. 7v o Valdemar NRL / Vallu (NaSe) 58,2ly -- 02.02,6ake 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- - hyl
Lähtö 8: Lähtö 8 Ryhmäajo 2100m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 4501ve tienanneet P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve 1. 10v o Top Priority / Jose (RDT) 1.42,5aly -- 02.00,2ake 2. 16v t Bella Ciao / Anni (RDT) 1.45,2aly -- 02.00,4ake 3. 10v t Barbarella RC / Emmi (RDT) 1.45,3aly -- 02.01,3ake 4. 10v o Lackadaisical / Eetu (NaSe) 49,6ly -- 02.02,2ake 5. 12v t Snaragan NRL / Salli (NaSe) 50,2aly -- 02.02,5ake 6. 13v t Kalypso Duán / Iida (NaSe) 41,5aly -- 02.02,5ake 7. 11v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- 02.03,4ake x 8. 10v t Love To Bits / Spookiness (RDT) 1.51,3aly -- 02.03,6ake 13v t Call 911 / Minttu (GT) 53,5ly -- - k