Huhtikuun ponidivarifinaalit 30.04.2019

Idea ponien divisioonaraveihin syntyi lokakuussa 2017. Kun Meeri N. / Snilli Trotters ja misery. / Miseryn ravitalli järjestävät hevosille omia divisioonaraveja (ja ovat järjestäneet jo monta vuotta), niin reibili / Duán Trotters ja Reprobate / Guest Trotters ottivat harteilleen pienempien ravureiden omien divisioonaravien järjestämisen!

Divisioonaraveissa ponit kilpailevat voittosumman perusteella omalla tasollaan. Jaossa suurempia palkintorahoja karsinnoissa, ja vielä muhkeammat palkinnot itse finaaleissa! Voit lukea divisioonaraveista lisää "ponidivarien" omalla sivustolla!

Osallistuminen

Ei avointa osallistumista, osallistujat tulevat karsintojen kautta.


Lähdöt

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 11/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 10/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 12/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 11/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve

Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet, 09/12
P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

Lähtö 6:  Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet, 10/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet, 11/12
P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve

Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet, 11/12
P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve


Osallistujat

Lähtö 1: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 3v o Toy's Frodo / Annika (RDT) 3.05,3ly -- 02.57,1aly 2. 4v o Rachdale Trespan Gue / Hilkka (GT) 2.57,3ly -- 02.57,6aly 3. 3v o A.D. Biscuit Bazooka / Mila (RDT) 3.09,2aly -- 02.58,3aly 4. 5v o Toy’s Torpedo / (SnRa) 2.52,5 -- 03.00,2aly 5. 3v t Gue Smoking Hot / Silja (RDT) 3.09,5ly -- 03.00,3aly 6. 5v o Narrilaivan Viheliäs / Ville (NaSe) 2.41,5aly -- 03.00,4aly 7. 4v o Bothriuridae Gue / Suvi (GT) 2.58,2ly x -- 03.01,4aly x 8. 3v t Radical Rockmance / Lilli (RDT) 3.05,3aly -- 03.03,6aly 9. 6v t Speciellt Hjärta / (SnRa) 2.50,4 -- 03.04,5aly 5v o Narrilaivan Hurmuripeikko / Pekko (NaSe) 2.45,1ly -- - hll 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 2.40,6ly -- - hyl
Lähtö 2: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 4v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.50,4ly -- 02.49,4aly 2. 7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.31,1aly x -- 02.49,4aly 3. 5v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.48,4ly -- 02.51,3aly 4. 3v o Gue Smoothdies / Kiia (RDT) 3.09,2aly -- 02.51,3aly 5. 5v t Narrilaivan Lotta / Elina (NaSe) 2.25,1aly -- 02.51,4aly 6. 4v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.49,2ly -- 02.51,6aly xx 7. 5v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.49,4aly -- 02.53,1aly 8. 8v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.27,5aly -- 02.53,1aly 9. 6v o Skyforger / Jose (RDT) 2.41,2aly -- 02.54,2aly 6v o Saltan Vauhtiville / Iida (NaSe) 2.23,5aly -- - hll
Lähtö 3: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 11v t Vendla Lotten / (SnRa) 2.12,1 -- 02.20,2aly xx 2. 8v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.37,3aly xx -- 02.20,5aly x 3. 15v t Hentukka / Jami (GT) 2.10,4aly -- 02.21,4aly 4. 9v o Unian Charlie / (SnRa) 2.26,1 -- 02.22,3aly 5. 9v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.24,4aly -- 02.23,1aly 6. 6v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.38,1aly -- 02.23,6aly xx 7. 9v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.24,4aly -- 02.24,2aly 8. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.13,5aly x -- 02.24,2aly x 9. 10v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.12,5aly -- 02.24,3aly 10. 14v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Tea (NaSe) 2.15,2ly -- 02.25,2aly 11. 12v t Narrilaivan Minttuinen / Mia (NaSe) 2.15,2ly -- 02.25,2aly 12. 10v t Narrilaivan Maderna / Tiia (NaSe) 2.19,1ly -- 02.25,4aly x
Lähtö 4: Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 14v t Narrilaivan Evanna / Eeva (NaSe) 2.10,2aly -- 02.16,1aly xx 2. 12v o Narrilaivan Mörkö / Pauli (NaSe) 2.12,5ly -- 02.16,1aly 3. 14v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.12,3 -- 02.16,2aly 4. 9v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.23,5aly -- 02.16,2aly 5. 13v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.09,4 -- 02.16,6aly 6. 12v o Narrilaivan Geronimo / Leena (NaSe) 2.24,4ly -- 02.17,4aly x 7. 14v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Rea (NaSe) 2.10,1aly -- 02.19,2aly x 8. 10v o Narrilaivan Viggo / Jouni (NaSe) 2.15,3ly -- 02.19,4aly 9. 15v o Smooth Criminal RC / Aila (RDT) 2.17,1aly -- 02.20,3aly x 10. 9v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.19,5ly -- 02.20,4aly 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,2aly -- - hml
Lähtö 5: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve 1. 3v o Piccolo Snilli / (SnRa) ei enn. -- 02.17,1aly 2. 5v o Theodor RC / Wille (GT) 2.01,2aly -- 02.17,4aly 3. 3v t Snow Gremlin / (NaSe) 2.19,2ly -- 02.17,5aly 4. 5v o Figaro Narr / (NaSe) 2.13,1aly -- 02.17,6aly 5. 5v t Thyrann Narr / (NaSe) 2.14,1aly -- 02.18,3aly 6. 4v t Unian Romantica / (SnRa) 2.19,4 -- 02.19,3aly 7. 5v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.09,4aly -- 02.20,6aly 8. 5v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.09,5aly -- 02.21,1aly 3v t Toy's Fidanella / Tia (RDT) 2.17,5aly -- - hml
Lähtö 6: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 4v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 2.15,5aly -- 02.09,2aly x 2. 5v o Toy's Knop / (Anti) 02.15,2aly -- 02.10,5aly 3. 8v t Wingards Meia / Elli (GT) 53,2aly -- 02.12,4aly 4. 5v t Toy's Elessar / (Anti) 02.04,4aly -- 02.12,5aly 5. 5v t Annie Narr / (NaSe) 2.11,4aly -- 02.13,2aly x 6. 4v t Aken Arya / Annika (RDT) 2.14,2aly -- 02.14,3aly x 7. 5v t Shruna NRL / Maria (NaSe) 2.05,1ly -- 02.14,4aly 8. 5v t Valfjäril / Iida (NaSe) 52,4aly -- 02.15,3aly 9. 5v t Emily Narr / (NaSe) 2.16,3ly -- 02.16,2aly 10. 5v t Annie Narr / (NaSe) 2.11,4aly -- 02.16,3aly
Lähtö 7: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet P: 500ve - 300ve - 150ve - 90ve - 40ve 1. 8v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 46,3a -- 01.53,3aly x 2. 9v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 42,3ly -- 01.53,5aly 3. 12v o Nasrin Opal / (NaSe) 39,5aly -- 01.53,5aly 4. 12v t Nasrin Kaleesi / (NaSe) 39,5aly -- 01.53,5aly 5. 9v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 50,2aly -- 01.54,1aly 6. 7v t Eviona NRL / Katja (RDT) 1.51,2aly -- 01.55,4aly 7. 10v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 39,5aly -- 01.55,6aly x 8. 12v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.44,1aly -- 01.56,4aly 9. 11v t Malena NRL / Iina (NaSe) 55,1ly -- 01.57,4aly 10. 11v o Toy's Rudolf / (SnRa) 42,4 -- 01.58,4aly x 11. 8v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.48,5aly -- 01.58,5aly
Lähtö 8: Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet P: 600ve - 300ve - 150ve - 90ve - 50ve 1. 13v t Barbarella RC / Olli (RDT) 1.45,3aly -- 01.41,1aly 2. 15v t Call 911 / Minttu (GT) 43,4aly x -- 01.43,2aly 3. 10v t Yanetron NRL / Miina (NaSe) 39,3aly -- 01.45,6aly 4. 11v t Toy's Elsemarie / Emma (GT) 43,2aly x -- 01.46,2aly 5. 14v o Hampus NRL / Akseli (RDT) 1.46,1ly -- 01.46,3aly 6. 10v t Amorina Snilli / (SnRa) 46,4a -- 01.46,3aly x 7. 14v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 40,3a -- 01.47,1aly 8. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 43,2aly -- 01.47,2aly 9. 14v o Thydor NRL / Maria (NaSe) 39,1aly -- 01.47,2aly 10. 9v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.48,2aly -- 01.48,2aly 17v o Jamming NRL / Ira (NaSe) 39,3aly -- - hll